See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Dzierżoniów w okresie I-II.2025 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Dzierżoniów (dalej Gmina), wyposażenie ww. nieruchomości w pojemniki do gromadzenia zmieszanych odpadów komunalnych oraz pojemniki i worki do gromadzenia odpadów segregowanych, a także organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w okresie I-II.2025 r.
Interne Kennung: BZ.271.9.2024
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Stosownie do treści art. 441 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje prawo opcji wraz z określeniem okoliczności, w których nastąpi realizacja prawa opcji. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie wobec Zamawiającego z tytułu zmniejszenia strumienia odpadów komunalnych w stosunku do szacowanej masy wskazanej w formularzu ofertowym (w przedziale do „minus” – 40 % oszacowanej masy odpadów komunalnych w zakresie jednej, lub kilku, lub wszystkich frakcji odpadów objętych zamówieniem podstawowym). Zmniejszenie ilości odpadów komunalnych, które faktycznie będzie miał odebrać i zagospodarować Wykonawca w stosunku do szacowanej masy wskazanej w formularzu ofertowym, może zaistnieć w przypadku rzeczywistego zmniejszenia ilości tych odpadów wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy niezależnie od przyczyny. Tym samym zmniejszenie może wynikać np. ze zmniejszenia ilości mieszkańców i/lub ze zmniejszenia ilości wytwarzanych odpadów. Zmniejszenie nastąpi poprzez faktyczne zmniejszenie wielkości strumienia odpadów i nie będzie wymagało aneksu, lub dodatkowego oświadczenia woli Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza zwiększenie przewidywanej ilości odbieranych i zagospodarowywanych odpadów komunalnych, które to zwiększenie obliczone w oparciu o ceny jednostkowe wskazane w formularzu ofertowym będzie mogło nastąpić o kwotę do 220 000,00 zł brutto w zakresie jednej, lub kilku, lub wszystkich frakcji odpadów wskazanych w formularzu ofertowym objętych zamówieniem podstawowym (w zależności od potrzeb). Okolicznością, w której ww. zwiększenie, lub zmniejszenie może nastąpić są rzeczywiste potrzeby społeczności lokalnej, tzn. w przypadku, gdy faktyczny strumień odpadów komunalnych w poszczególnych frakcjach, które Zamawiający ma odebrać i zagospodarować będzie większy, lub mniejszy - Zamawiający będzie mógł uruchomić prawo opcji. Ponieważ zamówienie na usługi przewiduje prawo opcji, przy ustaleniu wartości zamówienia uwzględniono największy możliwy zakres tego zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać, a więc opcja nie jest źródłem zobowiązań Zamawiającego w momencie udzielania zamówienia podstawowego. Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie wobec Zamawiającego z tytułu zmniejszenia strumienia odpadów komunalnych w stosunku do oszacowanej masy wskazanej w formularzu ofertowym (w przedziale do „minus” – 40 % oszacowanej masy), ani jakiekolwiek roszczenie wobec Zamawiającego o zwiększenie ilości odbieranych i zagospodarowywanych odpadów komunalnych. Zamawiający zastrzega możliwość wielokrotnego korzystania z prawa opcji, po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia z uwzględnieniem powyższych granic. W przypadku uruchomienia prawa opcji, poprzez rozszerzenie lub zwiększenie zakresu zamówienia wynagrodzenie wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia objętego opcją będzie obliczone na podstawie cen jednostkowych wskazanych przez Wykonawcę w ofercie w następujący sposób: masa odebranych i zagospodarowanych odpadów w jednej, lub kilku, lub wszystkich frakcjach (rodzajach odpadów) x cena jednostkowa netto za odbiór i zagospodarowanie 1 Mg odpadów w odpowiednio jednej, lub kilku, lub wszystkich frakcjach odpadów powiększona o należny podatek VAT. Uruchomienie prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy. Uruchomienie prawa opcji, poprzez rozszerzenie lub zwiększenie zakresu zamówienia wymaga złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji.