591832-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke – Állategészségügyi fertőtlenítő autó beszerzése
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Állategészségügyi fertőtlenítő autó beszerzése
Beschreibung: 1 db állategészségügyi fertőtlenítő autó beszerzése 1. Általános meghatározás és kategória A beszerzés tárgya egy speciális felépítménnyel és gépészettel rendelkező tehergépkocsi, amely alkalmas állategészségügyi fertőtlenítési szolgáltatások nyújtására • Járműkategória: N3 kategória (a hatályos KöHÉM rendelet szerint), amely alkalmas O3 kategóriájú pótkocsi vontatására is. A jármű tachográf mentes kell legyen • Méretek és tömeg: o Megengedett együttes össztömeg: 12-14t o Szerelvény össztömeg: 22-25t o Befoglaló méretek: Szélesség max. 2500mm, magasság talajszinttől mérve 3000mm, a teljes jármű hossz 6000mm – max. 6500mm 2. Alváz és hajtáslánc jellemzői • Kerékképlet: 4x4 kerékképletű, terepjáró képességű alváz, szimpla kerekekkel • Motor: Legalább 240kW teljesítményű dízelmotor, EURO VI környezetvédelmi besorolással, téli indítást segítő előmelegítővel • Sebességváltó: Automatizált sebességváltó • Felfüggesztés: Laprugós első és hátsó felfüggesztés • Vezetőfülke: Min. 1+2 fős fülke, állóhelyi fűtéssel, klímaberendezéssel, légrugós és fűthető vezetőüléssel • Biztonsági és kényelmi rendszerek: ABS, AEBS, visszagurulás-gátló, tempomat, elektromos ablakok és fűthető tükrök • Vontatás: 40mm-es csappal szerelt vonófej, kétvezetékes pótkocsifék-csatlakozással és hidraulikus csatlakozóval billenő pótkocsi üzemeltetéséhez 3. Felépítmény szerkezete • Kialakítás: Korrózióálló anyagokból készült dobozos felépítmény. A felépítmény alatt a menetirány szerinti jobb- és / vagy bal oldalon amennyiben a járóképes alváz szerkezete, illetve a terepjáróképességet nem befolyásoló méretek azt lehetővé teszik, gázrugóval támogatott, zárható ajtóval ellátott korrózió álló acélból készült, zárt és tömített, minimum 1 db 130 l űrtartalmú tárolódoboz, illetve lehetőség szerint a felépítmény jobb és bal oldalán minél több tárolórekesz legyen kialakítva (vegyszer és egyéb munkavédelmi felszerelés és egyéb munkavégzéshez szükséges eszközök és védőfelszerelések, tűzcsapkulcs és + tömlők tárolásához) • Anyaghasználat: Minden mechanikai elemnek (ajtók, zárak, zsanérok, segédváz) és a padozatnak ellenállónak kell lennie az állategészségügyben használt korrozív fertőtlenítőszerekkel szemben (pl. aldehid, kvaterner ammónium-vegyületek) • Szigetelés: Hőszigetelt szendvicspanel szerkezet (például szálerősített műanyag gél réteggel), alacsony hőátbocsátási tényezővel • Padozat: Csúszásmentes, folyadéktömör, korrózióálló acéllemez burkolat, az oldalfalakra legalább 40mm magasságban felhajtva, gyűjtőcsatornával és szennyvíztartállyal 4. Gépészeti és technológiai berendezések • Víztartály: Min. 2000L és max. 3000L, hőszigetelt tartály, szintjelzővel (fülkében elektronikusan, kezelőpanelen elektronikusan és vizuálisan is). Töltési lehetőség hálózatról és tűzi vízcsapról. A110, B75, C52-es storz csatlakozóval (magyarországi szabványoknak megfelelően). Egy 1”-os csatlakozású töltőrendszer, mely alsó betáplálási ponttal rendelkezik és a tartályhoz a tartály felső részén csatlakozik az alacsony nyomás miatt • Vegyszertárolás: Minimum 100 l, kivehető vegyszertartály elektromos vegyszerszivattyúval • Nagynyomású mosórendszer: o Teljesítmény: min. 1800l/óra átfolyás, 150 bar nyomás o Fűtés: A víz 40-60 °C közötti hőmérsékletre történő melegítése o Adagolás: Fokozatokban állítható vegyszeradagolás (1-3 tf%) o Tartozék: Legalább 120m hosszú, gépi hajtású, elforgatható tömlődob és mosólándzsa. A tömlődob rádióvezérelt távirányítással rendelkezzen a tömlő le és felcsévéléséhez • Permetező/szóró rendszer: o Független rendszer 60 l/perc átfolyással és min. 6 bar nyomással o Hátsó szórókeret: A fülkéből vezérelhető, teljes munkaszélesség min. 4,5 m • Kiegészítők: o Hűtőszekrény: min. 50 l (+6 °C-os hőmérséklethez) o Higiénia: Hideg/meleg vizes mosdókagyló a kezelők részére (az elhasznált víz tárolásának megoldásával) 5. Elektromos rendszer és energiaellátás • Aggregátor: A jármű üzemanyagtartályáról üzemelő, távirányítható áramfejlesztő (alacsony zajszint: max. 65 dBA 5 méteren) • Csatlakozók: Külső 400V-os ipari csatlakozó fogadása, valamint 230V-os és 12V-os kimeneti aljzatok a tárolókban • Világítás: A felépítmény körüli munkaterületet megvilágító külső LED-es világítótestek. A gépjármű elejére és hátuljára sárga villanó fény felszerelése szükséges A magasnyomású rendszer épségének megőrzése érdekében egy olyan könnyen hozzáférhető és tisztítható szűrőrendszer beépítése szükséges a tartály és a szivattyú közé, amelynek szűrése hatékony, de könnyen megtisztítható a fúrt kutakból származó homokos és egyéb szennyeződéseket tartalmazó üledékektől Tartozékok: • Alap B75 csatlakozó + 10m-es és 20m-es tömlők C52-es csatlakozókkal C-s tömlőn (összesen 30m) • tűzcsap állványcső • tűzcsap kulcsok A jármű hátsó végfalán teljes méretű gázrugóval megtámasztott vízszintes helyzetig felfelé nyíló korrózió álló anyagból készült zárható ajtó legyen, mely munkavégzés közben előtetőként funkcionál A hátsó lámpatesteket védőráccsal kell ellátni Kizárólag olyan új, első forgalomba helyezésű jármű ajánlható meg, amely megfelel a vonatkozó európai irányelveknek, illetve az azokat harmonizáló magyar jogszabályi előírásoknak, szabványoknak. Érvényes műszaki engedéllyel, Ajánlatkérő nevére forgalomba helyezett, üzemképes és rendszámmal ellátott állapotban kell leszállítani a tehergépjárművet Ajánlatkérő telephelyére A nyertes ajánlattevő által megajánlott tehergépjárműnek legkésőbb a gépjármű átadásának időpontjára rendelkeznie kell a Nemzeti Közlekedési Hatóság által kiadott érvényes típusbizonyítvánnyal, vagy a Közlekedési Hatóság által kiadott egyedi forgalomba helyezési engedéllyel és magyar nyelvű kezelési utasítással. A tehergépjárműre, a felépítményre és a beépített berendezésekre vonatkozó összes kezelési, karbantartási és engedélyezési dokumentumot az átadáskor Ajánlatkérő részére átadás-átvételi bizonylattal kell átadni. Az ajánlatnak tartalmaznia kell az üzemeltetésre, kezelésre vonatkozó betanítás költségét is Részletesen a műszaki leírásban
Interne Kennung: EKR001673522026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 2015. évi CXLIII. törvény (Kbt.) Második rész XV. fejezet 81. §
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR001673522026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50117100 Umbau von Kraftfahrzeugen