See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dynamiskt inköpssystem DIS Livsmedel
Beschreibung: Ett dynamiskt inköpssystem liknar en leverantörspool där det inte finns någon begränsning på antalet leverantörer som kan kvalificeras. Ansökan om kvalificering till DIS:et är tillgängligt under hela DIS:ets giltighetstid. Leverantörer kan komma och gå under giltighetstiden. Att vara kvalificerad i ett DIS innebär ej att det finns något avtalsförhållande, det är först när det görs en upphandling i DIS:et och kontrakt tecknas som det uppstår ett avtalsförhållande. Denna DIS är uppdelad i fyra (4) olika delområden. Leverantörer ansöker om att kvalificera sig till det delområde/kategori där man vill leverera produkter och/eller tjänster DelområdenAnimaliska produkterFrukt & gröntSpannmål- grynFörädlade produkter samt övrigt (grossist, tjänster, catering, butik etc)Har du frågor eller är osäker på hur en ansökan går till, kontakta THIC (Tierp och Heby inköpscentral) via vår e-tjänst (e-tjänst)
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03142300 Genießbare Erzeugnisse tierischen Ursprungs
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133078:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse, 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Los: LOT-0002
Titel: Animaliska produkter
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133078:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Frukt & Grönt
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133078:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: Spannmål- gryn
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133078:Lot:4
Los: LOT-0005
Titel: Förädlade produkter samt Övrigt
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133078:Lot:5