592375-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laborzentrifugen und Zubehör – Echipamente si aparate de laborator pentru Facultatea de Inginerie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente si aparate de laborator pentru Facultatea de Inginerie
Beschreibung: Achizitia de ,,Echipamente si aparate de laborator pentru Facultatea de Inginerie”, conform specificatiilor din caietul de sarcini. Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor /candidaturilor: 20 zile. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare: în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://www.e-licitatie.ro). Finalizarea procedurii de atribuire prin încheierea contractului de achiziție publică este supusă următoarei condiții suspensive, ce va opera pentru o perioada de maxim 3 luni de la data limită a depunerii ofertei: Încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de obținerea finanțării din venituri proprii/bugetul de stat, semnarea contractului fiind posibilă doar în situația în care se respectă dispozițiile referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidența legislației privind finanțele publice, și cu respectarea dispozițiilor Hotărârii nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achizitie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările şi completările ulterioare. În cazul în care, indiferent de motive, obținerea finanțării din venituri proprii/bugetul de stat nu se realizează, autoritatea contractantă va aplica prevederile art. 212 alin. (1) lit. c) teza a II-a din Legea nr. 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare, fiind imposibilă încheierea contractului de achiziție publică. Ofertanții din cadrul acestei proceduri înteleg că Autoritatea Contractantă și/sau MEC nu pot fi considerați răspunzători pentru vreun prejudiciu în cazul anulării procedurii de atribuire, indiferent de natura acestuia și indiferent dacă Autoritatea Contractanta și/sau MEC au fost notificați asupra existenței unui asemenea prejudiciu. Ofertanții din cadrul acestei proceduri acceptă utilizarea condițiilor speciale de mai sus/clauzei suspensive, asumându-și întreaga răspundere în raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi în în situația descrisă.
Interne Kennung: 3127522/2026/6.1-6.7
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42931100 Laborzentrifugen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Presa termica
Beschreibung: Achizitia publică de ,,Echipamente si aparate de laborator pentru Facultatea de Inginerie - Presa termica”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 42940000 Maschinen für die Wärmebehandlung von Stoffen
Los: LOT-0002
Titel: Echipament tip coater
Beschreibung: Achizitia publică de ,,Echipamente si aparate de laborator pentru Facultatea de Inginerie - Echipament tip coater”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 42990000 Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke
Los: LOT-0003
Titel: Microscop
Beschreibung: Achizitia publică de ,,Echipamente si aparate de laborator pentru Facultatea de Inginerie - Microscop”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 42910000 Destillier-, Filtrier- oder Rektifiziergeräte
Los: LOT-0004
Titel: Distilator
Beschreibung: Achizitia publică de ,,Echipamente si aparate de laborator pentru Facultatea de Inginerie - Distilator”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Cuptor calcinare
Beschreibung: Achizitia publică de ,,Echipamente si aparate de laborator pentru Facultatea de Inginerie - Cuptor calcinare”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 42330000 Schmelzöfen
Los: LOT-0006
Titel: Centrifugă
Beschreibung: Achizitia publică de ,,Echipamente si aparate de laborator pentru Facultatea de Inginerie - Centrifugă”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Microscop metalografic cu camera
Beschreibung: Achizitia publică de ,,Echipamente si aparate de laborator pentru Facultatea de Inginerie - Microscop metalografic cu camera”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 38516000 Monokulare und/oder binokulare Lichtmikroskope