592403-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția în sistem centralizat de produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie MC-3: Lot 1 Produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare de hârtie, de uz general, Lot 2 - Produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, de uz general care conțin substanțe biocide
Beschreibung: Obiectul achiziției este reprezentat de furnizarea de produse de curățenie, precum și livrarea acestora la adresele indicate de către fiecare Utilizator. Detalii complete privind produsele care fac obiectul acestei achiziții pentru fiecare lot se găsesc în Caietul de Sarcini si anexele sale, parte integrantă a Documentației de atribuire. Obiectivul Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului 1 ce va fi semnat de Autoritatea Contractantă (UCA) în numele și pe seama Utilizatorilor este de a pune la dispoziția Utilizatorilor un mecanism rapid și eficient pentru încheierea de Contracte Subsecvente pentru furnizarea de produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie de uz general, conform nevoilor acestora și în limita bugetului alocat cu această destinație. Obiectivul Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului 2 ce va fi semnat de Autoritatea Contractantă (UCA) în numele și pe seama Utilizatorilor este de a pune la dispoziția Utilizatorilor un mecanism rapid și eficient pentru încheierea de Contracte Subsecvente pentru furnizarea de produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților de uz general, care conțin substanțe biocide, conform nevoilor acestora și în limita bugetului alocat cu această destinație. Prin ”Utilizatori” în sensul prezentei Documentații de atribuire se înțeleg autorități contractante beneficiare ale Acordului-Cadru Centralizat aferent fiecăruia dintre loturi, astfel cum sunt menționate în Anexa nr. 2 la Caietul de Sarcini ; orice Utilizator aferent lotului în cauză poate încheia Contracte Subsecvente în baza Acordului-Cadru Centralizat (și a anexelor acestuia) pentru acel lot. Pentru lotul 1 se va încheia un Acord-Cadru Centralizat de furnizare, pe 36 luni cu operatorii economici clasați pe primele cinci locuri în clasament după aplicarea criteriului de atribuire. Pentru lotul 2 se va încheia un Acord-Cadru Centralizat de furnizare, pe 36 luni cu operatorul economic clasat pe primul loc în clasament după aplicarea criteriului de atribuire. Valoarea totală estimată fără TVA: între 3.954.746,00 lei si 4.786.937,00 lei (valoarea estimată totală a tuturor loturilor împreună). Valoare minimă acord cadru lot 1: 3.767.355,00 lei fără TVA - Valoare maximă acord cadru lot 1: 4.562.374,00 lei fără TVA Valoare minimă acord cadru lot 2: 187.121,00 lei fără TVA - Valoare maximă acord cadru lot 2: 224.563,00 lei fără TVA Valoarea minimă totală estimată a Acordului-Cadru Centralizat asociată cantităților minime estimate este de (L1+L2) 3.954.746,00 lei fără TVA Valoarea maximă totală a Acordului-Cadru Centralizat asociată cantităților maxime este de (L1+L2) este de 4.786.937,00 RON fără TVA Valoarea estimată a Acordului-Cadru Centralizat este exprimată ca interval (valoarea estimată a tuturor loturilor împreună). Acordul cadru se va incheia pentru cantitatile maxime pentru fiecare lot ofertat, functie de care se vor elabora si ofertele. Detalierea cantităților totale minime estimate și a cantităților maxime estimate pe toată durata Acordului-Cadru Centralizat aferente fiecărui lot în parte, se găsește în Secțiunea B Caiet de Sarcini, Anexa nr. 1 – Lista cantități, separat pentru fiecare lot. Valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent aferent lotului 1 este: 200.000,00 RON fără TVA și se raportează la o durată de 1 lună. Valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent aferent lotului 2 este: 10.000,00 RON fără TVA și se raportează la o durată de 1 lună. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 19 zile. Clarificarile solicitate dupa acest termen nu vor mai fi luate în considerare. Autoritatea contractanta va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, în cea de-a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: MC-3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39831240 Putzmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot. 1 - Produse de îngrijire și curățare a clădirilor / facilităților, inclusiv articole igienico sanitare din hârtie, de uz general
Beschreibung: Obiectul achiziției este reprezentat de furnizarea (cumpărarea) de produse/articole de curățenie: produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie, de uz general, precum și livrarea acestora la adresele indicate de către fiecare Utilizator. In contextul rolului și atribuțiilor pe care le are UCA având în vedere că Produsele de curățenie sunt incluse în categoria produselor care pot fi achiziționate în sistem centralizat, UCA derulează această procedură de atribuire în scopul semnării unui Acord Cadru Centralizat pentru Produse de curățenie, care va fi utilizat de Utilizatori, în urma finalizării procedurii de atribuire. Detalii complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini si anexele sale, parte integrantă a Documentației de atribuire. Obiectivul semnării Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului 1 este stabilirea termenilor și condițiilor, precum și a prețurilor unitare, în vederea creării cadrului ce permite Utilizatorilor Acordului-Cadru Centralizat pentru lotul 1 să contracteze în nume propriu, în funcție de necesitățile lor concrete, furnizarea (cumpărarea) de produse ce fac obiectul Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului în cauză.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18424000 Handschuhe, 19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen, 33711900 Seife, 33760000 Toilettenpapier, Taschentücher, Handtücher und Servietten, 33771000 Papiersanitärartikel, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 39224100 Besen, 39224320 Schwämme, 39224330 Eimer, 39224350 Kehrbleche, 39525800 Putztücher, 39830000 Reinigungsmittel, 39831000 Waschmittel, 39831200 Detergenzien, 39831210 Geschirrspülmittel für Spülmaschinen, 39831220 Entfettungsmittel, 39831300 Fussbodenreiniger, 39832000 Geschirrspülmittel, 39833000 Produkte für die Staubreinigung
Los: LOT-0002
Titel: Produse de îngrijire și curățare a clădirilor / facilităților de uz general care contin substante biocide
Beschreibung: Obiectul achiziției este reprezentat de furnizarea (cumpărarea) de produse/articole de curățenie: produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților de uz general, care contin substante biocide, precum și livrarea acestora la adresele indicate de către fiecare Utilizator. In contextul rolului și atribuțiilor pe care le are UCA având în vedere că Produsele de curățenie sunt incluse în categoria produselor care pot fi achiziționate în sistem centralizat, UCA derulează această procedură de atribuire în scopul semnării unui Acord Cadru Centralizat pentru Produse de curățenie, care va fi utilizat de Utilizatori, în urma finalizării procedurii de atribuire. Detalii complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini si anexele sale, parte integrantă a Documentației de atribuire. Obiectivul semnării Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului 2 este stabilirea termenilor și condițiilor, precum și a prețurilor unitare, în vederea creării cadrului ce permite Utilizatorilor Acordului-Cadru Centralizat pentru lotul 2 să contracteze în nume propriu, în funcție de necesitățile lor concrete, furnizarea (cumpărarea) de produse ce fac obiectul Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului în cauză.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39831300 Fussbodenreiniger, 39831600 Toilettenreiniger