2. Verfahren
Verfahren
Titel: Service- och installationsavtal för biljett- och betalsystem inom kollektivtrafiken
Beschreibung: Upphandlingen avser köp av servicetjänster för Länstrafikens Biljett- och betalsystem. Köpet omfattar service och reparation av biljett- och betalsystemsutrustning samt distrubution, lagerhållning och installation av utrustningen.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124792:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50316000 Wartung und Reparatur von Fahrkartenautomaten, 50317000 Wartung und Reparatur von Fahrkartenentwertern