See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie de echipamente IT 2
Beschreibung: Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie “George Emil Palade” din Targu Mures (UMFST G.E. Palade Tg.Mures) lanseaza procedura de atribuire a contractelor de achizitie publica de produse avand ca obiect Achizitia de echipamente IT 2 (in cadrul proiectului „Ergopolis – Consortiul Regional pentru Invatamant Tehnic Dual”). Achizitia echipamentelor incluse in prezenta procedura vizeaza interesul strategic national, acela de a asigura in bune conditii desfasurarea activitatilor didactice si se realizeaza in cadrul proiectului „Ergopolis – Consortiul Regional pentru Invatamant Tehnic Dual”, cu scopul de a asigura o educatie tehnica de calitate, care indeplineste standardele internationale actuale. Astfel, dotarea laboratoarelor cu echipamente ce sunt utilizate in situatii reale, integrate cu platforme electronice, va ajuta studentii sa aplice cunostintele teoretice intr-un mediu sigur si sa deprinda abilitati si competente care sa ii pregateasca conform cerintelor actuale de pe piata muncii, in domeniile de studiu oferite de UMFST G.E.Palade Targu Mures. Prin urmare, autoritatea contractanta achizitioneaza echipamente IT necesare dotarii laboratoarelor din cadrul Campusului de invatamant tehnic dual Ergopolis, dupa cum urmeaza: Lot 1 - Platforma de tip server HPC-AI - 1 buc Lot 2 - Statie grafica CAD/CAM - 10 buc Lot 3 - Statie grafica fixa CAD/CAM/CAE - 1 buc Lot 4 - Statie grafica mobila CAD/CAM/CAE - 1 buc Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 0
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Platforma de tip server HPC-AI
Beschreibung: Lot 1 - Platforma de tip server HPC-AI - 1 buc (conform prevederilor din Caietul de sarcini)
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48821000 Netzwerkserver
Los: LOT-0002
Titel: Statie grafica CAD/CAM
Beschreibung: Lot 2 - Statie grafica CAD/CAM - 10 buc (conform prevederilor din Caietul de sarcini)
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Los: LOT-0003
Titel: Statie grafica fixa CAD/CAM/CAE
Beschreibung: Lot 3 - Statie grafica fixa CAD/CAM/CAE - 1 buc (conform prevederilor din Caietul de sarcini)
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Statie grafica mobila CAD/CAM/CAE
Beschreibung: Lot 4 - Statie grafica mobila CAD/CAM/CAE - 1 buc (conform prevederilor din Caietul de sarcini)
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer