592229-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen – CL8 - Executie lucrari retele de alimentare cu apa – UAT Tichilesti, UAT Gropeni, UAT Stancuta, UAT Bertestii de Jos, UAT Chiscani si canalizare UAT Tichilesti, UAT Gropeni, UAT Chiscani
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CL8 - Executie lucrari retele de alimentare cu apa – UAT Tichilesti, UAT Gropeni, UAT Stancuta, UAT Bertestii de Jos, UAT Chiscani si canalizare UAT Tichilesti, UAT Gropeni, UAT Chiscani
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta executia unor lucrari de alimentare, infiintare si reabilitare ale sistemelor de alimentare cu apa si infiintare ale sistemelor de canalizare: sistem de alimentare cu apa UAT Stancuta, UAT Bertestii de Jos, UAT Chiscani, UAT Tichilesti, UAT Gropeni si infiintare ale sistemelor de canalizare UAT Tichilesti, UAT Gropeni, UAT Chiscani, ce sunt prevazute prin ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Braila, in perioada 2014 – 2020” in vederea atingerii obiectivului general si a celor specifice ale POIM asumate de catre OR prin Contractul de Finantare. Contractul a fost imparti pe loturi, astfel: Lot 1 Executie lucrari retele de alimentare cu apa – UAT Stancuta, UAT Bertestii de Jos, UAT Chiscani Lot 2 Executie lucrari retele de alimentare cu apa – UAT Tichilesti, UAT Gropeni si canalizare UAT Tichilesti, UAT Gropeni, UAT Chiscani Durata estimata a contractului se compune din 24 luni durata estimata pentru executie, la care se adaugă perioada de garanție care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de recepție la terminarea lucrărilor. NOTE: In conformitate cu prevederile art.172, alin. (1) din Legea nr.99/2016, orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului-limită stabilit de entitatea contractantă. Entitatea Contractanta stabileste 2 termene pana la care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări, astfel: - primul termen: in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va raspunde solicitarilor care au fost transmise pana in a 30-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor; - al doilea termen/ultimul termen: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va raspunde solicitarilor care au fost transmise pana in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art.29, alin. (3) din HG nr.394/2016, entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit. Entitatea Contractantă nu are obligația de a răspunde la alte solicitări transmise după publicarea răspunsurilor de la doilea termen (ultimul termen), în cazul in care se prelungeste data limita de depunere a ofertelor. In situatia in care una sau mai multe din datele stabilite sunt in zi nelucratoare, se va lua in considerare ziua lucratoare imediat urmatoare acelei/acelor date, cu conditia respectarii termenului minim de 10 zile inainte de data limita pentru depunerea ofertelor. Daca nu se poate respecta termenul minim de 10 zile precizat atunci raspunsul va fi publicat in ziua anterioara acelei/acelor date.
Interne Kennung: POIM-BR-CL8
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 - Executie lucrari retele de alimentare cu apa – UAT Stancuta, UAT Bertestii de Jos, UAT Chiscani
Beschreibung: (natura si cantitatea lucrarilor, produselor sau serviciilor sau o mentiune privind nevoile si cerintele) Executarea unor lucrari de alimentare, infiintare si reabilitare ale sistemelor de alimentare cu apa: sistem de alimentare cu apa UAT Stancuta, UAT Bertestii de Jos, UAT Chiscani, ce sunt prevazute prin ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Braila, in perioada 2014 – 2020” in vederea atingerii obiectivului general si a celor specifice ale POIM asumate de catre OR prin Contractul de Finantare. Lucrarile vor fi executate in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In Caietul de Sarcini sunt prezentate cerintele minime necesare pentru indeplinirea contractului. Valoarea estimată a contractului nu include sume provizionate / cheltuieli diverse și neprevazute.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen