2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAVEDENÍ DYNAMICKÉHO NÁKUPNÍHO SYSTÉMU NA DODÁVKY POHONNÝCH HMOT
Beschreibung: Předmětem DNS jsou průběžné a operativní dodávky pohonných hmot pro automobily a stroje ve vozovém parku zadavatele, zejména • bezolovnatého automobilového benzínu, • motorové nafty. Jednotlivé veřejné zakázky budou zadávány v předem neurčených, nepravidelných intervalech podle aktuálních provozních potřeb zadavatele.
Interne Kennung: DNS/1/RO/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zadavatel zavádí dynamický nákupní systém („DNS“) v nadlimitním režimu, v zadávacím řízení, ve kterém postupuje přiměřeně podle pravidel pro užší řízení, ve smyslu § 138 a násl. ZZVZ. DNS je plně elektronický a po celou dobu jeho trvání otevřený systém pro zadávání jednotlivých veřejných zakázek na dodávky pohonných hmot. O zařazení do DNS může kdykoliv požádat každý dodavatel, který splní zadávací podmínky. DNS se zavádí na dobu 24 měsíců ode dne jeho zavedení. Konkrétní doba trvání bude uvedena také v oznámení o zahájení zadávacího řízení. Zavedením DNS nevzniká žádnému dodavateli právo na zadání jednotlivé veřejné zakázky ani zadavateli povinnost odebrat určité množství pohonných hmot. V souvislosti s používáním DNS zadavatel nepožaduje od dodavatelů žádnou úplatu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09130000 Mineralöl und Destillate, 09132100 Bleifreies Benzin, 09134200 Dieselkraftstoff
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si podle § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje níže uvedené změny závazku ze smlouvy uzavřené na jednotlivou veřejnou zakázku zadávanou v DNS. Konkrétní parametry vyhrazených změn budou vždy uvedeny rovněž ve výzvě k podání nabídek a ve smlouvě. Změna množství pohonných hmot Zadavatel je oprávněn podle svých skutečných provozních potřeb zvýšit nebo snížit množství každého druhu pohonné hmoty uvedeného ve smlouvě nejvýše o 20 % oproti původně sjednanému množství. Změnou nelze doplnit jiný druh pohonné hmoty, který nebyl předmětem příslušné veřejné zakázky. Jednotkové ceny a ostatní smluvní podmínky zůstávají zachovány, nestanoví-li smlouva cenový mechanismus podle odstavce 3. Celková cena se změní podle skutečně odebraného množství a příslušné jednotkové ceny. Změna ceny Jednotková cena může být změněna pouze: a) způsobem a podle cenového vzorce jednoznačně stanoveného ve výzvě k podání nabídek a ve smlouvě, zejména v návaznosti na změnu předem určené referenční ceny pohonné hmoty, nebo b) v důsledku změny sazby spotřební daně nebo jiného právním předpisem stanoveného povinného odvodu, který má přímý a prokazatelný dopad na cenu dodávané pohonné hmoty. Cena se v takovém případě zvýší nebo sníží výhradně o částku odpovídající dopadu příslušné změny na jeden litr pohonné hmoty, a to ode dne účinnosti této změny. DPH bude účtována v zákonné výši platné ke dni uskutečnění zdanitelného plnění. Změna termínu dodání Nemůže-li zadavatel z důvodu havárie, provozní odstávky, uzavření místa plnění nebo jiné objektivní překážky na své straně pohonné hmoty převzít, je oprávněn písemně posunout sjednaný termín příslušné dodávky nejvýše o 10 pracovních dnů. Ostatní podmínky dodávky zůstávají zachovány. Prodloužení doby plnění U smlouvy na opakované dodávky je zadavatel oprávněn prodloužit dobu jejího trvání nejvýše o tři měsíce, pokud ke dni původního skončení smlouvy nebylo vyčerpáno sjednané maximální množství nebo maximální finanční limit. Prodloužením nesmí dojít ke zvýšení těchto limitů; ostatní smluvní podmínky zůstávají zachovány. Zadavatel uplatní vyhrazenou změnu písemným oznámením dodavateli, případně uzavřením písemného dodatku, vyžaduje-li to povaha změny. Žádná změna nesmí změnit celkovou povahu veřejné zakázky. Souhrnná hodnota plnění všech veřejných zakázek, včetně vyhrazených změn, nesmí překročit maximální finanční limit DNS ve výši 10 000 000 Kč bez DPH.