593425-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Świadczenie usług w zakresie ochrony osób i mienia w budynkach i na parkingach wewnętrznych MKiDN w Warszawie wraz ze świadczeniem usług nadzoru przeciwpożarowego oraz z obsługą recepcji na potrzeby Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług w zakresie ochrony osób i mienia w budynkach i na parkingach wewnętrznych MKiDN w Warszawie wraz ze świadczeniem usług nadzoru przeciwpożarowego oraz z obsługą recepcji na potrzeby Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: 1. Całodobowa ochrona fizyczna osób i mienia zapewniana przez Wykonawcę posiadającego koncesję na wykonywanie działalności tego rodzaju, wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wykonywana w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 535). Świadczenie usługi polega na bezpośredniej ochronie fizycznej, stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych systemach zabezpieczeń technicznych i urządzeniach alarmowych Zamawiającego oraz ochronie doraźnej przez (patrole interwencyjne) we wszystkie dni tygodnia, przez okres obowiązywania umowy w kompleksie obiektów będących siedzibą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) położonych w Warszawie przy:  ul. Krakowskie Przedmieście 15 wraz z budynkiem Kordegardy (z wyłączeniem ochrony eksponatów w godzinach otwarcia galerii),  ul. Krakowskie Przedmieście 17,  ul. Krakowskie Przedmieście 21/23,  ul. Ksawerów 13,  ul. Trębacka 3 (garaż). 2. Całodobowa usługa nadzoru przeciwpożarowego, obsługi urządzeń przeciwpożarowych oraz monitoringiem ppoż. świadczona przez Wykonawcę we wszystkie dni tygodnia. Usługa realizowana w pomieszczeniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przez okres obowiązywania umowy w kompleksie obiektów będących siedzibą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) położonych w Warszawie przy: ul. Krakowskie Przedmieście 15 wraz z budynkiem Kordegardy (z wyłączeniem ochrony eksponatów w godzinach otwarcia galerii), ul. Krakowskie Przedmieście 17, ul. Krakowskie Przedmieście 21/ 23, ul. Trębacka 3 (garaż). W ramach usługi Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania regularnych patroli prewencyjnych na terenie obiektów. 3. Usługa w zakresie sprawowania obowiązków obsługi recepcji, w systemie 8 godzinnym, w dni pracy urzędu (tj. od poniedziałku do piątku), przez okres obowiązywania umowy, świadczona jest w budynkach zajmowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego położonych w Warszawie przy: ul. Krakowskie Przedmieście 15, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23, ul. Wierzbowej 9/11, ul. Senatorskiej 27 4. Usługa fizycznej ochrony osób i mienia w tym obsługa recepcji zapewniana jest przez Wykonawcę w systemie 10 godzin od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Zamawiającego tj. 7:00 – 17:00, polegającej na bezpośredniej ochronie fizycznej w obiekcie położonym w Warszawie przy: ul. Jana Pawła II 29 (Atrium). 5. Świadczenie 1000 godzin dodatkowej ochrony.
Interne Kennung24/US/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79992000 Empfangsdienste, 75251110 Brandverhütung
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenDodatkowa ochrona (posterunki doraźne) – 1000 godzin 1. Zamawiający, w przypadku wystąpienia nagłej potrzeby, spowodowanej zwiększeniem liczebności osób, przebywających na terenie chronionych obiektów lub wystąpieniem innych, nieprzewidzianych uprzednio sytuacji, może zlecić Wykonawcy świadczenie dodatkowej usługi w postaci wzmocnienia stałych posterunków dodatkowymi osobami lub świadczenie usługi na dodatkowych posterunkach ochronnych. 2. Zgłoszenie zostanie przesłane pisemnie lub pocztą elektroniczną w terminie co najmniej 24 godzin przed czasem jej rozpoczęcia. 3. Dodatkowi pracownicy powinni podjąć czynności ochronne w czasie nie dłuższym niż 24 godziny od zgłoszenia. Dodatkowe zamówienie może obejmować jednorazowo wzmocnienie kwalifikowanymi pracownikami ochrony fizycznej lub uruchomienie dodatkowych posterunków ochronnych, na których służba pełniona będzie całodobowo w systemie 24 godzinnym. Łączny wymiar zamówień dodatkowych w całym okresie realizacji umowy nie przekroczy 1000 roboczogodzin.