593368-2026 - Wettbewerb
Polen – Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung – Opracowanie koncepcji programowych budowy tras rowerowych wraz z opracowaniem programów funkcjonalno – użytkowych w podziale na 3 części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpracowanie koncepcji programowych budowy tras rowerowych wraz z opracowaniem programów funkcjonalno – użytkowych w podziale na 3 części
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: a. Zamówienie podstawowe: „Opracowanie koncepcji programowych budowy tras rowerowych wraz z opracowaniem programów funkcjonalno – użytkowych w podziale na 3 części” Część 1 - opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej - VELO WARTA - wraz z opracowaniem PFU Część 2 - opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej - VELO PILICA - wraz z opracowaniem PFU Część 3 opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej nr 8 – ŁÓDŻ – gr. woj. mazowieckiego - wraz z opracowaniem PFU b. Opcja dla części 1 zamówienia podstawowego: „Opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej nr 224 Wieluń – gr. woj. opolskiego, wraz z opracowaniem programu funkcjonalno – użytkowego”. (na pisemne żądanie Zamawiającego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego)
Interne KennungDZ.2610.26.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 pkt. 1 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy, za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej (dalej: „Platforma”) pod adresem: https://zdwlodz.eb2b.com.pl, która spełnia wymagania opisane w art. 64 ustawy. 4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie Zakupowej. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na Platformie Zakupowej oraz korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 5. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % wartości zamówienia. 6. Wykonawcy występujący wspólnie przed zawarciem umowy o zamówienie zobowiązani są do złożenia umowy regulującej ich współpracę w związku z realizacja zamówienia. 7. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy zgodnej ze wzorem załączonym do SWZ. 8. Przewiduje się zmiany umowy opisane w projekcie umowy, przede wszystkim w par. 15 wzoru umowy. 9. Wykonawca może złożyć ofertę na każde z trzech zadań (części). 10. Zamawiający wymaga, aby zamówienie podstawowe było realizowane w terminie do 14 miesięcy od daty zawarcia umowy. Realizacja opcji w terminie 6 miesięcy od przekazania przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, jednak nie później niż w terminie zakończenia zamówienia podstawowego. 11. Limit finansowy Limit 2026: 0 zł, Limit 2027: część 1 - 300 000 zł; część 2 – 150 000 zł; część 3 – 100 000 zł Limit 2028: pozostała kwota 12. Na podstawie art. 95 Ustawy PZP Zamawiający wymaga, aby Wykonawca/Podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby wykonujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks Pracy tj. osoby wykonujące czynności w trakcie realizacji zamówienia określone w formularzu wyceny ofertowej, za wyjątkiem osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie oraz osób wykonujących czynności związane z wykonywaniem prac geodezyjnych, prac projektowych, w tym opracowań z zakresu ochrony środowiska. 13. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 02.01.2027 r.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik, 71354000 Kartografiedienste, 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 - opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej - VELO WARTA - wraz z opracowaniem PFU
Beschreibunga. Zamówienie podstawowe: „Opracowanie koncepcji programowych budowy tras rowerowych wraz z opracowaniem programów funkcjonalno – użytkowych w podziale na 3 części” Część 1 - opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej - VELO WARTA - wraz z opracowaniem PFU b. Opcja dla części 1 zamówienia podstawowego: „Opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej nr 224 Wieluń – gr. woj. opolskiego, wraz z opracowaniem programu funkcjonalno – użytkowego”. (na pisemne żądanie Zamawiającego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego)
Interne KennungDZ.2610.26.2026 część 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje prawo opcji. Opcja dla części 1 zamówienia podstawowego: „Opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej nr 224 Wieluń – gr. woj. opolskiego, wraz z opracowaniem programu funkcjonalno – użytkowego”. (na pisemne żądanie Zamawiającego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego) Zamawiający przewiduje dla części 1 zamówienia podstawowego prawo opcji zgodnie z zakresem określonym w OPZ. Prawo opcji dotyczy opracowania koncepcji programowej wraz z programem funkcjonalno- użytkowym dla fragmentu trasy rowerowej nr 224 – odcinek Wieluń – granica województwa opolskiego, zgodnie ze wstępnym przebiegiem określonym w OPZ. Zamawiający zamierzając realizować prawo opcji jest zobowiązany do pisemnego powiadomienia Wykonawcy ze wskazaniem terminu rozpoczęcia opcji i będzie to równoznaczne ze złożeniem oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji. Za skuteczne powiadomienie Wykonawcy o realizacji prawa opcji przyjmuje się dzień dostarczenia powiadomienia do Wykonawcy drogą elektroniczną lub osobiście. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 - opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej - VELO PILICA - wraz z opracowaniem PFU
BeschreibungCzęść 2 - opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej - VELO PILICA - wraz z opracowaniem PFU
Interne KennungDZ.2610.16.2026 część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71354000 Kartografiedienste, 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej nr 8 – ŁÓDŻ – gr. woj. mazowieckiego - wraz z opracowaniem PFU
BeschreibungCzęść 3 opracowanie koncepcji programowej budowy trasy rowerowej nr 8 – ŁÓDŻ – gr. woj. mazowieckiego - wraz z opracowaniem PFU
Interne KennungDZ.2610.26.2026 część 3