592569-2026 - Wettbewerb
Polen – Kühl- und Tiefkühlvorrichtungen – ZP3/8389/26 - Sprzedaż z dostawą aparatury i materiałów laboratoryjnych (przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części).
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZP3/8389/26 - Sprzedaż z dostawą aparatury i materiałów laboratoryjnych (przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części).
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sprzedaż z dostawą aparatury i materiałów laboratoryjnych (przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części). Przedmiot zamówienia został opisany w Załączniku A do SWZ. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt i ryzyko w miejscach określonych przez Zamawiającego. Transport krajowy i zagraniczny wraz z ubezpieczeniem, wszelkie opłaty celne, skarbowe oraz wszelkie inne opłaty - po stronie Wykonawcy. Warunki minimalne gwarancji i serwisu - zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr A do niniejszej SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się znaki towarowe Wykonawca może zaoferować asortyment równoważny nie gorszy niż asortyment wskazany przez Zamawiającego. Zamawiający zastrzega, że wszystkie ewentualnie podane w SWZ bądź innym integralnym z SWZ dokumencie, nazwy własne materiałów (wyrobów) nie mają na celu naruszenia ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Należy rozumieć to jako określenie wymaganych minimalnych parametrów użytkowych, funkcjonalnych i technicznych lub standardów jakościowych. Odnośnie wymaganych w SWZ certyfikatów lub atestów, Zamawiający wskazuje, iż będzie akceptował również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający wskazuje, iż będzie akceptował odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku gdy dany wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, o których mowa w SWZ ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego dostawy spełniają wymagania, cechy lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia lub kryteriów oceny ofert, lub wymagania związane z realizacją zamówienia
Interne KennungZP3/8389/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42513000 Kühl- und Tiefkühlvorrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38400000 Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften
5. Los
LosLOT-0001
Titelczęść 1 - Sprzedaż z dostawą aparatury
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sprzedaż z dostawą aparatury. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr A do SWZ. Wykonawca wskaże w Formularzu asortymentowo – cenowym (Załącznik nr 2 do SWZ) nazwę Producenta / Importera i kod producenta dla każdej pozycji. Załącznikiem stanowiącym integralną część przyszłej umowy będzie formularz cen jednostkowych zamówienia wskazujący pozycje i ceny jednostkowe. Wykonawca dołączy do oferty przedmiotowe środki dowodowe: a) Opis techniczny oferowanego przedmiotu zamówienia zawierający wszelkie niezbędne informacje umożliwiające ocenę zgodności oferty z opisem przedmiotu zamówienia – załącznik nr A do SWZ (tj. w szczególności karty katalogowe oferowanych urządzeń, foldery informacyjne, zestawienie zawierające określenie producenta i modelu oferowanych urządzeń, konfiguracji i parametrów w języku polskim itp.). Zamawiający przewiduje uzupełnienia tych przedmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. b) Certyfikaty, o których mowa w pkt. 18.2 ppkt. 3 Tabeli SWZ w celu dokonania oceny oferty w ramach kryterium środowiskowego – dla każdego producenta sprzętu zaoferowanego w Formularzu cenowym przez Wykonawcę, lub równowazny. Zamawiający nie przewiduje uzupełnienia tych przedmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, gdyż środki dowodowe służą ocenie oferty w ramach kryterium oceny ofert (art. 107 ust. 3 ustawy Prawo zamówień Publicznych) Wykonawca udzieli minimum 24 miesięcy gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia. Czas gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert Warunki gwarancji i serwisu zostały określone w Projektowych postanowienia umowy, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung1
Haupteinstufung (cpv): 42510000 Wärmeaustauscher, Klimaanlagen und Kältemaschinen sowie Filtriergeräte
LosLOT-0002
Titelczęść 2 - Sukcesywna sprzedaż z dostawą materiałów laboratoryjnych z prawem opcji
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż z dostawą materiałów laboratoryjnych z prawem opcji Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr A do SWZ. Wykonawca wskaże w Formularzu asortymentowo – cenowym (Załącznik nr 2 do SWZ) nazwę Producenta / Importera i kod producenta dla każdej pozycji. Załącznikiem stanowiącym integralną część przyszłej umowy będzie formularz cen jednostkowych zamówienia wskazujący pozycje i ceny jednostkowe. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczania towaru partiami, których ilości i zakres będzie uzależniony od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Podane w Załączniku nr 2 do SWZ ilości poszczególnych artykułów są ilościami szacunkowymi, służącymi do obliczenia ceny oferty i mogą ulec zmianie w trakcie realizacji zawartej w wyniku niniejszego postępowania umowy. Jednakże łączna suma wartości poszczególnych dostaw nie może przekroczyć maksymalnej wartości tej umowy. Ostateczna całkowita wartość umowy wynikająca z sumowania cen brutto częściowych dostaw wykonanych na podstawie zamówień Zamawiającego w okresie trwania umowy może być zatem niższa niż wskazana w umowie jej maksymalna wartość brutto, a Wykonawcy w takim przypadku nie będzie przysługiwać roszczenie o zapłatę różnicy pomiędzy ustaloną, w sposób wskazany wyżej, ostateczną wartością umowy, a jej wartością maksymalną. PRAWO OPCJI: Zamawiający wskazuje, iż odnośnie realizacji przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem, przewiduje prawo opcji, o którym mowa w art. 31 ust. 2 oraz 441 ustawy Pzp. Prawo opcji dla niniejszego zamówienia polega na tym, iż Zamawiający jest zobowiązany do zakupu jedynie części dostaw objętych niniejszym zamówieniem (zamówienie podstawowe), natomiast odnośnie pozostałego zakresu może dokonać zakupu tych dostaw, ale nie jest do tego zobowiązany (zamówienie opcjonalne): 1) Zamawiający jest zobowiązany do zakupu przedmiotu zamówienia, o wartości brutto nie niższej niż 60% maksymalnej wartości brutto Wynagrodzenia Wykonawcy (maksymalnej wartości brutto umowy wynikającej z oferty Wykonawcy) określonego w § 4 ust. 2 umowy - tzw. zamówienie podstawowe; przewidziana przez Zamawiającego w dokumentach postępowania, tj. w formularzu cenowym ilość poszczególnych pozycji stanowiąca jedynie wielkość orientacyjną (niezbędną do ustalenia ceny oferty), może ulec w trakcie realizacji niniejszej umowy zmianie (zmniejszeniu w zakresie danej pozycji, na rzecz zwiększenia ilości w zakresie innej/ych pozycji), co nie stanowi zmiany niniejszej umowy, i ostatecznie będzie wynikać z potrzeb Zamawiającego kształtujących się w trakcie trwania niniejszej umowy, zależnie od realizowanych przez Zamawiającego działań statutowych, projektów, prac lub badań, z przesyłanych przez Zamawiającego poszczególnych zamówień, zamiennie bilansujących się co do wartości brutto w kwocie maksymalnego wynagrodzenia brutto Wykonawcy, określonego w § 4 ust. 2 umowy, zgodnie z ofertą Wykonawcy. 2) Zamawiający wskazuje, że w ramach prawa opcji jest uprawniony do zakupu od Wykonawcy przedmiotu zamówienia (w ramach asortymentu wyszczególnionego w pozycjach formularza cen jednostkowych tożsamych z pozycjami formularza cenowego – załącznik nr 2 do SWZ), stanowiącego przedmiot niniejszej umowy, o wartości brutto nie wyższej niż 40% maksymalnej wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy (maksymalnej wartości brutto umowy, która wynika z oferty Wykonawcy) określonego w § 4 ust. 2 umowy -– tzw. zamówienie opcjonalne. 3) Zamawiający jest uprawniony do wymagania zrealizowania przez Wykonawcę zamówienia opcjonalnego, o którym mowa w pkt. 2), jednakże Zamawiający nie jest zobowiązany do wykonania prawa opcji (zależy to wyłącznie od decyzji Zamawiającego), natomiast Wykonawca jest zobowiązany do wykonania zamówienia opcjonalnego w zakresie i w czasie wskazanym przez Zamawiającego w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, na warunkach takich samych jak zamówienia podstawowego. Częściowe zamówienia będą realizowane na podstawie jednostronnych dyspozycji osób uprawnionych przez Zamawiającego w ciągu maksymalnie 21 dni roboczych licząc od momentu złożenia zamówienia częściowego na wniosek osoby uprawnionej przez Zamawiającego, składany za pomocą pisma lub poczty elektronicznej. Wykonawca dołączy do oferty przedmiotowe środki dowodowe: a) Certyfikat CE dla poz. 9 i 10 zamówienia poświadczający, że dany produkt spełnia wymogi określone w unijnych przepisach, lub równoważny. Zamawiający przewiduje uzupełnienia tych przedmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. b) Certyfikaty, o których mowa w pkt. 18.2 ppkt. 3 Tabeli SWZ w celu dokonania oceny oferty w ramach kryterium środowiskowego – dla każdego producenta sprzętu zaoferowanego w Formularzu cenowym przez Wykonawcę, lub równoważny. Zamawiający nie przewiduje uzupełnienia tych przedmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, gdyż środki dowodowe służą ocenie oferty w ramach kryterium oceny ofert (art. 107 ust. 3 ustawy Prawo zamówień Publicznych) Wykonawca dla poz. 9 i 10 zamówienia udzieli minimum 24 miesięcy gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia. Czas gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert Warunki gwarancji i serwisu zostały określone w Projektowych postanowienia umowy, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung2
Haupteinstufung (cpv): 38400000 Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften