593655-2026 - Wettbewerb
Polen – Inkubatoren – Dostawa cieplarki laboratoryjnej dla Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa cieplarki laboratoryjnej dla Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa cieplarki laboratoryjnej, zwanej dalej „sprzętem”, dla Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. 2. Zamówienie obejmuje dostawę i instalację sprzętu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. 3. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 33152000-0 (inkubatory). 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ. 5. Miejsce dostawy sprzętu: Uniwersytet Gdański, Wydział Biologii, Katedra Genetyki Ewolucyjnej i Biosystematyki, ul. Wita Stwosza 59, 80-308 Gdańsk, pokój B108. 6. Zamawiający wymaga gwarancji na sprzęt na okres 24 miesięcy. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 4 do SWZ. 7. Jeśli gdziekolwiek w SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 5 do SWZ, zostały wskazane normy, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, to należy rozumieć, iż wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” i Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż rozwiązania równoważne zagwarantują realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 5 do SWZ. Zastosowanie musi odpowiadać swoim rodzajem i zakresem, celom założonym w przywoływanych w opisie przedmiotu zamówienia normach, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp. 8. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zastosowania w ofercie rozwiązań równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest zaznaczyć odpowiednią opcję w pkt 5 formularza ofertowego – załącznika nr 1 do SWZ, a także zobowiązany jest wskazać w swojej ofercie, jakie normy, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, zostały zamienione i podać, jakie w ich miejsce proponuje rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowana dostawa nie jest zgodna z normami, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp).
Interne Kennung5B10.291.1.85.2026.BM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33152000 Inkubatoren
5. Los
LosLOT-0001
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 5B10.291.1.85.2026.BM
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33152000 Incubators
5. Lot
Lot: LOT-0001