592196-2026 - Ergebnis
Finnland – Bauarbeiten – TVT Asunnot Oy, Jäkärlän puistokatu 24, luhtiportaat
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: TVT Asunnot Oy, Jäkärlän puistokatu 24, luhtiportaat
Beschreibung: Korjauksen kohteena on Turun Jäkärlässä sijaistevat luhtitalot. Rakennukset ovat valmistuneet vuonna 1991. Luhtiportaita on yhteensä 6 kpl. Korjaustyö sisältää muun muassa seuraavaa: -väliaikaisten portaiden rakentaminen -vanhojen elementtiportaiden purkaminen suunnitelmien mukaisessa laajuudessa -metallirakenteisten kaiteiden ja kaidelevyjen purkaminen ja takaisin asentaminen -uusien elementtiportaiden ja -tasojen asentaminen -uusien katosten sekä niihin liittyvien vesikourujen ja syöksyjen asentaminen -portaisiin liittyvien, olemassa olevien teräsrakenteiden hionta ja maalaus -olemassa olevien teräspilareiden perustusten tarkistaminen ja korjaaminen yksikköhinnoin -uusien rst-käsijohteiden asentaminen.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-049664-LOT-0001