593642-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen im Umweltschutz – Dynamiskt inköpssystem avseende konsulttjänster inom miljö- och klimatområdet
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dynamiskt inköpssystem avseende konsulttjänster inom miljö- och klimatområdet
Beschreibung: Naturvårdsverket har behov av expertstöd i uppdrag avseende olika typer av utredningar, analyser, kartläggningar, utvärderingar för framtagande av kunskapssammanställningar och underlag i olika former för exempelvis beslut i arbetet med att nå miljömålen.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135292:Lot:1