593047-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen – Usunięcie i zagospodarowanie odpadów, w tym niebezpiecznych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsunięcie i zagospodarowanie odpadów, w tym niebezpiecznych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompletna usługa usunięcia i unieszkodliwienia wszystkich odpadów porzuconych w hali przy ul. Dojazdowej 11 w Gliwicach (działka o numerze ewidencyjnym 64/2, obręb Nowe Gliwice). Zadanie polega na prawidłowym pod względem obowiązujących przepisów prawa i bezpiecznym dla środowiska usunięciu (w tym załadunek i transport) i unieszkodliwieniu odpadów będących przedmiotem zamówienia, w instalacji lub w instalacjach do prowadzenia procesu D-10 (przekształcenie termiczne na ladzie), o wydajnościach zapewniających unieszkodliwienie tych odpadów w ustalonym czasie. Zadanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami gospodarki odpadami. Szacunkowa masa odpadów przeznaczonych do usunięcia i unieszkodliwienia to 1500 Mg. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za rzeczywistą ilość odpadów usuniętych i unieszkodliwionych w procesie D-10. Zamawiający umożliwi zainteresowanym niniejszym zamówieniem Wykonawcom wizję lokalną hali przy ulicy Dojazdowej 11 w Gliwicach. Wizja z udziałem Wykonawców odbędzie się w dniu 27.08.2026 r. o godzinie 10:00. Wykonawca zainteresowany uczestnictwem w wizji powinien najpóźniej do dnia poprzedzającego w/w termin do godz. 12:00, zgłosić pisemnie Zamawiającemu chęć udziału na adres e-mail: sr@um.gliwice.pl. W wyznaczonym terminie wizji lokalnej przedstawiciel Zamawiającego umożliwi Wykonawcom wstęp na teren nieruchomości przy ul. Dojazdowej 11 w Gliwicach. Przedstawiciel Zamawiającego nie będzie udzielał Wykonawcom odbywającym wizję żadnych informacji ani odpowiadał na żadne pytania. Wszelkie wątpliwości dotyczące przedmiotu zamówienia Wykonawca może formułować we wniosku o wyjaśnienie treści specyfikacji (SWZ). Wykonawca biorący udział w wizji lokalnej przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność w zakresie zabezpieczenia BHP osób, które będą dokonywać wizji w imieniu Wykonawcy. Jednocześnie informujemy, że w trakcie przeprowadzanej wizji lokalnej nie będzie możliwości pobrania przez Wykonawcę próbek odpadów. Zamawiający informuje, że złożenie oferty bez odbycia wizji lokalnej, o której mowa powyżej, nie spowoduje odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznik nr 7 do SWZ. Zakres dodatkowy zamówienia (opcja) obejmuje: usuniecie z hali, przetransportowanie i unieszkodliwienie w procesie D10 maksymalnie 75 Mg odpadów. Zamawiający przewiduje skorzystania z prawa opcji w przypadku, gdy zamówienie podstawowe zostanie zrealizowane w 100 % a w hali jeszcze pozostaną odpady. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest realizacja usługi o tożsamym zakresie jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie części zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. Zamawiający poinformuje na piśmie Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji z minimum 7 – dniowym wyprzedzeniem.
Interne KennungOR.271.83.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZakres dodatkowy zamówienia (opcja) obejmuje: usuniecie z hali, przetransportowanie i unieszkodliwienie w procesie D10 maksymalnie 75 Mg odpadów. Zamawiający przewiduje skorzystania z prawa opcji w przypadku, gdy zamówienie podstawowe zostanie zrealizowane w 100 % a w hali jeszcze pozostaną odpady. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest realizacja usługi o tożsamym zakresie jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie części zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. Zamawiający poinformuje na piśmie Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji z minimum 7 – dniowym wyprzedzeniem.