592759-2026 - Wettbewerb
Polen – Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket – Wytworzenie i udostępnienie e-usług publicznych oraz cyfryzacja procesów back-office w ramach realizacji projektu „Tarnogórski do e-usług - rozwój i integracja e-usług w Powiecie Tarnogórskim”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWytworzenie i udostępnienie e-usług publicznych oraz cyfryzacja procesów back-office w ramach realizacji projektu „Tarnogórski do e-usług - rozwój i integracja e-usług w Powiecie Tarnogórskim”
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest wytworzenie i udostępnienie e-usług publicznych, digitalizacja i udostępnienie danych oraz rozbudowa zaplecza informatycznego wraz z zapewnieniem interoperacyjności systemów teleinformatycznych do obsługi rejestrów publicznych w ramach realizacji projektu „Tarnogórski do e-usług - rozwój i integracja e-usług w Powiecie Tarnogórskim” 2.Zakres: wytworzenie i udostępnienie e-usług publicznych, rozbudowa systemu geodezyjnego na potrzeby cyfryzacji procesów back-office, 3.Zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 nr FESL.01.04-IZ.01-135/24 w ramach Osi Priorytetowej I Fundusze Europejskie na inteligentny rozwój Działanie 01.04 Cyfryzacja administracji publicznej. 4.Oferowany przedmiot umowy musi stanowić własność Wykonawcy i być nieobciążony prawami na rzecz osób trzecich. 5.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: zał.nr 5 do SWZ z zał.nr 1, zał.nr 3 do SWZ. 6.Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, że oferowany przedmiot zamówienia jest zgodny z wymaganiami Zamawiającego określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, wym.w zał.nr 5 do SWZ. 7.Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli Wykonawca ich nie złożył bądź złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne. Uzupełnienia nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 8.Zamawiający nie będzie wzywał do złożenia i/lub uzupełnienia, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania 9.W przypadkach, w których: 1) przedmiot zamówienia opisany jest w dokumentacji postępowania za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, 2) w dokumentacji postępowania jest mowa o urządzeniach, oprogramowaniu lub systemach lub wyrobach z podaniem znaków towarowych, patentów, nazw własnych, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane od konkretnego producenta lub dostawcy – przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne". Oznaczenia te służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, użytkowych, funkcjonalnych, które powinien spełniać przedmiot zamówienia. Zamawiający za rozwiązania równoważne będzie uznawał urządzenia, systemy oraz inne wyposażenie obejmujące przedmiot zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, funkcjonalnych niż wskazane w OPZ oraz innych dokumentach postępowania. 10.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do opisywanych przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego urządzenia, systemy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego zał.nr 5 do SWZ. 11. Wykonawca powołujący się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych o których mowa w art. 104-107 ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 12.Zamawiający wymaga, by dostarczony sprzęt był fabrycznie nowy tzn. wyprodukowany nie wcześniej, niż na 12 miesięcy przed dostarczeniem oraz nie był używany w celach wystawowych i pochodzi z legalnego źródła. W wypadku powzięcia wątpliwości co do zgodności oferowanego sprzętu z przedmiotem zamówienia, w szczególności w zakresie jego legalności, Zamawiający jest uprawniony do zwrócenia się do producenta oferowanego sprzętu o potwierdzenie ich zgodności z umową (w tym także do przekazania producentowi niezbędnych danych umożliwiających weryfikację), oraz zlecenia producentowi oferowanego sprzętu, lub wskazanemu przez producenta podmiotowi, inspekcji urządzeń pod kątem ich zgodności z umową oraz ważności i zakresu uprawnień gwarancyjnych i licencyjnych. 13.Oferowany sprzęt w dniu składania ofert nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży. W okresie gwarancyjnym zapewniona zostanie naprawa lub wymiana sprzętu lub ich części, na części nowe i oryginalne, zgodnie z metodyką i zaleceniami producenta. 14.Nie dopuszcza się stosowania urządzeń, systemów, określonych jako prototyp, seria próbna, wersja demonstracyjna lub jako produkcja jednostkowa. 15.Urządzenia, systemy, oprogramowanie systemowe i użytkowe powinny pochodzić od producenta zapewniającego usługi serwisowe i gwarancyjne zgodne z wymaganiami opisanymi w OPZ oraz PPU. 16.Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w zakresie realizacji zamówienia osób wykonujących czynności Koordynatora Projektu, Specjalisty ds. danych, Specjalisty ds. ochrony danych osobowych (IOD), Projektanta/Programisty, Specjalisty ds. szkoleń. 17.Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: 1)produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (uksc), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, 2)produktu ICT,którego typ został okr.w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust.15 uksc,ani usług ICT lub procesów ICT okr.w tej decyzji
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72212000 Programmierung von Anwendersoftware, 72268000 Bereitstellung von Software, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 79632000 Personalschulung, 31700000 Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf, 79999100 Scanning, 72900000 Computer-Backup-Dienste und Katalogkonvertierung, 72312100 Datenaufbereitung, 72314000 Datenerhebung und -zusammentragung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Wytworzenie i udostępnienie e-usług publicznych, bazując na cyfryzacji procesów back-office oraz digitalizując i udostępniając dane w Wydziale Geodezji, Wydziale Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Budownictwa i Architektury, Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, 2.Projekt obejmuje swoim zakresem dane przestrzenne w obszarze geodezji. W ramach projektu rozwijane będą aplikacje w oparciu o dostępne cyfrowo informacje sektora publicznego jak również wdrażane będą nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz nastąpi digitalizacja danych analogowych na potrzeby udostępniania ich w e-usługach publicznych. 3.Celem projektu jest tworzenie, rozwój i udostępnienie e-usług publicznych na piątym poziomie dojrzałości. E-usługi publiczne zostaną udostępnione na stronie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Dostęp do nich będzie możliwy również bezpośrednio ze strony prowadzonej przez Urząd Marszałkowski poprzez udostępnione odniesienie w menu strony https://www.slaskie.pl Dostęp będzie możliwy również z innych platform na poziomie wojewódzkim lub krajowym, które to strony będą zbierały e-usługi publiczne z różnych jednostek samorządu terytorialnego. 4.W przypadku zaoferowania oprogramowania równoważnego względem wyspecyfikowanego przez Zamawiającego w OPZ, Wykonawca musi na swoją odpowiedzialność i swój koszt udowodnić, że zaoferowane produkty spełniają wszystkie wymagania i warunki określone w OPZ, w szczególności w zakresie: 1)warunków licencji/sublicencji/subskrypcji zaoferowanych produktów równoważnych w każdym aspekcie, które nie mogą być gorsze niż dla produktów wymienionych w OPZ 2)funkcjonalności zaoferowanych produktów równoważnych, które nie mogą być ograniczone i gorsze względem funkcjonalności produktów wymienionych w OPZ 3)zakresu kompatybilności i współdziałania zaoferowanych produktów równoważnych ze sprzętem i oprogramowaniem funkcjonującym u Zamawiającego, który nie może być gorszy niż dla produktów wymienionych w OPZ 4)poziomu zakłóceń pracy środowiska systemowo-programowego Zamawiającego spowodowanego wykorzystaniem zaoferowanych produktów równoważnych, który nie może być większy niż w przypadku produktów wymienionych w OPZ 5)poziomu współpracy zaoferowanych produktów równoważnych z systemami Zamawiającego, który nie może być gorszy od tego jaki zapewniają produkty wymienione w OPZ 6)zapewnienia pełnej, równoległej współpracy w czasie rzeczywistym i pełnej funkcjonalnej zamienności zaoferowanych produktów równoważnych z produktami wymienionymi w OPZ 7)warunków i zakresu usług gwarancji i konserwacji zaoferowanych produktów równoważnych, które nie mogą być gorsze niż dla produktów wymienionych w OPZ 8)obsługi przez zaoferowane produkty równoważne języków interfejsu, w ilości i rodzaju nie mniejszych niż oferują produkty wymienione w OPZ 9)wymagań sprzętowych dla zaoferowanych produktów równoważnych, które nie mogą być wyższe niż dla produktów wymienionych w OPZ 10)dostępności wersji bitowych (32, 64) zaoferowanych produktów równoważnych, która nie może być mniejsza niż dla produktów wymienionych w OPZ 11)dostępności wersji na różne systemy operacyjne zaoferowanych produktów równoważnych, która nie może być mniejsza niż dla produktów wymienionych w OPZ 12)dokonać wspólnie z Zamawiającym instalacji i testowania produktu równoważnego w środowisku sprzętowo-programowym Zamawiającego 13)dokonać transferu wiedzy w zakresie utrzymania i rozwoju rozwiązania opartego o zaproponowane produkty. 14)W przypadku, gdy zaoferowany przez Wykonawcę produkt równoważny nie będzie właściwie współdziałać ze sprzętem i oprogramowaniem funkcjonującym u Zamawiającego lub spowoduje zakłócenia w funkcjonowaniu pracy środowiska sprzętowo-programowego u Zamawiającego, Wykonawca pokryje wszystkie koszty związane z przywróceniem i sprawnym działaniem infrastruktury sprzętowo-programowej Zamawiającego oraz na własny koszt dokona niezbędnych modyfikacji przywracających właściwe działanie środowiska sprzętowo-programowego Zamawiającego również po usunięciu produktu równoważnego. 15)Oprogramowanie równoważne dostarczane przez Wykonawcę: a)nie może powodować utraty kompatybilności oraz wsparcia producentów innego używanego i współpracującego z nim oprogramowania b)nie może w momencie składania przez niego oferty mieć statusu zakończenia wsparcia technicznego producenta. Niedopuszczalne jest zastosowanie oprogramowania równoważnego, dla którego producent ogłosił zakończenie jego rozwoju w terminie 3 lat licząc od momentu złożenia oferty. Niedopuszczalne jest użycie oprogramowania równoważnego, dla którego producent oprogramowania współpracującego ogłosił zaprzestanie wsparcia w jego nowszych wersjach. 5.Nie dopuszcza się możliwości składania ofert wariantowych. 6.Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy i wymagań dot.zastrzeżenia możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy. 7.Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego, złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, o którym mowa w art.124 ust. 2 ustawy.Więcej informacji w dokumentach zamówienia. 8.Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia na podobne usługi na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy o całkowitej wartości netto: 1 100 000,00 zł (kwota brutto: 1 353 000,00 zł). 9.Zamówienie, o którym mowa w art.214 ust. 1 pkt 7 ustawy zostanie udzielone na warunkach określonych w ustawie w trybie zamówienia z wolnej ręki. 10.Zamawiający nie przewiduje możliwości przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia ani sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego, ani nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizyty lokalnej lub sprawdzeniu tych dokumentów. 11.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu za wyj.art.261 ustawy
Optionen
Beschreibung der OptionenI.1.Brak opcji i wznowień. 2.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących zamówień na usługę i prac związanych z rozmieszczeniem i instalacją zgodnie z art. 60 i 121 ustawy. 3.Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. II.1.Zamawiający przewiduje zmiany postanowień umowy w zakresie: 1.1.zmiany terminu wyk.na skutek: 1.1.1.wystąpienia „siły wyższej”-zdarzenie zewn. o char.niezależnym od stron, którego strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem umowy, którego nie można uniknąć ani któremu strony nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności a także zdarzenie bądź połączenie zdarzeń obiektywnie niezależnych od Wyk. lub Zam. które zasadniczo i istotnie utrudniają wykonanie części lub całości zobowiązań wyn.z umowy, których Wykonawca lub Zamawiający nie mogli przewidzieć i którym nie mogli zapobiec, ani ich przezwyciężyć i im przeciwdziałać poprzez działanie z należytą starannością ogólnie przewidzianą dla cywilnoprawnych stosunków zobowiązaniowych (np. powodzie, huragany, itp.) Strona dotknięta działaniem siły wyższej jest zobowiązana do pisemnego powiadomienia o tym fakcie drugiej strony w ciągu 5 dni roboczych, pod rygorem braku możliwości powoływania się na klauzulę siły wyższej.Opóźnienia winny być udokumentowane stosownymi protokołami podpisanymi przez Wykonawcę i Zamawiającego oraz zaakceptowane przez Zamawiającego. W przypadku wystąpienia opóźnień strony ustalą nowe terminy, z tym, że maks.okres przesunięcia terminu zakończenia real. przedmiotu umowy równy będzie okresowi przerwy lub przestoju. 1.1.2.okol. nie dotycz.stron i niemożliwych do przewidzenia, w szczególności: kon.usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w koncepcji technicznej. 1.2.zmiany wys.wyn.w przyp.zmiany: 1.2.1.stawki podatku VAT oraz podatku akcyzowego, z tym że wartość netto wynagr.nie zmieni się, a wartość brutto wynagr.zostanie wyliczona na podstawie nowych przepisów, 1.2.2.zw.z waloryzacją, o której mowa w § 8 umowy. 1.3.w poz.zakresie zmiany umowy mogą dot.zmiany: 1.3.1.przepisów prawa istotnych dla umowy, 1.3.2.personelu Wykonawcy na skutek zdarzeń losowych, zmian kadrowo-personalnych, utraty wymaganych uprawnień, utraty stanowiska, 1.3.3.szczegółowego harmonogramu wykonywania przedmiotu umowy, 1.3.4.terminów płatności wynikające z innych zmian wprowadzanych do umowy, 1.3.5.sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu. 2.Zmiana umowy nie może prowadzić do objęcia realizacji zamówienia produktem ICT, usługą ICT lub procesem ICT, wobec którego zachodziłyby okoliczności odpowiadające przesłankom określonym w art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy. 3.W razie opublikowania rekomendacji albo decyzji obejmującej produkt ICT, usługę ICT albo proces ICT wykorzystywany do realizacji zamówienia, wykonawca niezwłocznie poinformuje o tym zamawiającego i przedstawi sposób zapewnienia dalszej zgodności realizacji umowy z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. 4.Strony dopuszczają zmianę sposobu realizacji umowy, w tym zmianę produktu ICT, usługi ICT albo procesu ICT wykorzystywanego przy realizacji zamówienia, jeżeli po zawarciu umowy zostanie opublikowana rekomendacja, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, albo ostateczna decyzja, o której mowa w art. 67b ust. 15 tej ustawy, a zmiana jest niezbędna do zapewnienia zgodności realizacji zamówienia z przepisami prawa, dokumentami zamówienia albo wymaganiami bezpieczeństwa. Zmiana może nastąpić wyłącznie w zakresie niezbędnym do usunięcia stanu niezgodności oraz pod warunkiem, że nowe rozwiązanie spełnia wymagania określone w dokumentach zamówienia co najmniej w stopniu równoważnym. Jeżeli wprowadzenie takiej zmiany powoduje wykazany i bezpośredni wzrost albo spadek kosztów wykonania niewykonanej części umowy, strony dopuszczają odpowiednią zmianę wynagrodzenia wykonawcy w zakresie pozostającym w bezpośr. związku z tą zmianą, na podstawie szczegółowej kalkulacji oraz dok.przedst.przez wyk i zaakceptowanego przez Zam.Zmiana wyn. nie może obejmować kosztów pośrednich, utraconych korzyści ani kosztów, które wykonawca powinien był przewidzieć przy zachowaniu należytej staranności, a jego zwiększenie nie może przekroczyć 10 % wyn.należnego Wykonawcy. 5.Zamawiający zastrzega sobie prawo odmowy odbioru produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT jeżeli przedmiot dostawy obejmuje: 5.1.produkt ICT, usługę ICT lub proces ICT wskazany w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, 5.2.produkt ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, lub usługę ICT, lub proces ICT, określone w tej decyzji, - do czasu usunięcia przez Wykonawcę stwierdzonych w tym zakresie nieprawidłowości. 6.Wyk.może wystąpić z wnioskiem do Zamaw.o zmianę wyn.należnego z tytułu realizacji Umowy, zmianę w zakresie terminów wykonania Umowy nie później niż do 5 dni roboczych od dnia zaistnienia przyczyny dokonania wnioskowanej zmiany. Wykonawca zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu realny wpływ okoliczności na zmianę terminu wykonania przedmiotu umowy lub wartość należnego mu wynagrodzenia, w szczególności przedłożyć wykaz personelu, który realizuje przedmiot umowy i dla którego ma zastosowanie zmiana wraz z kalkulacją kosztów wynikającą z przedmiotowej zmiany. 7.Z okol.stan.podstawę zmiany umowy zostanie sporz.protokół podpisany przez obie strony. 8.Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy.Zmiany i uzup.umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. 9.Szczegółowe zapisy w zał.nr 3 do SWZ