2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kredyt długoterminowy w kwocie 47.576.000,00 zł
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie 47.576.000,00 zł (słownie złotych: czterdzieści siedem milionów pięćset siedemdziesiąt sześć tysięcy 00/100) przeznaczonego na sfinansowanie deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów, z możliwością niewykorzystania pełnej wartości kredytu bez dodatkowych prowizji i opłat. Spłata kredytu będzie następowała w latach 2027 – 2052 z dochodów własnych Powiatu, z możliwością wydłużenia lat spłaty kredytu oraz zmiany wysokości rocznych rat kapitałowych w okresie spłaty. Planowane kwartalne raty kapitałowe w poszczególnych latach wyniosą: • w 2027 r. – 4 raty po 107 500,00 zł • w 2028 r. – 4 raty po 145 000,00 zł • w 2029 r. – 4 raty po 115 000,00 zł • w 2030 r. – 4 raty po 125 000,00 zł • w 2031 r. – 4 raty po 112 500,00 zł • w 2032 r. – 4 raty po 112 500,00 zł • w 2033 r. – 4 raty po 145 000,00 zł • w 2034 r. – 4 raty po 250 000,00 zł • w 2035 r. – 4 raty po 250 000,00 zł • w 2036 r. – 4 raty po 475 000,00 zł • w 2037 r. – 4 raty po 475 000,00 zł • w 2038 r. – 4 raty po 475 000,00 zł • w 2039 r. – 4 raty po 475 000,00 zł • w 2040 r. – 4 raty po 602 500,00 zł • w 2041 r. – 4 raty po 675 000,00 zł • w 2042 r. – 4 raty po 675 000,00 zł • w 2043 r. – 4 raty po 675 000,00 zł • w 2044 r. – 4 raty po 675 000,00 zł • w 2045 r. – 4 raty po 675 000,00 zł • w 2046 r. – 4 raty po 675 000,00 zł • w 2047 r. – 4 raty po 675 000,00 zł • w 2048 r. – 4 raty po 675 000,00 zł • w 2049 r. – 4 raty po 675 000,00 zł • w 2050 r. – 4 raty po 650 000,00 zł • w 2051 r. – 4 raty po 650 000,00 zł • w 2052 r. – 4 raty po 654 000,00 zł 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby/osób, wykonującej(ych) czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r., poz. 277 ze zm.), tj. zatrudnienie osób, które wykonywać będą czynności bezpośrednio związane z realizacją usługi udzielenia kredytu tj: uruchomienie kredytu w systemie bankowym, obliczanie należnych odsetek bankowych, informowanie o bieżącym stanie kredytu, o ile czynności te nie będą wykonywane przez osoby w ramach prowadzonej przez nie działalności gospodarczej. 3. W celu weryfikacji zatrudniania, przez wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, Zamawiający przewiduje możliwość żądania w szczególności: 1) oświadczenia zatrudnionego pracownika, 2) oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, 3) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika, 4) innych dokumentów - zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. 4. Kopie dokumentów, o których mowa w ust.3, powinny zostać zanonimizowane w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania. 5. Zamawiający wyraża zgodę, aby Wykonawca lub podwykonawca złożył oświadczenie potwierdzające, że wskazane osoby są zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Oświadczenie powinno zawierać w szczególności: oznaczenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu podmiotu składającego oświadczenie. 6. W przypadku niedostarczenia Zamawiającemu na jego żądanie dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób przez Wykonawcę lub podwykonawców na podstawie umowy o pracę osób, które wykonywać będą czynności bezpośrednio związane z realizacją usługi udzielenia kredytu tj: uruchomienie kredytu w systemie bankowym, obliczanie należnych odsetek bankowych, informowanie o bieżącym stanie kredytu, o ile czynności te nie będą wykonywane przez osoby w ramach prowadzonej przez nie działalności gospodarczej, Zamawiający naliczy karę umowną w wysokości 300 zł za każdy dzień zwłoki w dostarczeniu dokumentów. 7. Najpóźniej w dniu podpisania umowy Zamawiający przedłoży wybranemu Wykonawcy aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego o niezaleganiu w podatkach oraz aktualne zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych potwierdzające niezaleganie w opłacaniu składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne.
Interne Kennung: OA.272.11.2026.MRE
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 4 pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 pzp
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001