593267-2026 - Ergebnis
Schweden – Dienstleistungen in den Bereichen Erholung, Kultur und Sport – Drift av Vårgårda sporthall och PUA-hallen
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Drift av Vårgårda sporthall och PUA-hallen
Beschreibung: Vårgårda kommun söker den eller de föreningar eller leverantörer som vill driva Vårgårda sporthall och PUA-hallen de kommande åren. Vårgårda sporthall är dagtid en lokal för skolans idrottsundervisning. Kvällstid är sporthallen en viktig mötesplats för både unga och äldre idrottsutövare. Sporthallen är i stort sett bokad under alla timmar mellan kl 08:00-22:00 under veckans alla dagar (september till april).
Interne Kennung: 25/46
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92000000 Dienstleistungen in den Bereichen Erholung, Kultur und Sport
Zusätzliche Einstufung (cpv): 92600000 Dienstleistungen im Sport, 92610000 Betrieb von Sportanlagen
5. Los
Los: LOT-0000