592572-2026 - Ergebnis
Finnland – Bauarbeiten zur Erneuerung von Brücken – Aleksanterinkadun sillan korjaus
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aleksanterinkadun sillan korjaus
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Porvoon keskustassa sijaitsevan Aleksanterinkadun sillan peruskorjauksen rakentamissuunnittelu ja peruskorjaustyö hankinta- asiakirjojen mukaisesti ST-urakkana. Urakassa on yksi välitavoite: Silta on oltava liikennöitävissä viimeistään 10.8.2026 (klo 0:01) molempiin ajosuuntiin (ml.joukkoliikenne ja kevytliikenne).Tarjousten vertailuperusteet on esitetty hankinta-asiakirjoissa.Urakassa on otettava erityisesti huomioon kevyt liikenne, joukkoliikenne ja niiden vaatimat liikennejärjestelyt. Väliaikainen liikenneliikennejärjestelyineen on urakoitsijan vastuulla urakka- aikana.
Interne Kennung: 443/02.08.00/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45221119 Bauarbeiten zur Erneuerung von Brücken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45221110 Bau von Brücken
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-054013-LOT-0001