See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 31/2026: Zagospodarowanie skwerów zieleni w Toruniu w ramach BO: część 1 „Magiczny zakątek - skwer ul. Rydygiera 23” część 2 „Ekran zieleni - kończymy zagospodarowanie Trójkąta Galona”, część 3 „Gościu siądź pod drzewem- strefa relaksu przy DPS-ie”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: Zagospodarowanie skwerów zieleni w Toruniu w ramach BO: część 1 „Magiczny zakątek - skwer ul. Rydygiera 23” część 2 „Ekran zieleni - kończymy zagospodarowanie Trójkąta Galona”, część 3 „Gościu siądź pod drzewem- strefa relaksu przy DPS-ie”
Vorherige Bekanntmachung: 413905-2026
Interne Kennung: 31/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy pzp dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający wyznacza do kontaktu z Wykonawcami: Panią Joannę Nosewicz-Lewandowską za pośrednictwem Platformy zakupowej https://umtorun.ezamawiajacy.pl Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia: https://umtorun.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego: podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji dla Wykonawców – Regulacje i procedury procesu zakupowego https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający określa, iż formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB muszą być zgodne z rozporządzeniem Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2247). Wykonawca może złożyć jednorazowo maks. 15 plików. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Rejestracja Wykonawcy odbywa się automatycznie poprzez: podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym) lub kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych Po założeniu konta, po zalogowaniu Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamawiający w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Za datę przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wczytania do Systemu. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy e-Zamawiający w zakładce "ZADAJ PYTANIE": w celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić wszystkie dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ, Wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "pytanie wysłane". Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie terminu, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający nie ma obowiązku udzielenia wyjaśnień oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. Treść pytań wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ, Zamawiający przekaże Wykonawcom za pośrednictwem platformy . Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem wszystkich elektronicznych kopii dokumentów zawartych w tym pliku, z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego Wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, albo przez podwykonawcę. Zamawiający treść zapytań wraz z wyjaśnieniami przekazuje niezwłocznie Wykonawcom, bez ujawniania źródła zapytania, poprzez zamieszczenie wyjaśnień na stronie internetowej – Platformie e-Zamawiający. Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana stanie się częścią specyfikacji i zostanie zamieszczona na Platformie e-Zamawiający. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy e-Zamawiający, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego pod numerem telefonu: +48 22 257 22 23, e-mail:oneplace.admin@marketplanet.pl. 3. Zgodnie z art. 63 ust. 1 PZP w przedmiotowym postępowaniu ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Formę elektroniczną należy rozumieć zgodnie z treścią art. 781 § 1 KC jako postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1: wykonanie zadania pn: "Magiczny zakątek - skwer ul. Rydygiera 23”
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zadania pn; Magiczny zakątek - skwer ul. Rydygiera 23”- usługa wykonania ciągu pieszego z nawierzchni mineralnej w centralnej części skweru w kształcie kręgu, wraz z dojściem nawiązanym do istniejącego chodnika dla pieszych, nasadzenie 1 szt. drzewa w centralnej części skweru w środku kręgu i krzewów ozdobnych na obwodzie projektowanego kręgu, zamontowanie elementów małej architektury: 3 szt. ławek parkowych i 1 szt. kosza na śmieci, na dz. nr 21/69, dz. nr 21/46 z obr. 51 w Toruniu. 2. Lokalizacje, zakres zadania i niezbędne opracowania określają załączniki do umowy: 1) Zał. nr 1-Opis zadania Magiczny Zakątek 2) Zał. nr 2 - mapa poglądowa Magiczny Zakątek 3. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do : 1) przygotowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenie drzewa i krzewów ozdobnych - zdjęcie darni, wymiana gruntu na głębokości 30 cm., spulchnienie, wyrównanie, wyłożenie agrowłókniny pod krzewy, zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 2) usunięcia pozostałości roślinnych oraz zanieczyszczeń typu kamienie, podsypka, gruz, śmieci, wyrównania terenu i utylizacji odpadów. 3) dostarczenie i posadzenie drzew 8 sztuk i krzewów ozdobnych w wyznaczonych kwaterach o łącznej powierzchni 60 m2 w przygotowanych kwaterach skweru, 4) wykonanie prac wykończeniowych (ściółkowanie przekompostowanymi zrębkami, podlewanie itp.). 5) montaż elementów małej architektury - 2 sztuki leżaków miejskich 6) Wykonanie ciągu pieszego z nawierzchni mineralnej, usytuowany w centralnej części skweru w kształcie okręgu wraz z dojściem połączonym z sąsiadującym chodnikiem pieszym, wejście pomiędzy latarnią i płotem od strony boiska sportowego i dojściem do istniejących stołów z grami terenowymi. Okrąg o średnicy 10 metrów, licząc od zewnętrznej krawędzi. Ciąg pieszy, mineralny o szerokości 200 cm, zamykający się w okrąg z dojściem, Obramowanie ścieżki oddzielającej kwatery z nasadzeniami i trawniki wykonać z obrzeża typu EKO-BORD o wysokości 10 cm. 4.W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy. 5. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie sadzenia roślin określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Interne Kennung: LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: część 2: wykonanie zadania pn: "Ekran zieleni - kończymy zagospodarowanie Trójkąta Galona
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zadania pn. "Ekran zieleni - kończymy zagospodarowanie Trójkąta Galona”- usługa nasadzenia 8 sztuk drzew z gatunku śliwa wiśniowa. Wykonanie nasadzeń krzewów ozdobnych o powierzchni 60 m², zamontowanie 2 sztuk leżaków miejskich w centralnej części skweru położonego wzdłuż ul. Letniej i Trójkąta Galona z parkingiem, na części dz. nr 643/1 obr. 70 w Toruniu. 2. Lokalizacje, zakres zadania i niezbędne opracowania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1.Opis zadania TGalona 2) Zał. nr 2 Mapa zagospodarowania TGalona 3. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) przygotowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych - zdjęcie darni, wymiana gruntu na głębokości 30 cm., spulchnienie, wyrównanie, wyłożenie agrowłókniny pod krzewy, zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 2) usunięcia pozostałości roślinnych oraz zanieczyszczeń typu kamienie, podsypka, gruz, śmieci, wyrównania terenu i utylizacji odpadów. 3) dostarczenie i posadzenie drzew 8 sztuk i krzewów ozdobnych w wyznaczonych kwaterach o łącznej powierzchni 60 m2 w przygotowanych kwaterach skweru, 4) wykonanie prac wykończeniowych (ściółkowanie przekompostowanymi zrębkami, podlewanie itp.). 5) montaż elementów małej architektury - 2 sztuki leżaków miejskich 4. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy. 5. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie sadzenia roślin określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Interne Kennung: LOT-0002
Los: LOT-0003
Titel: część 3: wykonanie zadania pn:„Gościu siądź pod drzewem- strefa relaksu przy DPS-ie”-
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zadania pn; „Gościu siądź pod drzewem- strefa relaksu przy DPS-ie”- usługa nasadzenia krzewów ozdobnych, bylin, traw oraz nasadzenia izolacyjne w postaci żywopłotu na terenie zielonego skweru w DPS-ie przy ul. Szosa Chełmińska, montaż elementów małej architektury: ławki, kosze na odpady, stoliki do gier, leżaki miejskie, stojak rowerowy, trejaż i meble ogrodowe, na dz. nr 736/3, 736/4, 742/3 z obr. 32w Toruniu. 2. Lokalizacje, zakres zadania i niezbędne opracowania określają załączniki do umowy: 1) Zał. nr 1- PZT - Opis teren przy DPS 2) Zał. nr 2 - PZT - Mapa teren przy DPS. 3. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do : 1) przygotowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenie krzewów ozdobnych - zdjęcie darni, wymiana gruntu na głębokości 30 cm., spulchnienie, wyrównanie, wyłożenie agrowłókniny pod krzewy, zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 2) usunięcia pozostałości roślinnych oraz zanieczyszczeń typu kamienie, podsypka, gruz, śmieci, wyrównania terenu i utylizacji odpadów. 3) dostarczenie i posadzenie krzewów ozdobnych, bylin, traw, nasadzenie izolacyjne żywopłotu w przygotowanych kwaterach skweru, 4) wykonanie prac wykończeniowych (ściółkowanie przekompostowanymi zrębkami, podlewanie itp.). 5) montaż elementów małej architektury - ławki z oparciem, ławki bujane, leżaki, trejaż, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, stoliki do gier, skrzynie na warzywa. 4. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy. 5. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie sadzenia roślin określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Interne Kennung: LOT-0003