See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa nowej siedziby Olsztyńskiego Teatru Lalek - lalki w Olsztynie” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej nowej siedziby Olsztyńskiego Teatru Lalek w Olsztynie przy ul. Tadeusza Mazowieckiego wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych opinii, uzgodnień, decyzji administracyjnych i pozwoleń, a także świadczeniem wsparcia Zamawiającemu na etapie przygotowania oraz prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego w toku realizacji inwestycji /CPV: 71200000-0; 71220000-6; 71242000-6/.
Vorherige Bekanntmachung: 552916-2026
Interne Kennung: ZP.271.1.28.2026.c
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w dwóch etapach, przy czym realizacja Etapu II oraz dalszego zakresu umowy (wsparcie Zamawiającego, nadzór autorski) ma charakter opcjonalny: 1) Etap I obejmujący wykonanie: a. projekt zagospodarowania terenu (PZT), b. projekt architektoniczno-budowlany (PAB) wraz z wizualizacjami, c. szacunku kosztów , 2) Etap II obejmujący kompleksowe wykonanie pozostałej części dokumentacji w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wszelkich innych pozwoleń i zezwoleń niezbędnych do uzyskania tego pozwolenia, ogłoszenia i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych lub dostawę i instalację wyposażenia, 2. Etap III opcjonalny (wsparcie Zamawiającego) zgodnie z § 1.12, § 1.13 Umowy, 3. Etap IV opcjonalny - nadzór autorski zgodnie z § 16 Umowy. 4. Wsparcie Zamawiającego w toku postępowania na wybór wykonawcy robót będzie realizowane od dnia wszczęcia postępowania do dnia zawarcia umowy z wykonawcą. 5. Sprawowanie nadzoru autorskiego odbywać się będzie łącznie przez okres od dnia zawarcia umowy z wykonawcą robót do dnia protokolarnego usunięcia przez tego wykonawcę wszystkich wad i usterek stwierdzonych w protokole odbioru, nie dłużej niż przez okres 36 miesięcy, cokolwiek nastąpi wcześniej. 6. ETAP II, wsparcie Zamawiającego w toku postępowania przetargowego na wybór wykonawcy/ów (Etap III) oraz nadzór autorski (Etap IV) są opcjonalne. Skorzystanie z prawa opcji następuje wyłącznie na podstawie poleceń Zamawiającego, przekazywanych Wykonawcy w formie pisemnej lub elektronicznej, w którym Zamawiający określi zakres uruchamianej opcji oraz termin rozpoczęcia realizacji danego zakresu. 7. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części, według własnego uznania, mając na względzie potrzeby inwestycji, dostępność środków finansowych, harmonogram przedsięwzięcia oraz własne możliwości organizacyjne. 8. Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie ani odszkodowanie z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, za wyjątkiem wynagrodzenia należnego za zakres zamówienia Etapu I, który został faktycznie wykonany i odebrany zgodnie z Umową. 9. Realizacja zakresu zamówienia objętego opcją jest obowiązkiem Wykonawcy w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, a wykonanie tej części zamówienia odbywa się na zasadach określonych w Umowie. 10. Polecenie realizacji Etapu II, o którym mowa powyżej, może zostać wydane przez Zamawiającego w terminie 12 (słownie: dwunastu) miesięcy od dnia odbioru przez Zamawiającego Etapu I. 11. Polecenie realizacji Etapu III lub Etapu IV może zostać wydane przez Zamawiającego w terminie 12 (słownie: dwunastu) miesięcy od dnia odpowiednio: zakończenia Etapu II lub zawarcia umowy z wykonawcą robót.