592210-2026 - Wettbewerb
Polen – Wasserinstallationen – Poprawa funkcjonalności infrastruktury niezbędnej do dystrybucji wody do spożycia dla mieszkańców Gminy Dziadkowice.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPoprawa funkcjonalności infrastruktury niezbędnej do dystrybucji wody do spożycia dla mieszkańców Gminy Dziadkowice.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z rozmieszczeniem, montażem, uruchomieniem urządzeń infrastruktury wodociągowej dla Gminy Dziadkowice, a także dostawa i wdrożenie systemu zdalnego odczytu wodomierzy. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części i obejmuje: 2.1. Część 1 – dostawę i montaż 65 hydrantów nadziemnych DN80, 33 zasuw (DN200 – 4 szt., DN150 – 24 szt., DN100 – 5 szt.), dystrybutora wody wraz z uruchomieniem oraz zakup, nasadzenie i pielęgnację 110 drzew. 2.2. Część 2 – dostawę i wymianę 751 wodomierzy z modułami zdalnego odczytu (DN15 – 80 szt., DN20 – 650 szt., DN25 – 8 szt., DN32 – 9 szt., DN50 – 2 szt., DN100 – 2 szt.), dostawę sprzętu, oprogramowania, licencji, wdrożenie systemu, integrację z systemem WODA, testy, dokumentację i szkolenie. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na jedną albo obie części i nie ogranicza liczby części, które mogą zostać udzielone jednemu Wykonawcy. 3. Szczegółowy zakres, parametry techniczne, lokalizacje, sposób montażu, odbioru i dokumentowania określają OPZ, projekty techniczne oraz projektowane postanowienia umowy właściwe dla danej części – Załącznik 1A do SWZ. Beneficjent deklaruje zgodność z zasadą DNSH; wykonawca zobowiązany jest realizować dostawy w sposób zapewniający utrzymanie tej zgodności i dostarczać wymagane dowody.
Interne KennungRG.271.14.2026.AO
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 2. Wobec powyższego, Wykonawca wraz z ofertą składa oświadczenie JEDZ – Jednolity Europejski Dokument Zamówienia. Badanie i ocena złożonego oświadczenia będzie dotyczyła tylko Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny ofert. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 2 składa każdy z Wykonawców. JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert oraz stanowi dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w niniejszym ogłoszeniu oraz SWZ. 4. JEDZ sporządza odrębnie: a) Wykonawca/każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, b) Podmiot trzeci na potencjał którego powołuje się Wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy, Podmiotu trzeciego, oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub odpowiednio warunek udziału w postępowaniu jest spełniony poprzez powołanie się na potencjał Podmiotu trzeciego. 5. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV JEDZ i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ (kryteria kwalifikacji). 6. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 7. Dla przedmiotowego postępowania Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39370000 Wasserinstallationen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38421100 Wasserzähler, 42131160 Hydranten
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 – dostawę i montaż 65 hydrantów nadziemnych DN80, 33 zasuw (DN200 – 4 szt., DN150 – 24 szt., DN100 – 5 szt.), dystrybutora wody wraz z uruchomieniem oraz zakup, nasadzenie i pielęgnację 110 drzew.
BeschreibungWymagania dotyczące Części 1 Zakres Części 1 obejmuje w szczególności: 1) dostawę kompletnych urządzeń i materiałów; 2) demontaż istniejących elementów; 3) wykonanie prac ziemnych i montażowych; 4) przeprowadzenie wymaganych prób; 5) płukanie i dezynfekcję; 6) odtworzenie nawierzchni; 7) wykonanie wymaganego oznakowania; 8) sporządzenie i przekazanie dokumentacji powykonawczej; 9) uruchomienie dystrybutora wody; 10) wykonanie nasadzeń wraz z ich pielęgnacją w okresie gwarancji – zgodnie z OPZ, dokumentacją projektową oraz projektami technicznymi. W zakresie Części 1 Wykonawca uzyska wymagane zgody, uzgodnienia i zezwolenia związane z zajęciem pasa drogowego lub wprowadzeniem organizacji ruchu, zapewni wymagane oznakowanie i zabezpieczenie terenu oraz poniesie związane z tym koszty. Gwarancja – minimum 24 miesiące na dostarczone urządzenia. Okres gwarancji na zasuwy i hydranty jest jednym z kryteriów oceny ofert. Szczegółowy zakres, parametry techniczne, lokalizacje, sposób montażu, odbioru i dokumentowania określają OPZ, projekty techniczne oraz projektowane postanowienia umowy właściwe dla danej części – Załącznik 1A do SWZ.
Interne KennungCzęść 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42131160 Hydranten, 42912300 Maschinen und Geräte zum Filtrieren oder Reinigen von Wasser, 42131230 Schieberventile, 03452000 Bäume
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 – dostawę i wymianę 751 wodomierzy z modułami zdalnego odczytu (DN15 – 80 szt., DN20 – 650 szt., DN25 – 8 szt., DN32 – 9 szt., DN50 – 2 szt., DN100 – 2 szt.), dostawę sprzętu, oprogramowania, licencji, wdrożenie systemu, integrację z systemem WODA, testy, dokumentację i szkolenie.
BeschreibungWymagania dotyczące Części 2 Zakres Części 2 obejmuje w szczególności: 1) dostawę fabrycznie nowych wodomierzy i kompatybilnych z nimi modułów radiowych; 2) demontaż istniejących wodomierzy; 3) montaż i plombowanie nowych wodomierzy; 4) przeprowadzenie odczytów testowych; 5) wdrożenie i uruchomienie systemu zdalnego odczytu; 6) dostawę zestawu inkasenckiego i wymaganego sprzętu IT; 7) zapewnienie wymaganych licencji; 8) migrację lub import danych z używanego przez Zamawiającego systemu WODA (INFO-SYSTEM Groszek); 9) przeprowadzenie wymaganych testów; 10) sporządzenie i przekazanie dokumentacji; 11) przeprowadzenie szkolenia instruktażowego z obsługi i konserwacji dostarczonych urządzeń oraz systemu; 12) Wykonawca uzgodni z Zamawiającym zasady kontaktowania się z odbiorcami wody oraz terminy wymiany wodomierzy. Dane odbiorców mogą być przekazywane osobom wykonującym wymianę wyłącznie w minimalnym, niezbędnym zakresie i przy wykorzystaniu bezpiecznych kanałów komunikacji.; 13) W odniesieniu do każdego wodomierza, którego wymiana wymaga uzgodnienia terminu z właścicielem lub najemcą lokalu, Wykonawca podejmie co najmniej trzy udokumentowane próby kontaktu, w tym co najmniej jedną po godzinie 15:00 w dni robocze albo w sobotę. Po trzech bezskutecznych próbach Wykonawca przekaże Zamawiającemu na podstawie protokołu niewykorzystany komplet: wodomierz wraz z przypisanym modułem radiowym. W takim przypadku rozliczeniu podlega wyłącznie cena dostawy tego kompletu, bez wynagrodzenia za usługę demontażu i montażu.; 14) Gwarancja na wodomierze i moduły radiowe wynosi co najmniej 60 miesięcy, a jej wydłużenie jest jednym z kryteriów oceny ofert. Dla pozostałego sprzętu, systemu zdalnego odczytu, integracji i oprogramowania Zamawiający wymaga co najmniej 60 miesięcy gwarancji, serwisu lub wsparcia – odpowiednio do charakteru świadczenia. Wykonawca zapewni abonament i aktualizacje oprogramowania do zdalnego odczytu przez okres 60 miesięcy.; 15) Przez okres co najmniej 60 miesięcy od odbioru systemu, w ramach ceny oferty, Wykonawca zapewni: a) serwis; b) aktualizacje oprogramowania; c) poprawki bezpieczeństwa; d) wsparcie techniczne; e) wymagane licencje; f) możliwość korzystania z systemu i zgromadzonych w nim danych. 16) Upływ okresu gwarancji nie może powodować utraty dostępu Zamawiającego do zgromadzonych danych ani pozbawiać go możliwości ich pobrania lub wyeksportowania. 17) Dostarczone przyrządy pomiarowe muszą spełniać wymagania dotyczące prawnej kontroli metrologicznej oraz posiadać wymagane deklaracje zgodności, oznakowanie i dokumentację umożliwiające ich zgodne z prawem użytkowanie. 18) System zdalnego odczytu musi zapewniać co najmniej: a) pełną obsługę 751 wodomierzy; b) rejestrowanie i obsługę alarmów; c) przechowywanie historii odczytów; d) eksport danych; e) integrację z używanym przez Zamawiającego systemem WODA; f) wykonywanie bezpiecznych kopii zapasowych; g) możliwość odtworzenia danych z kopii zapasowej. 19) Wykonawca może przetwarzać dane odbiorców wody wyłącznie na udokumentowane polecenie Zamawiającego oraz w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia. Do Części 2 zastosowanie ma umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych stanowiąca część Projektowanych postanowień umowy – Załącznika nr 3B do SWZ. Szczegółowy zakres, parametry techniczne, lokalizacje, sposób montażu, odbioru i dokumentowania określają OPZ, projekty techniczne oraz projektowane postanowienia umowy właściwe dla danej części – Załącznik 1A do SWZ.
Interne KennungCzęść 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38421100 Wasserzähler, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 48821000 Netzwerkserver