2. Verfahren
Verfahren
Titel: 26_2026 Dostawa aparatury i sprzętu medycznego na realizację projektu pn. „Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SPZOZ MSWiA w Poznaniu” nr FENX.06.01-IP.03-0017/25, w ramach FEnIKS I. Laser okulistyczny
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest: Dostawa aparatury i sprzętu medycznego na realizację projektu pn. „Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SPZOZ MSWiA w Poznaniu” nr FENX.06.01-IP.03-0017/25, w ramach FEnIKS – postępowanie I – Laser okulistyczny, polegająca na dostawie i montażu asortymentu określonego w załączniku nr [ ] do niniejszej umowy. 2. Wykonawca oświadcza, że przedmiot umowy odpowiada ściśle wymogom określonym w załączniku nr 2 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia). 3. Przedmiot umowy jest gotowy do pracy bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, dostarczony na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy wraz z dokumentacją w języku polskim. Rok dostarczenia jest równocześnie rokiem produkcji danego sprzętu, aparatury i urządzenia. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą Zamawiającego, wynikających z procesu inwestycyjnego dopuszcza się dostawę urządzeń wyprodukowanych w roku poprzedzającym rok dostawy. 4. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy do siedziby Zamawiającego własnym transportem, na swój koszt i ryzyko wraz z dokumentacją w języku polskim, instrukcją obsługi, warunkami gwarancji i kartą gwarancyjną. 5. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy, w dniu roboczym, w godzinach od 7:00 do 14:00 w terminie do 30 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy. Wykonawca jest zobowiązany zawiadomić Zamawiającego o planowanym terminie dostawy z co najmniej 2 – dniowym wyprzedzeniem. 6. Wykonawca przeprowadzi przeszkolenia pracowników Zamawiającego w siedzibie Zamawiającego, w zakresie bieżącej obsługi, konserwacji i eksploatacji dla przedmiotu zamówienia w pierwszym terminie jak dla dostawy i kolejnych po uzgodnieniu z Zamawiającym. 7. Wykonawca oświadcza, że realizacja zadania inwestycyjnego jest zgodna z zasadą DNSH („Do No Significant Harm” – „nie czyń poważnych szkód”), o której mowa w art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852, obowiązującą w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Realizacja przedsięwzięcia oraz zakupione urządzenia i materiały spełniają wszelkie obowiązujące normy środowiskowe, klimatyczne oraz energetyczne. Projekt jest realizowany w sposób gwarantujący brak negatywnego wpływu na cele środowiskowe, w tym na łagodzenie zmian klimatu, adaptację do tych zmian, zrównoważone wykorzystywanie i ochronę zasobów wodnych i morskich, gospodarkę o obiegu zamkniętym, zapobieganie zanieczyszczeniom i ich kontrolę oraz ochronę i odbudowę bioróżnorodności i ekosystemów. (potwierdzone oświadczeniem stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ). 8. Wykonawca zobowiązuje się do zagospodarowania odpadów powstałych w trakcie realizacji Inwestycji na swój koszt i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 9. Zamawiający nie stawia ograniczeń co do pochodzenia Wykonawcy oraz przedmiotu zamówienia pod kątem dostępności do rynku i bycia uczestnikiem niniejszego postępowania.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Laser okulistyczny, zgodny w minimalnymi parametrami zawartymi w Załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający wymaga dostarczenia w ramach zamówienia fabrycznie nowych urządzeń i wyrobów medycznych. Nie dopuszcza się oferowania urządzeń i wyrobów medycznych używanych, rekondycjonowanych oraz demonstracyjnych. Urządzenia i wyroby medyczne muszą być wolne od wszelkich wad fizycznych (konstrukcyjnych) oraz prawnych. Zaoferowana aparatura musi posiadać wymagane świadectwa i certyfikaty oraz oznakowanie przewidziane zapisami Ustawy o Wyrobach Medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski tj. certyfikat CE i deklarację zgodności zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych lub równoważne wynikające z rodzaju oraz przeznaczenia. Zaoferowany przedmiot zamówienia musi być kompletny i gotowy do użytkowania bez dodatkowych zakupów. Gwarancja 60 miesięcy od daty protokolarnego odbioru końcowego bez uwag. Po zakończonym okresie gwarancyjny Wykonawca zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu wymaganą dokumentację serwisową wraz z kodami serwisowymi (jeśli dotyczy), umożliwiającą wykonanie okresowego przeglądu technicznego zgodnie z zaleceniami producenta. Wszelkie czynności serwisowe muszą być realizowane przez podmiot upoważniony przez wytwórcę lub autoryzowanego przedstawiciela do wykonywania tych czynności, zgodnie z art. 90 Ustawy o wyrobach medycznych. W związku z powyższym Wykonawca przy dostawie załączy wykaz podmiotów upoważnionych przez wytwórcę lub autoryzowanego przedstawiciela do wykonywania czynności serwisowych. Opis oferowanych urządzeń nie powinien budzić żadnej wątpliwości Zamawiającego. Z opisu powinno wynikać, że oferowany przedmiot zamówienia jest o takich samych parametrach, jaki wymaga Zamawiający lub parametrach lepszych poprzez dokładne wskazanie zaoferowanych parametrów wg punktów wyszczególnionych przez Zamawiającego w zestawieniu wymaganych minimalnych parametrów techniczno – użytkowych.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.