592392-2026 - Ergebnis
Rumänien – Überholungs- und Sanierungsarbeiten – Lucrari de reparatii si intretinere imobile
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lucrari de reparatii si intretinere imobile
Beschreibung: Obiectivele generale ale acordului-cadru și contractelor subsecvente sunt reprezentate de creșterea calității activităților desfășurate în locațiile care fac obiectul lucrărilor de modernizare, reparații, reabilitare, respectiv - îmbunătățirea condițiilor igienico - sanitare și de confort în cadrul obiectivelor asupra cărora se va interveni. Descrierea achiziției publice: Atribuirea contractului de lucrări, având ca obiect achiziția de lucrări de reparații generale și întreținere imobile ce aparțin Universității de Medicină și Farmacie ”Carol Davila”, cu o valoare estimată de 28.439.733,04 lei fără TVA. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile Autoritatea Contractantă va raspunde in mod clar si complet tuturor clarificarilor/informatiilor suplimentare care au fost adresate de operatorii economici interesati in termenul prevazut mai sus, cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Perioada de valabilitate a ofertelor este de 120 de zile de la termenul-limită de primire a ofertelor.
Interne Kennung: 11207
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectivele generale ale acordului-cadru și contractelor subsecvente sunt reprezentate de creșterea calității activităților desfășurate în locațiile care fac obiectul lucrărilor de modernizare, reparații, reabilitare, respectiv - îmbunătățirea condițiilor igienico - sanitare și de confort în cadrul obiectivelor asupra cărora se va interveni. Atât lucrările solicitate spre a fi executate, cât și materialele solicitate a fi folosite, sunt descrise succint în Caietul de Sarcini nr. 3931/14.02.2024 și în Listele de cantități anexate prezentei strategii. Atribuirea contractului de lucrări, având ca obiect achiziția de lucrări de reparații generale și întreținere imobile ce aparțin Universității de Medicină și Farmacie ”Carol Davila”, cu o valoare estimată de 28.439.733,04 lei fără TVA. Principalele categorii de lucrări solicitate sunt: A. LUCRĂRI DE ARHITECTURĂ: TERMOHIDROIZOLATII; PEREȚI, TAVANE ȘI PLACĂRI CU PLĂCI DIN GIPS-CARTON; PARDOSELI; TENCUIELI, ZUGRĂVELI, VOPSITORII; INVELITORI ACOPERISURI SI TERASE; DRUMURI ȘI TERASAMENTE; LUCRĂRI DE BETON SIMPLU ȘI BETON ARMAT; EXECUŢIA LUCRĂRILOR DE TERMOSISTEM FAŢADA. B. LUCRĂRI DE INSTALAȚII: LUCRĂRI INSTALAȚII SANITARE; LUCRĂRI INSTALAȚII DE ÎNCĂLZIRE; LUCRĂRI DE INSTALAȚII ELECTRICE.
Interne Kennung: 1