593184-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Netzwerkinfrastruktur – Hálózati szolg. szeparációja a Nokia N2 NTG-től
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hálózati szolg. szeparációja a Nokia N2 NTG-től
Beschreibung: Tárgy: MAVIR hálózati szolgáltatások szeparációja az NTG WDM N2 hálózatától. A beszerzés tárgya egy nyolc csomópontból álló Nokia DWDM alapú optikai átviteli hálózat megvalósításához szükséges eszközök, szoftverlicencek és kapcsolódó szolgáltatások beszerzése. A beszerzés keretében a nyertes ajánlattevő feladata a WDM alapú hálózat kiépítéséhez szükséges aktív és passzív hálózati eszközök, optikai modulok, szoftverlicencek és hálózatmenedzsment rendszer szállítása, a rendszer kiviteli tervezése, telepítése, konfigurálása, üzembe helyezése, a meglévő szolgáltatások migrációjának elvégzése, a kezelőszemélyzet oktatása, valamint a szerződésben meghatározott stabilitási időszak biztosítása. A jelen beszerzés keretében kiépített hálózat mérete 8 node. Feladat a MAVIR Zrt. szolgáltatások szeparációja a Nemzeti Távközlési Gerinc WDM hálózatától és egyben egy „berendezés független” N4 DC hálózat kialakítása. A megoldás biztosítja a cégek szétválasztásából fakadó vagyon elemek könnyebb kezelhetőségét és teljes hálózat függetlenségét, illetve homogén platformként, E2E módon üzemeltethetőek lesznek a szolgáltatások. Ezáltal tovább növelve a szolgáltatások megbízhatóságát. Ezek a tervezett átterhelések a folyamatos üzletmenetet nem érintik. I. Ütem Eszközszállítás: Műszaki leírás 1.7 pontja, illetve a Tételes ártáblázat B6-B46 cellák alapján. A beszerzés keretében összesen 291 db hardverelem és 2 db felügyeleti szoftver és 13.248 db szoftverlicence beszerzése valósul meg. II. Ütem Kiviteli tervezés, telepítés, üzembe helyezés, képzés: Műszaki leírás 1.6 és 1.7 pontjai, illetve a Tételes ártáblázat B50 cella alapján, telepítési és üzembehelyezési szolgáltatások. I. ütemhez kapcsolódó telepítési, üzembehelyezési és implementációs feladatok elvégzése, az alábbi szolgáltatások átterhelése az új hálózatra: • 10db 16GB Fiber Channel, • 4db 8GB Fiber Channel, • 8db 10G, • 2db 1G. III. Ütem Stabilitás időszak: Műszaki leírás 1.7 és 2. pontjai, illetve a Tételes ártáblázat B51 cella alapján, stabilitási periódus alatt nyújtandó rendszertámogató szolgáltatások. A rendszer kiépítését, átvételi tesztelését követően stabilitási periódus kezdődik, melynek során a megvalósított rendszer élesüzembe áll. Nyertes ajánlattevő köteles a stabilitási időszakban Ajánlatkérő rendelkezésére állni bárminemű rendellenesség esetén. A stabilitási periódus időszaka alatt szükséges rendszertámogatási színtű szolgáltatást biztosítani, ami jelen beszerzés részét képezi, mivel teljesen új gyártó termékei és felügyeleti rendszere kerül bevezetésre egy kritikus infrastruktúrában. A beszerzendő eszközök, szoftverlicencek és szolgáltatások részletes műszaki követelményeit, cikkszámait és mennyiségi bontását a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás tartalmazza. Amennyiben a közbeszerzési dokumentumok bármely részében meghatározott gyártmányra, eredetre, típusra, védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre vagy meghatározott eljárásra történik hivatkozás, az kizárólag a közbeszerzés tárgyának egyértelmű meghatározását szolgálja. Az ilyen hivatkozások mellett minden esetben a „vagy azzal egyenértékű” kifejezés is értendő. Ajánlattevő jogosult a hivatkozott termékkel, megoldással vagy szolgáltatással egyenértékű terméket, megoldást vagy szolgáltatást ajánlani. Az egyenértékűség igazolása az ajánlattevő feladata. Az ajánlatban olyan dokumentumokat kell benyújtani, amelyek alapján egyértelműen megállapítható, hogy a megajánlott termék, megoldás vagy szolgáltatás a műszaki leírásban meghatározott követelményeknek megfelel, és azzal egyenértékű. A részletes követelményeket a műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001244562026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint folytatja le.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32424000 Netzwerkinfrastruktur
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR001244562026/1
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen