592729-2026 - Ergebnis
Rumänien – Antineoplastische Mittel – Acord-cadru de achiziție publică de medicamente divizat pe 45 loturi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de achiziție publică de medicamente divizat pe 45 loturi
Beschreibung: Acord-cadru de achiziție publică de medicamente divizat pe 45 loturi, pentru 36 luni, conform caiet de sarcini. Nota: Conform prevederilor O.U.G. 107/ 2017 Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
Interne Kennung: 4243983/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: BLEOMYCINUM SULFAS 15000UI
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 360.00 - 370.00 PULB. PT. SOL. INJ. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 65,300.40 - 67,114.30 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 20 PULB. PT. SOL. INJ. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,627.80 lei.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: CETUXIMABUM 5 mg/ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 720.00 - 740.00 flc sol perf. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 526,917.60 - 541,554.20 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 - 40 flc sol perf. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 29,273.20 lei.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: EPIRUBICINUM 50mg - 2mg/ml*25ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 2,160.00 - 2,220.00 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 213,105.60 - 219,025.20 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 60 - 120 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 11,839.20 lei.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: ETOPOSIDUM 20mg/ml*5ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 2,160.00 - 2,220.00 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 86,227.20 - 88,622.40 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 60 - 120 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,790.40 lei.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: IFOSFAMIDUM 1 g
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,800.00 - 1,850.00 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 257,940.00 - 265,105.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 50 - 100 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 14,330.00 lei.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: NIVOLUMABUM 40 mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 5,400.00 - 5,550.00 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 10,535,238.00 - 10,827,883.50 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 150 - 300 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 585,291.00 lei.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: PEMETREXEDUM 500 mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 2,160.00 - 2,220.00 flc pulbere pentru concentrat pt sol perfuzabila. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 5,565,823.20 - 5,720,429.40 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 60 - 120 flc pulbere pentru concentrat pt sol perfuzabila. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 309,212.40 lei.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: TRABECTEDINUM 1 mg flc
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 360.00 - 370.00 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,569,438.00 - 1,613,033.50 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 20 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 87,191.00 lei.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: CISPLATINUM 1mg/1ml * 10ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 7,200 - 18,000 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 76,824.00 - 192,060.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 200 - 400 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,268.00 lei.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: FLUOROURACILUM 50mg/ml*10ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 7,200 - 18,000 flc*10ml . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 56,448.00 - 141,120.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 200 - 400 flc*10ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,136.00 lei.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: VINBLASTINUM 1mg/ml * 10ml 1mg/ml * 10ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,080 - 1,110 flc.. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 76,172.40 - 78,288.30 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 30 - 60 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,231.80 lei.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: ARSENICUM TRIOXIDUM 1mg/ml*10ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 900 - 925 flc*10ml . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 675,270.00 - 694,027.50 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 25 - 150 flc*10ml . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 112,545.00 lei.
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
Los: LOT-0013
Titel: BETAHISTINUM 24mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 28,800 - 29,600 cpr. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot=23,040.00 - 23,680.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 800 - 4,800 cpr. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,840.00 lei.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: BUDESONIDUM (echivalent CORTAIR) 0.5mg/ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,600 - 3,700 suspensie pentru nebulizator. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot=7,092.00 - 7,289.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100 - 600 suspensie pentru nebulizator. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,182.00 lei.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: CABERGOLINUM 0,5mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,728 - 1,776 cpr. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot=14,791.68 - 15,202.56 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =48 - 288 cpr. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 2,465.28 lei.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: CHLORHEXIDINUM ( echivalent Corsodyl mint apa de gura 0,2% x 300ml) 2%
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,080 - 1,110 fl*sol. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot=28,479.60 - 29,270.70 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 30 - 180 fl*sol. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,746.60 lei.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: COMBINATII ( echivalent cu URISAN) 300mg/500mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru=14,400 - 14,800 cps. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 22,464.00 - 23,088.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 400 - 2,400 cps. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,744.00 lei.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: COMBINATII (echivalent Silverin -Bastonașe pentru cauterizare cu continut de nitrat de argint)
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru=10,800 - 11,100 betisoare. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 86,400.00 - 88,800.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =300 - 1,800 betisoare. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 14,400.00 lei.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: COMBINATII (echivalent DORMISOL) 30ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru=1,800 - 1,850 picaturi. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 61,200.00 - 62,900.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =50 - 300 picaturi. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 10,200.00 lei.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: COMBINATII (HEPARINA*ALANTOINA*DEXPANTENOL) 500UI/g * 40g
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru=7,200 - 7,400 crema. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 192,456.00 - 197,802.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =200 - 1,200 crema. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 32,076.00 lei.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: DEXIBUPROFENUM 400mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 7,200 - 7,400 cpr . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 6,120.00 - 6,290.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =200 - 1,200 cpr. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,020.00 lei.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: FLUCONAZOLUM 10mg/ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,800 - 1,850 PULB. PT. SUSP. ORALA. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 55,962.00 - 57,516.50 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =50 - 300 PULB. PT. SUSP. ORALA. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 9,327.00 lei.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: GENTAMICINUM sol inj 40 mg/ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 252,000 - 259,000 fiole. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 236,880.00 - 243,460.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =7,000 - 42,000 fiole. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 39,480.00 lei.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: HYDROCHLOROTHIAZIDUM 25 mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 10,800 - 11,100 cpr. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 11,880.00 - 12,210.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =300 - 1,800 cpr. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,980.00 lei.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: INDOMETACINUM 1mg/ml - picaturi oft - solutie
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,080 - 1,110 flc*5ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 20,876.40 - 21,456.30 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =30 - 180 flc*5ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,479.40 lei.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: MORPHYNUM 60mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,080 - 1,110 cpr. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,598.40 - 1,642.80 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =30 - 180 cpr. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 266.40 lei.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: NATRII CHLORIDUM 9 mg/ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 90,000 - 92,500 flc/punga*1000 ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 404,100.00 - 415,325.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =2,500 - 15,000 flc/punga*1000 ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 67,350.00 lei.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: NATRII HYDROGENI CARBONAS 84mg/ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 28,800 - 29,600 flc*100ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 705,312.00 - 724,904.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =800 - 4,800 flc*100ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 117,552.00 lei.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: NITROGLYCERINUM 1mg/ml *10ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 5,400 - 5,550 fiole . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 41,958.00 - 43,123.50 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =150 - 900 fiole. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 6,993.00 lei.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: SER ANTIVIPERINIC 500UA LD50/fiola
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 72 - 74 fiola*5ml . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 84,960.00 - 87,320.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =2 -12 fiola*5ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 14,160.00 lei.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: STIRIPENTOLUM 250 mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 2,160 - 2,220 cps . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 24,343.20 - 25,019.40 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 60 - 360 cps . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,057.20 lei.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: TRETINOINUM 10 mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 10,800 - 11,100 cps . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 96,660.00 - 99,345.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 300 - 1,800 cps . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 16,110.00 lei.
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: TRIAMCINOLON ACETONIDE flc * 2ml - 4%
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 360 - 370 susp oft 4%. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 66,600.00 - 68,450.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 60 susp oft 4%. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 11,100.00 lei.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: UBISTESIN FORTE 1 ml soluţie injectabilă conţine 40 mg clorhidrat de articaină şi 10 micrograme epinefrina (adrenalina)( sub formă de clorhidrat de epinefrină)
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 14,400 - 14,800 cartuşe *1,7 ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 48,960.00 - 50,320.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 400 - 2,400 cartuşe *1,7 ml . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 8,160.00 lei.
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: COMBINATII (ECHIVANET NUTRIFLEX LIPID PERI) 1250 ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,600 - 3,700 emulsie perf.. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 818,208.00 - 840,936.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100 - 600 emulsie perf.. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 136,368.00 lei.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: TRAMADOLUM 50 MG/ML * 2 ML
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 360,000 - 370,000 sol.inj . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 972,000.00 - 999,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10,000 - 60,000 sol.inj . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 162,000.00 lei.
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Therasal spray
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,800 - 1,850 spray * 40 ml . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 199,800.00 - 205,350.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 50 - 300 spray * 40 ml . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 33,300.00 lei.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: TRAZODONUM 300mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 21,600 - 22,200 cpr. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 47,304.00 - 48,618.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 600 - 3,600 cpr . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 7,884.00 lei.
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: OLMESARTANUM MEDOXOMILUM+AMLODIPINUM 20mg/5mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 18,000 - 18,500 cpr . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 25,200.00 - 25,900.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 500 - 3,000 cpr . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,200.00 lei.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: OLMESARTANUM MEDOXOMILUM+AMLODIPINUM 40mg/5mg
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: CEFUROXIMUM 50mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,080 - 1,110 PULB. PT. SOL. INJ. . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot=29,548.80 - 30,369.60 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =30 - 180 PULB. PT. SOL. INJ. . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,924.80 lei.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: ACENOCUMAROLUM 4 mg
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru=10,800 - 11,100 cpr. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 3,456.00 - 3,552.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =300 - 1,800 cpr . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 576.00 lei.
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: COMBINATII ( echivalent ASTHA 15 instant) 5 g
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 21,600 - 22,200 plicuri -pulb pentru solutie orala. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 79,920.00 - 82,140.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 600 - 3,600 plicuri -pulb pentru solutie orala . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 13,320.00 lei.
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: COMBINATII (echivalent ZITABLEU KIDS SIROP X 150ML)
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,800 - 1,850 flc X 150ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 90,000.00 - 92,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 50 - 300 flc X 150ml . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 15,000.00 lei.
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: ROCURONIUM BROMIDE 10mg/ml
Beschreibung: Cantitate minima-maxima acord cadru= 28,800 - 29,600 fiole*10ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 421,632.00 - 433,344.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 800 - 4,800 fiole*10ml . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 70,272.00 lei.
Interne Kennung: 45