2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa pawilonu dla poradni Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w celu poprawy jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych w poradniach AOS oraz odciążenia lecznictwa szpitalnego w formule zaprojektuj i wybuduj
Beschreibung: Zamówienie jest robotą budowlaną w rozumieniu definicji ustawy Prawo zamówień publicznych obejmującą budowę pawilonu dla poradni Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w celu poprawy jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych w poradniach AOS oraz odciążenia lecznictwa szpitalnego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji OPZ (Program funkcjonalno-użytkowy (PFU) z załącznikami) oraz w PROJEKCIE UMOWY – stanowiących załączniki do SWZ. W opisie przedmiotu zamówienia, umowie uwzględniono: 1) Aspekty społeczne - określenie efektu społecznego jaki jest możliwy do osiągnięcia w ramach danego zamówienia to poprawa dostępności do świadczeń zdrowotnych, likwidacja barier architektonicznych oraz zapewnienie dostępności obiektu dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, pacjentów starszych oraz dzieci. Inwestycja przyczyni się również do poprawy komfortu pacjentów i pracowników szpitala oraz ograniczenia czasu oczekiwania na świadczenia medyczne. Ujęte w zakresie opracowania PFU oraz dokumentacji projektowej i wykonawczej, w szczególności w zakresie projektowania uniwersalnego, systemów informacji dla użytkowników, rozwiązań komunikacyjnych oraz organizacji przestrzeni dostępnej dla wszystkich użytkowników. • Wymóg zastosowania zasad projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej zgodnie z art. 100 ustawy Pzp, w tym dostosowania obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W PFU przewidziano m.in. likwidację barier architektonicznych, odpowiednią organizację ciągów komunikacyjnych, dostępne węzły sanitarne, system kolejkowy, rozwiązania telemedyczne oraz przestrzenie dostosowane do potrzeb pacjentów i personelu. • Zamawiający wymaga również zatrudnienia osób wykonujących roboty budowlane na podstawie stosunku pracy zgodnie z art. 95 ustawy Pzp. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1040, 1043 i 1495) - obejmują następujące rodzaje czynności: prace fizyczne, biurowo-administracyjne, operatorów sprzętu specjalistycznego i urządzeń technicznych niezbędnych do wykonania zamówienia. Zamawiający dopuszcza, aby obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczył Kierownika Budowy i projektantów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym załącznik do SWZ. 2) Aspekty środowiskowe - określenie efektu środowiskowego jaki jest możliwy do osiągnięcia w ramach danego zamówienia: ograniczenie zużycia energii i mediów oraz zmniejszenie oddziaływania obiektu na środowisko poprzez zastosowanie nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań instalacyjnych oraz technicznych. Ujęte w zakresie opracowania PFU oraz dokumentacji projektowej i wykonawczej, w szczególności dotyczącej instalacji wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, oświetlenia energooszczędnego, instalacji sanitarnych oraz infrastruktury technicznej obiektu. • Zamawiający przewiduje zastosowanie wymagań związanych z ochroną środowiska oraz efektywnością energetyczną zgodnie z art. 96 ust. 1 ustawy Pzp. W PFU przewidziano zastosowanie rozwiązań ograniczających zużycie energii i zwiększających efektywność eksploatacyjną obiektu, w tym energooszczędnych instalacji i urządzeń technicznych. Dokumentacja projektowa będzie uwzględniała obowiązujące przepisy dotyczące ochrony środowiska, gospodarki odpadami oraz efektywności energetycznej budynków. Zamawiający przewiduje zastosowanie rozwiązań minimalizujących koszty eksploatacyjne oraz wpływ inwestycji na środowisko w całym cyklu życia obiektu. 3) Aspekty innowacyjne - określenie efektu gospodarczego (innowacyjnego) jaki jest możliwy do osiągnięcia w ramach danego zamówienia: rozwój nowoczesnych usług medycznych i cyfrowych poprzez utworzenie infrastruktury dla telemedycyny, systemów zdalnej obsługi pacjentów oraz nowoczesnej organizacji świadczeń ambulatoryjnych. Ujęte w zakresie opracowania PFU oraz dokumentacji projektowej i wykonawczej obejmującej rozwiązania teleinformatyczne, systemy komunikacji, system kolejkowy, infrastrukturę telemedyczną oraz nowoczesne wyposażenie techniczne obiektu. • Zamawiający przewiduje zastosowanie rozwiązań innowacyjnych i funkcjonalnych zgodnie z art. 96 ust. 1 ustawy Pzp, obejmujących nowoczesne technologie medyczne, teleinformatyczne i organizacyjne. W PFU przewidziano utworzenie stanowisk telemedycznych, Call Center, systemu kolejkowego oraz infrastruktury umożliwiającej świadczenie usług medycznych w formule zdalnej. Zamawiający przewiduje zastosowanie nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych, instalacyjnych i teleinformatycznych poprawiających organizację pracy, dostępność świadczeń oraz jakość obsługi pacjentów. Postępowanie nie zostało podzielone na części (pakiety) z uwagi na jednorodność i niepodzielny charakter zamówienia z powodów techniczno – organizacyjnych.
Vorherige Bekanntmachung: 455936-2026
Interne Kennung: DZPU.2632.28.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen, 45111300 Abbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten