See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Oxigen medicinal
Beschreibung: Acord cadru de furnizare oxigen medicinal. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 6. Achiziția este necesară pentru asigurarea continuității activității medicale și pentru creșterea calității actului medical, în deplină conformitate cu cerințele actuale ale sistemului sanitar și cu reglementările privind utilizarea gazelor medicinale în unitățile sanitare. A.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limita până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de maxim 6 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr.98/2016 autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarficare/informațiilor suplimentare în a 4-a zi, dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificare transmisă după data menționată la punctul A., va pune AC în imposibilitatea de a oferi un răspuns în termenul menționat la punctul B. și drept urmare orice solicitare de clarificare în afara termenelor menționate se va considera TARDIVA. Descrierea si cantitatile din acordul-cadru, respectiv din contractele subsecvente sunt specificate in Caietul de sarcini si in lista loturi din prezenta documentatie, deoarece acest camp nu permite inserarea tuturor informatiilor.
Interne Kennung: 4557951_2025_PAAPD1575376
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24111500 Medizinische Gase
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Oxigen medicinal lichid
Beschreibung: Oxigen medicinal lichid conform specificațiilor din caietul de sarcini care sunt minime dar obligatorii. Cantitățile minime si maxime estimate a fi achiziționate pe durata întregului acord cadru precum si cantitățile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se estimează că va fi încheiat se regăsesc în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Oxigen medicinal gazos
Beschreibung: Oxigen medicinal gazos conform specificațiilor din caietul de sarcini care sunt minime dar obligatorii. Cantitățile minime si maxime estimate a fi achiziționate pe durata întregului acord cadru precum si cantitățile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se estimează că va fi încheiat se regăsesc în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Oxigen medicinal gazos (tuburi)
Beschreibung: Oxigen medicinal gazos (tuburi) conform specificațiilor din caietul de sarcini care sunt minime dar obligatorii. Cantitățile minime si maxime estimate a fi achiziționate pe durata întregului acord cadru precum si cantitățile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent, valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se estimează că va fi încheiat se regăsesc în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3