593623-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen für Geschäftsreisen – „Kompleksowa obsługa podróży krajowych i zagranicznych na potrzeby Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy (NASK)” w podziale na dwie części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Kompleksowa obsługa podróży krajowych i zagranicznych na potrzeby Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy (NASK)” w podziale na dwie części
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa podróży krajowych i zagranicznych na potrzeby Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy (NASK), w podziale na dwie części: Część nr 1: Usługi pośrednictwa w rezerwacji, zakupie, wystawianiu, wydawaniu i dostarczaniu biletów lotniczych, kolejowych i autokarowych na trasach krajowych i zagranicznych oraz wynajem samochodów. Część nr 2: Usługi pośrednictwa w rezerwacji i zakupie miejsc noclegowych w hotelach w kraju i za granicą oraz dodatkowych usług hotelarskich związanych z organizacją podróży. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungZZOSE.2610.9.2026.446.MPU
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający nie dopuszcza możliwości składania oferty wariantowej. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia nie obejmował: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz. U. z 2026 r. poz. 20 i 252), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, lub usługę ICT, lub proces ICT, określone w tej decyzji. Jeżeli Wykonawca zaoferuje rozwiązanie, o którym mowa w pkt 1) lub 2) powyżej, oferta podlegać będzie odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17) lub pkt 19) ustawy Pzp. 2. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 lub 8 ustawy Pzp. 3. Z analizy przedmiotu zamówienia wynika, że art. 100 ustawy Pzp nie znajduje zastosowania. 4. Zamawiający, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w pełnym wymiarze czasu pracy, minimum 3 osób dedykowanych do wykonywania niezbędnych czynności w trakcie realizacji zamówienia w zakresie: Dla części nr 1: rezerwacji i zakupu Biletów. Dla części nr 2: rezerwacji i zakupu noclegów w hotelach. Zatrudnienie, o którym mowa powyżej, powinno trwać przez cały okres realizacji zamówienia. 5. Wykonawca zobowiązuje się, że osoby wykonujące czynności, o których mowa w ust. 4 powyżej, będą zatrudnione na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 § 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2020 roku, poz. 1320 z późn. zm.). Wymóg nie dotyczy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Wykonawcy. 6. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji, sposobu egzekwowania i sankcji z tytułu niespełnienia tych wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w Załączniku nr 5 do SWZ - Wzorze Umowy
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79997000 Dienstleistungen für Geschäftsreisen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1: Usługi pośrednictwa w rezerwacji, zakupie, wystawianiu, wydawaniu i dostarczaniu biletów lotniczych, kolejowych i autokarowych na trasach krajowych i zagranicznych oraz wynajem samochodów
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa podróży krajowych i zagranicznych na potrzeby Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy (NASK), w podziale na dwie części: Część nr 1: Usługi pośrednictwa w rezerwacji, zakupie, wystawianiu, wydawaniu i dostarczaniu biletów lotniczych, kolejowych i autokarowych na trasach krajowych i zagranicznych oraz wynajem samochodów. Część nr 2: Usługi pośrednictwa w rezerwacji i zakupie miejsc noclegowych w hotelach w kraju i za granicą oraz dodatkowych usług hotelarskich związanych z organizacją podróży 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungZZOSE.2610.9.2026.446.MPU, cz. 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63512000 Verkauf von Reisetickets und Veranstaltung von Pauschalreisen, 63500000 Dienstleistungen von Reisebüros und Reiseveranstaltern sowie Hilfstätigkeiten für Touristen, 63516000 Reiseverwaltung, 60170000 Vermietung von Fahrzeugen zur Personenbeförderung mit Fahrer, 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji: (dot. wszystkich części) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji, polegającego na możliwości wydłużenia okresu świadczenia usług i obowiązywania Umowy, jednak nie dłużej niż o 12 miesięcy (zwanego dalej: prawem opcji). Skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego, a oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może złożyć Wykonawcy jednorazowo w terminie do 14 dni kalendarzowych przed dniem upływu realizacji Umowy w ramach zamówienia podstawowego. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego, w związku z czym Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego z tego tytułu w przypadku, gdy Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany podjąć się jej realizacji na zasadach wskazanych w Umowie dla zamówienia podstawowego oraz zgodnie z treścią oferty Wykonawcy.
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2: Usługi pośrednictwa w rezerwacji i zakupie miejsc noclegowych w hotelach w kraju i za granicą oraz dodatkowych usług hotelarskich związanych z organizacją podróży
Interne KennungZZOSE.2610.9.2026.446.MPU, cz. 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55100000 Dienstleistungen von Hotels, 63500000 Dienstleistungen von Reisebüros und Reiseveranstaltern sowie Hilfstätigkeiten für Touristen, 55130000 Sonstige Hotel-Dienstleistungen, 55120000 Sitzungs- und Konferenzdienstleistungen von Hotels, 66510000 Versicherungen
593623-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZZOSE.2610.9.2026.446.MPU
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79997000 Business travel services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 63512000 Sale of travel tickets and package tours services, 63500000 Travel agency, tour operator and tourist assistance services, 63516000 Travel management services, 60170000 Hire of passenger transport vehicles with driver, 60000000 Transport services (excl. Waste transport)
Options:
Lot: LOT-0002
Additional classification (cpv): 55100000 Hotel services, 63500000 Travel agency, tour operator and tourist assistance services, 55130000 Other hotel services, 55120000 Hotel meeting and conference services, 66510000 Insurance services