59187-2024 - Wettbewerb
Polen – Straßenreinigung und Straßenkehrdienste – Sprzątanie i utrzymanie terenów zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzątanie i utrzymanie terenów zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie
Beschreibung: Wykonywanie bieżących prac i czynności polegających na sprzątaniu i utrzymaniu stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie.
Interne Kennung: DP.261.3.2024.AC
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: Wykonywanie bieżących prac i czynności polegających na sprzątaniu i utrzymaniu stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. 2. Zakres usług: 1) sprzątanie i utrzymanie stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych oraz zielonych, o łącznej powierzchni 390 972,57 m2; w tym przycinanie pielęgnacyjne oraz odmładzanie żywopłotów i krzewów, usuwanie odrostów drzew i samosiejek; 2) koszenie trawy wraz ze zgrabieniem, załadunkiem i wywozem pokosu na nieruchomościach o powierzchni 192 153,52 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w § 3 Projektu umowy, który stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 4. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części. Ze względów technologicznych i wykonawczych oraz racjonalnego wydatkowania środków publicznych nie ma możliwości podzielenia go na części. Groziłoby to nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia, a także potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. 5. Zamawiający gwarantuje, że zleci wykonawcy, w czasie trwania umowy, zakres prac, za który wartość wynagrodzenia brutto, nie będzie mniejsza niż 70% wartości umownej wynikającej z oferty wykonawcy. 6. Wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia. 1) Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług w zakresie wywozu odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2336 ze zmianami) i z Uchwałą Nr XXIV/417/2020 Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 2 grudnia 2020 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Koszalina; 2) Do pracy na chodnikach można zastosować wyłącznie maszyny (pojazdy), których ciężar całkowity nie przekracza 3,5 t; 3) Wykonawca oszacowując stawkę na koszenie trawy powinien uwzględnić charakterystykę terenów zielonych zarządzanych przez zamawiającego, tj. do 20 % powierzchni trawników stanowią tereny wymagające koszenia i dokaszania ręcznego – kosą mechaniczną (tereny o znacznym nachyleniu, skarpy, zieleń przy krawężnikach chodników, lampach oświetleniowych, znakach drogowych, ławkach, koszach na śmieci, urządzeniach zabawowych, piaskownicach i drzewach); 4) Wykonawca powinien uwzględnić możliwość jednorazowego zlecenia przez ZBM koszenia całości trawników z terminem do 30 dni; 5) Wykonawca winien wyposażyć pracowników wykonujących Przedmiot Umowy w jednolite ubrania lub kamizelki, oznakowane emblematem (nadrukiem) zawierającym logo lub nazwę firmy oraz we wszystkie wymagane przepisami środki ochrony osobistej, niezbędne przy realizacji Przedmiotu Umowy; 6) Wykonawca winien dysponować środkami łączności, tj. telefonami komórkowymi dla osób przeznaczonych do kierowania i koordynowania realizacji Przedmiotu Umowy; 7) Wykonawca na żądanie zamawiającego winien okazać sprzęt, transport oraz urządzenia będące w jego własności lub dyspozycji – wskazanych w SWZ; 8) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wskazanych w Załączniku nr 4 do niniejszej SWZ zgodnie z art. 95 Pzp, w całym okresie trwania umowy w zakresie realizacji zamówienia, którego wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1510), w tym w szczególności obejmujących: - czynności w zakresie ręcznego zbierania zanieczyszczeń, - koszenia trawników, - wykonywania i pielęgnacji nasadzeń, - opróżniania koszy, - pielęgnacji drzew. 9) Zamawiający wymaga aby do wykonania przedmiotu umowy był kierowany personel, którego wynagrodzenie za pracę jest równe lub przekracza równowartość wysokości wynagrodzenia minimalnego, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207). 10) Dokumentowanie zatrudnienia osób wykonujących wskazane w poprzednim punkcie czynności będzie polegało na: a) Na etapie składania ofert - wykonawca składa oświadczenie zgodnie z treścią Załącznika nr 1 do SWZ. b) Na etapie realizacji umowy - wykonawca na każde pisemne żądanie zamawiającego w terminie do 7 dni roboczych licząc od dnia wezwania, będzie zobowiązany do przedstawienia zamawiającemu dokumentów potwierdzających sposób zatrudnienia ww. osób: • poświadczone za zgodność z oryginałem kopie umów o pracę, zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika (w pozostałym zakresie kopia umowy powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracownika), • oświadczenia ww. osób, że są zatrudnione na podstawie umów o pracę z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207) przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia, • oświadczenia zatrudnionych osób o otrzymaniu wynagrodzenia, • dowody odprowadzenia składek ZUS. 11) W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.