See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kontrakt avseende Projektering (El, tele, data) - Renovering av Marinmuseum i Karlskrona
Beschreibung: Syftet med ombyggnad och renovering av Marinmuseum är att genom åtgärdande av byggnadstekniska, funktionella och logistiska brister åstadkomma en väl fungerande byggnad som, med bevarande av byggnadens unika värden, möjliggör för hyresgästen och SFV:s förvaltning, att på ett miljövänligt och energieffektivt sätt bedriva verksamhet i byggnaden. Projektets omfattar projektering av en utökad programhandling med option på övriga skeden.
Interne Kennung: 1322/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000