593146-2026 - Wettbewerb
Schweden – Sonstige Baufertigstellungsarbeiten – Ombyggnation Fjällbacka, Vård- och omsorgsboende
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ombyggnation Fjällbacka, Vård- och omsorgsboende
Beschreibung: Inom projektet skall det utföras en generell översyn av invändiga ytskikt, avdelningskök och belysning i allmänna delar samt översyn och åtgärder på ventilation. Det skall även utföras ett partiellt fönsterbyte, omläggning av papp på taket, vissa brandskyddsåtgärder samt en mindre tillbyggnation. Projektet skall genomföras utan att boende evakueras.
Interne Kennung: 26/9
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 26/9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000