See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: RAČUNALNIŠKA STROJNA OPREMA, izdelana iz okoljsko manj obremenjujočega blaga, razdeljena v 2 sklopa
Beschreibung: RAČUNALNIŠKA STROJNA OPREMA, izdelana iz okoljsko manj obremenjujočega blaga, razdeljena v 2 sklopa
Interne Kennung: JN-77309
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Obrazložitev uporabe skrajšanega roka za prejem ponudb Naročnik v predmetnem postopku uporablja skrajšani rok za prejem ponudb na podlagi četrtega odstavka 40. člena Zakona o javnem naročanju (ZJN-3). V konkretnem primeru je nastal nujni primer, zaradi katerega ni mogoče upoštevati rednega 35-dnevnega roka za prejem ponudb. Nujnost izhaja iz objektivnih okoliščin, na katere naročnik ni mogel vplivati. Ministrstvo za zdravje je dne 10. 7. 2026 objavilo Javni razpis za sofinanciranje javnih zavodov za nakup opreme za projekte Digitalne preobrazbe zdravstva. Po objavi javnega razpisa je naročnik nemudoma pristopil k pripravi razpisne dokumentacije in izvedbi vseh aktivnosti, potrebnih za začetek postopka javnega naročanja. Rok za izvedbo projekta in dobavo opreme je določen v pogojih javnega razpisa ter ga naročnik ne more spreminjati. Ob upoštevanju rednega roka za prejem ponudb iz drugega odstavka 40. člena ZJN-3 postopka javnega naročanja ne bi bilo mogoče pravočasno zaključiti, zaradi česar dobava opreme v zahtevanem roku objektivno ne bi bila izvedljiva. Naročnik se je kljub izredno kratkim časovnim rokom odločil za izvedbo odprtega postopka javnega naročanja, s katerim zagotavlja spoštovanje temeljnih načel javnega naročanja, zlasti načela gospodarnosti, učinkovitosti in uspešnosti, načela zagotavljanja konkurence med ponudniki, načela enakopravne obravnave ponudnikov ter načela transparentnosti javnega naročanja. Uporaba skrajšanega roka pomeni zgolj zakonsko dopustno prilagoditev roka za prejem ponudb zaradi objektivno nastalih okoliščin in ne odstopa od pravil odprtega postopka. Naročnik ocenjuje, da določitev 15-dnevnega roka za prejem ponudb ne omejuje konkurence med gospodarskimi subjekti. Predmet javnega naročila obsega dobavo standardne informacijsko-komunikacijske opreme, ki je široko dostopna na trgu, tehnične specifikacije pa so oblikovane jasno, pregledno in nediskriminatorno. Določeni rok ponudnikom omogoča pripravo popolnih in konkurenčnih ponudb. Glede na navedene okoliščine naročnik ugotavlja, da so v konkretnem primeru izpolnjeni pogoji za uporabo skrajšanega roka za prejem ponudb iz četrtega odstavka 40. člena ZJN-3.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. sklop: Optični čitalniki (skenerji)
Beschreibung: 1. sklop: Optični čitalniki (skenerji)
Interne Kennung: 529653
Los: LOT-0002
Titel: 2. sklop: Računalniški zasloni
Beschreibung: 2. sklop: Računalniški zasloni
Interne Kennung: 529654