See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af ny pumpe/vekslerstation (bygning) til Vestegnens Kraftvarmeselskab (VEKS) i hovedentreprise
Beschreibung: Bygherre udbyder i henhold til forsyningsvirksomhedsdirektivets (direktiv 2014/25/EU) artikel 46 en hovedentreprisekontrakt om opførelse af ny 24 MW varmevekslerstation i fjernvarmeområdet K02/ED11 på matrikel Ølsemagle By, Ølsemagle (Matrikel 8bf) bestående af bygning på ca. 550 m2 samt tilhørende veksleranlæg, for at sikre tilstrækkelig varmeforsyning til udbygningen i Køge Fjernvarmes forsyningsområde i den nordlige del af Køge.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000