2. Verfahren
Verfahren
Titel: Controle op de indicatiestellingen in het kader van het zorgbudget voor zwaar zorgbehoevenden
Beschreibung: De Vlaamse sociale bescherming biedt aan zorgbehoevenden onder meer het zorgbudget voor ouderen met een zorgnood (de vroegere tegemoetkoming voor hulp aan bejaarden), het zorgbudget voor zwaar zorgbehoevenden (de vroegere zorgverzekering) en het zorgbudget voor personen met een handicap. De voorliggende opdracht heeft betrekking op het zorgbudget voor zwaar zorgbehoevenden, een tegemoetkoming in de kosten voor niet-medische zorg, verleend door voorzieningen, professionele zorgverleners of mantelzorgers. Personen die denken voor het zorgbudget voor zwaar zorgbehoevenden in aanmerking te komen, kunnen een aanvraag indienen bij de zorgkas waarbij ze aangesloten zijn. Om een goedkeuring van deze aanvraag te kunnen bekomen, dient men getroffen te zijn door een langdurig, ernstige verminderde zelfredzaamheid. Dit wordt o.m. vastgesteld aan de hand van een indicatiestelling die uitgevoerd wordt door personeelsleden van voorzieningen die daartoe gemachtigd zijn. De mate van zorgbehoevendheid wordt sinds 1 juni 2021 vastgesteld op basis van de BelRAI Screener. Er is recht op het zorgbudget voor zwaar zorgbehoevenden (mantel- en thuiszorg) bij een score van minstens 13 punten of minstens 5,5 punten op de som van de modules IADL en ADL. Een onafhankelijk orgaan (hierna controleorgaan genoemd) controleert de indicatiestellingen op de BelRAI Screener die bovengenoemde voorzieningen hebben uitgevoerd. Het controleorgaan controleert de personen uit het steekproefbestand dat het Agentschap Vlaamse Sociale Bescherming trimestrieel aan het controleorgaan bezorgt. Het controleorgaan voert een jaarlijks contingent uit van 3750 opdrachten. Voorliggende opdracht heeft een looptijd van 2 jaar, te rekenen vanaf de datum vermeld bij de sluiting. Aansluitend op de bovenvermelde looptijd kan de opdracht tweemaal worden verlengd met een periode van 1 jaar, op basis van artikel 57, tweede lid, van de Wet Overheidsopdrachten.
Interne Kennung: DZ/AVSB/TBA 2025-01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312320 Beratungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: DZ/AVSB/TBA 2025-01 - 1
Interne Kennung: 1