See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EZ.28.96.2025 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę wyposażenie produkcji radiofarmaceutyków w Pracowni PET dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 10 000 000 Euro.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenie produkcji radiofarmaceutyków w Pracowni PET dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zamówienie obejmuje 4 pakiety. Oferta może obejmować całość zamówienia lub wybrane pakiety. Oferta dla swojej ważności w danym pakiecie musi być złożona na wszystkie pozycje. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert na pozycje w ramach pakietów. Pakiet nr 1 – Moduł syntezy – 1 szt. Pakiet nr 2 – Zestaw HPLC – 1 szt. Pakiet nr 3 – Komory laminarnej do Galu – 1 szt. Pakiet nr 4 – Izolowany automatyczny system rozlewu radiofarmaceutyków zgodny z GMP – 1 zestaw. 3. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz serwisu i szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach projektu pn: „Rozwój Onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” będącego elementem Inwestycji Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” oraz środków własnych Zamawiającego. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 439812-2025
Interne Kennung: EZ.28.96.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: WWCOiT im. M.Kopernika w Łodzi w dn.13.03.25r. otrzymało informację o objęciu wsparciem przedsięwzięcia nr KPOD.07.02-IP.10-0081/24, którego przedmiotem jest rozwój onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne. Zgodnie z zapisami wniosku środki finansowe uzyskane przez Centrum zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu, w tym wyposażenia produkcji radiofarmaceutyków w pracowni PET. Jednym z warunków zachowania finansowania jest rozliczenie zakupu tego wyposażenia do dn.30.06.26r. Tym samym brak wydatkowania środków finansowych uzyskanych na podstawie zawartej umowy w terminie do dn.30.06.26r. oznaczać będzie po stronie Centrum obowiązek sfinansowania zakupu ze środków własnych i utrata dofinansowania. Analizując plan zamówień Centrum wynika, iż zakup wyposażenia dla produkcji radiofarmaceutyków w Pracowni PET powinien nastąpić przy zastosowaniu procedury unijnej, dla której właściwym terminem składania ofert jest okres 35dni. Na podstawie przeprowadzonego badania rynku wynika, że dostawa wraz z montażem całego wyposażenie wymaga 270dni od daty podpisania umowy z wykonawcą. Jednocześnie przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego wymaga min. 65dni. Przedmiotowa analiza wskazuje więc, że zachowanie ustawowego terminu składania ofert w tym postępowaniu stanowi realne zagrożenie dla zachowania terminu przyznanego dofinasowania. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2 pzp zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, nie krótszy jednak niż 15dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Jak wskazuje się w wyroku KIO z 14.07.23r. (sygn. akt KIO 1844/23) "do powstania możliwości skrócenia terminu niezbędne jest wykazanie, że istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a zaspokojeniu tej potrzeby w odpowiedni sposób służy skrócenie terminu składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia powinna być uzasadniona obiektywnymi okolicznościami, nie zaś subiektywnym poczuciem pilności zamawiającego. Przepis art. 138 ust. 2 pkt 2 p.z.p. mówi jedynie o tym, by skrócenie terminu składania ofert było uzasadnione. Brak uzasadnienia skrócenia terminu w dokumentach publikacyjnych nie wyklucza sytuacji, w której skrócenie terminu faktycznie było uzasadnione, a czynność Zamawiającego prawidłowa. (...) Określając termin składania ofert (w tym również termin skrócony) zamawiający powinien mieć również na względzie to, by potencjalni wykonawcy zainteresowani uzyskaniem zamówienia mogli w tym czasie przygotować i złożyć ważną ofertę. Zamawiający powinien więc kierować się warunkami konkretnego postępowania, w szczególności opisem przedmiotu zamówienia, jego złożonością i skalą, przy uwzględnieniu interesów, których ochrona ma zostać zapewniona przez skrócenie terminu." W przedmiotowej sprawie w kontekście terminu dostawy i montażu Mobilnego dyspensera do rozdozowywania radiofarmaceutyków oraz terminu rozliczenia dofinansowania oznacza, że ten bardzo krótki termin wydatkowania środków narzucony przez instytucję finansującą realizację zamówienia uzasadnia pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Jak wyżej zostało wskazane, w przepisie brak jest jednoznacznych wytycznych co do sposobu interpretacji powyższego przepisu. Katalog możliwych przyczyn ma więc charakter otwarty. Brak możliwości późniejszego sfinansowania zamówienia uzasadnia skrócenie tego terminu. Jest to obiektywna przyczyna, niezależna od Centrum której nie mogło wcześniej uwzględnić. Nie mając zapewnionego finansowania Centrum nie może przecież też wcześniej ogłosić postępowania i udzielić zamówienia. Wobec powyższego w okolicznościach niniejszej sprawy skrócenie terminu jest jedyną szansą realizacji zamówienia przy zachowaniu konkurencyjności postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38432200 Chromatografen, 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 – Moduł syntezy – 1 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenie produkcji radiofarmaceutyków w Pracowni PET dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zamówienie obejmuje: Pakiet nr 1 – Moduł syntezy – 1 szt. 3. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz serwisu i szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach projektu pn: „Rozwój Onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” będącego elementem Inwestycji Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” oraz środków własnych Zamawiającego. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 – Zestaw HPLC – 1 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenie produkcji radiofarmaceutyków w Pracowni PET dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zamówienie obejmuje: Pakiet nr 2 – Zestaw HPLC – 1 szt. 3. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz serwisu i szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach projektu pn: „Rozwój Onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” będącego elementem Inwestycji Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” oraz środków własnych Zamawiającego. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38432200 Chromatografen
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 – Komory laminarnej do Galu – 1 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenie produkcji radiofarmaceutyków w Pracowni PET dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zamówienie obejmuje: Pakiet nr 3 – Komory laminarnej do Galu – 1 szt. 3. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz serwisu i szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach projektu pn: „Rozwój Onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” będącego elementem Inwestycji Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” oraz środków własnych Zamawiającego. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 – Izolowany automatyczny system rozlewu radiofarmaceutyków zgodny z GMP – 1 zestaw.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenie produkcji radiofarmaceutyków w Pracowni PET dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zamówienie obejmuje: Pakiet nr 4 – Izolowany automatyczny system rozlewu radiofarmaceutyków zgodny z GMP – 1 zestaw. 3. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz serwisu i szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach projektu pn: „Rozwój Onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” będącego elementem Inwestycji Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” oraz środków własnych Zamawiającego. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.