593027-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Varia – Furnizare de diverse medicamente și produse farmaceutice, tehnico-medicale și echipamente de protecție
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare de diverse medicamente și produse farmaceutice, tehnico-medicale și echipamente de protecție
Beschreibung: Acordul-cadru ce urmează a fi atribuit are ca obiect asigurarea de medicamente eliberate în baza rețetelor emise către medicii specialiști, medicii de familie, produse farmaceutice, suplimente alimentare, produse tehnico-medicale, echipamente de protecție pentru beneficiarii din centrele aflate în subordinea DGASPC Cluj. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 16 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau de informații suplimentare cel târziu in a 10-a zi înainte de termenul-limită pentru depunerea ofertelor stabilit în anunțul de participare. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP.
Interne Kennung: 13 din PAAP nr.24541din 19.05.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Medicamente pentru sistemul nervos central
Beschreibung: Contractul ce urmează a fi atribuit are ca obiect asigurarea de medicamente care acționează asupra sistemului nervos central eliberate în baza rețetelor emise către medicii specialiști, medicii de familie, pentru beneficiarii din centrele aflate în subordinea DGASPC Cluj. Informații tehnice referitoare la lot se regăsesc în Formularul de propunere tehnică anexat. Cantitățile minime și maxime ale acordului-cadru se regăsesc în formularul de propunere tehnică.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Los: LOT-0002
Titel: Medicamente pentru diverse boli cronice
Beschreibung: Contractul ce urmează a fi atribuit are ca obiect furnizarea de medicamente pentru diverse afecțiuni cronice, pentru beneficiarii din centrele aflate în subordinea DGASPC Cluj. Informații tehnice referitoare la lot se regăsesc în Formularul de propunere tehnică anexat. Cantitățile minime și maxime ale acordului-cadru se regăsesc în Formularul de propunere tehnică anexat.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Medicamente pentru diverse afectiuni acutte
Beschreibung: Contractul ce urmează a fi atribuit are ca obiect asigurarea de medicamente pentru diverse afecțiuni acute eliberate în baza rețetelor emise către medicii specialiști, medicii de familie, pentru beneficiarii din centrele aflate în subordinea DGASPC Cluj. Specificațiile tehnice minimale se regăsesc în Formularul de propunere tehnică. Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru precum se regăsesc în Formularul de propunere tehnică.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Produse farmaceutice si supliment alimentare
Beschreibung: Contractul ce urmează a fi atribuit are ca obiect asigurarea de produse farmaceutice și suplimente alimentare pentru beneficiarii din centrele aflate în subordinea DGASPC Cluj. Specificațiile tehnice minimale se regăsesc în Formularul Propunere tehnică. Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru se regăsesc în Formularul Propunere tehnică.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Los: LOT-0005
Titel: Produse tehnico-medicale si echipamente de protectie
Beschreibung: Contractul ce urmează a fi atribuit are ca obiect asigurarea de produse tehnico-medicale pentru beneficiarii din centrele aflate în subordinea DGASPC Cluj. Specificațiile tehnice minimale se regăsesc în formularul de propunere tehnică. Cantitățile minime și maxime ale acordului-cadru se regăsesc în formularul de propunere tehnică.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel