593030-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Contractului de delegare (colectare și transport) prin concesiune a gestiunii unor activități componente ale serviciului de salubrizare al unităților administrativ teritoriale membre ale Asociației de Dezvoltare Intercomunitara ADI ECOMANAGEMENT SALUBRIS Călărași din Zona 2 a județului Călărasi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contractului de delegare (colectare și transport) prin concesiune a gestiunii unor activități componente ale serviciului de salubrizare al unităților administrativ teritoriale membre ale Asociației de Dezvoltare Intercomunitara ADI ECOMANAGEMENT SALUBRIS Călărași din Zona 2 a județului Călărasi
Beschreibung: Contract de delegare (colectare și transport) prin concesiune a gestiunii unor activități componente ale serviciului de salubrizare al unităților administrativ teritoriale membre ale Asociației de Dezvoltare Intercomunitara ADI ECOMANAGEMENT SALUBRIS Călărași din Zona 2 a județului Călărași Durata contractului de delegare a gestiunii este de 96 luni de la Data Intrării în Vigoare a Contractului. Durata contractului a fost stabilita conform analizei realizate la nivelul Studiului de Oportunitate, anexa la prezenta documentație. Principalele activități ce urmează a fi prestate de către delegatar/prestator pe parcursul perioadei de derulare a contractului sunt descrise in cadrul caietului de sarcini.
Interne Kennung: 25179913/2026/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Contract de delegare (colectare și transport) prin concesiune a gestiunii unor activități componente ale serviciului de salubrizare al unităților administrativ teritoriale membre ale Asociației de Dezvoltare Intercomunitara ADI ECOMANAGEMENT SALUBRIS Călărași din Zona 2 a județului Călărași. Informații detaliate privind cantitățile și costurile se regăsesc în cadrul documentației de atribuire. Număr zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 26 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde tuturor clarificărilor printr-un răspuns consolidat cu 16 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor. Valoarea estimata fara TVA (numai in cifre): 146,367,544.86 Moneda: RON Cantități anuale estimate: conform caiet de sarcini. Redevența este de 255 019 lei/an, valoarea aferenta procentului de cheltuieli cu diverse si neprevăzute este 0 (zero) lei.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90511400 Altpapiersammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen