See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Magneettikuvauslaitteistot (3 T) HAN/3803/26
Beschreibung: Tuomi Logistiikka Oy pyytää Pirkanmaan Hyvinvointialueen Kuvantamiskeskus, verisuonitoimenpiteet ja apteekkipalvelut -toimialueen toimeksiannosta tarjousta kahdesta (2) 3 T:n magneettikuvauslaitteistosta. Toiseksi laitteeksi (laite B) voi tarjota myös uusinta teknologiaa edustavaa tehdaskunnostettua laitetta. Laitteita käytetään keskushermoston, pään, kaulan, rangan, vatsan, rintojen, lantion, nivelten, verisuonten ja koko kehon kuvantamiseen myös anestesiassa. Laitteistojen ja ohjelmistojen tulee täyttää jäljempänä eritellyt ominaisuusvaatimukset. Tarjottujen laitteistojen edellytetään muodostavan toimiva kokonaisuus sekä sisältävän kaikki käyttötarkoituksen mukaiseen käyttöön tarvittavat ohjelmat ja varusteet, vaikka niitä ei olisi tarjouksessa erikseen mainittu. Hankittavien laitteiden vaatimukset on kuvattu kohdassa "Hankinnan kohteen kriteerit". Hankittaville 3 T:n magneettikuvauslaitteille valmistuu uudet tilat laitteen tilavaatimusten mukaan Tampereen Yliopistollisen sairaalan R-kuvantamisen uusiin tiloihin. Alustava toimitusajankohta laitteille on tiedossa olevan rakentamisaikataulun mukaisesti toukokuu 2027. Huom.! Hankinnan rahoitus laitteen B osalta perustuu haettavana olevaan lisärahoitukseen. Rahoituspäätöksen arvioidaan valmistuvan syyskuun 2026 aikana. Hankintapäätös tai hankintasopimuksen allekirjoittaminen voidaan tehdä vasta sen jälkeen, kun rahoituspäätös on lainvoimainen tai muutoin hankintayksikön käytettävissä.
Interne Kennung: 609042
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0000