592364-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reparatur- und Wartungsdienste – Servicering og vedligehold af fysisk og elektronisk sikring - 26/02708
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelServicering og vedligehold af fysisk og elektronisk sikring - 26/02708
BeschreibungOrdregiver ønsker at anskaffe eftersyn, vedligehold og udskiftning af: •Mekanisk sikring •Perimeter sikring •ADK – Adgangskontrolsystem •AIA – Bygningsalarmsystem •TVO – TV-overvågning For yderligere detaljer vedrørende anskaffelsen henvises til de tilhørende bilag. Den udbudte rammeaftale har en løbetid på 4 år. Rammeaftalen kan forlænges i 4x12 måneder. Rammeaftalens estimerede værdi forventes at udgøre DKK 300.000.000. Rammeaftalens maksimale værdi udgør DKK 390.000.000. Forbruget kan alene anses som et estimat, og er som følge heraf ikke forpligtende for Ordregiver. Ordregiver har ret, men ikke pligt, til at købe de af rammeaftalen omfattede ydelser hos den valgte tilbudsgiver, jf. rammeaftalens pkt. 1.3
Interne Kennung785247
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42961100 Zugangskontrollsystem, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 35125000 Überwachungssysteme, 50610000 Reparatur und Wartung von Sicherheitsausrüstung, 31625000 Einbruchs- und Feuermelder
5. Los
LosLOT-0000