592757-2026 - Ergebnis
Rumänien – Kartoffeln/Erdäpfel – Acord cadru de Furnizare “Legume si fructe proaspete”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de Furnizare “Legume si fructe proaspete”
Beschreibung: Achizitia de Legume si fructe proaspete pentru structurile functionale din subordine ale D.G.A.S.P.C. Buzau din Buzau, Rm. Sarat, Pogoanele, Smeeni, Vintila Voda si Stilpu. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 6 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 2-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 6/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitia de Legume si fructe proaspete pentru structurile functionale din subordine ale D.G.A.S.P.C. Buzau din Buzau, Rm. Sarat, Pogoanele, Smeeni, , Vintila Voda si Stilpu. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Contractele subsecvente acordului-cadru se vor incheia de regula lunar/trimestrial/semestrial/anual, in functie de buget si de necesitatile institutiei. Valoarea estimata a acordului cadru pentru o perioada de 24 luni este de minim 1.298.360,00 lei fara TVA si maxim 2.596.720,00 lei fara TVA. Valoarea totala maxima estimata a contractului s-a determinat prin luarea in considerare a variantei in care autoritatea contractanta opteaza pentru suplimentarea la nivelul maxim prevazut a cantitatii de Legume si fructe proaspete pentru structurile functionale din subordine ale D.G.A.S.P.C. Buzau din Buzau, Rm. Sarat, Pogoanele, Smeeni, Vintila Voda si Stilpu. Valoarea estimata (LEI fara TVA) a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este: – 1.298.360,00 lei fara TVA. Valoarea estimata (LEI fara TVA) a celui mai mic contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este:– 136.219,50 lei.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221110 Wurzelgemüse, 03221112 Karotten, 03221113 Zwiebeln, 03221200 Fruchtgemüse, 03221211 Saubohnen, 03221230 Paprika, 03221240 Tomaten/Paradeiser, 03221250 Zucchini, 03221270 Gurken, 03221420 Blumenkohl/Karfiol, 03222111 Bananen, 03222118 Kiwis, 03222210 Zitronen, 03222220 Orangen, 03222321 Äpfel, 03222322 Birnen, 03222334 Pflaumen, 03222340 Trauben