593676-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen – Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz wybudowanie, na jej podstawie, przyłącza światłowodowego do budynku optycznej stacji satelitarnej oraz naziemnej komunikacji kwantowej w Kąkolewie w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz wybudowanie, na jej podstawie, przyłącza światłowodowego do budynku optycznej stacji satelitarnej oraz naziemnej komunikacji kwantowej w Kąkolewie w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz wybudowanie, na jej podstawie, przyłącza światłowodowego do budynku optycznej stacji satelitarnej oraz naziemnej komunikacji kwantowej w Kąkolewie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. 2. Celem budowy przyłącza światłowodowego jest połączenie obiektu stacji, planowanego do budowy na terenie lotniska w Kąkolewie (działka ewidencyjna o numerze 391/33, obręb: Kąkolewo, gmina Grodzisk Wlkp.) z Budynkiem Sal Technicznych Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego w Poznaniu (ul. Jana Pawła II 10). Podstawową infrastrukturę techniczną przyłącza światłowodowego stanowić będzie doziemny rurociąg kablowy typu HDPE40/3,7 wraz z umieszczonym w nim kablem światłowodowym typu A-DQ2Y (odpowiednik Z-XOTKtsd) z suchym uszczelnieniem ośrodka, zawierającym włókna światłowodowe, szczegółowo opisanym w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU). Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) opracowanie koncepcji technicznej zadania; 2) opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU); 3) dostawę wszelkich niezbędnych materiałów i urządzeń do realizacji przedmiotu zamówienia (poza kablem światłowodowym i wielowłóknowymi łącznikami światłowodowymi oraz pigtajlami i adapterami światłowodowymi, które dostarczy wykonawcy zamawiający nie później niż do 30.09.2028 r.); 4) budowę, na podstawie odebranej przez zamawiającego dokumentacji, ziemnych odcinków rurociągu kablowego; 5) ułożenie kabla lokalizacyjnego oraz taśmy ostrzegawczej wzdłuż infrastruktury budowanej bezpośrednio w ziemi; 6) posadowienie zasobników kablowych wraz ze słupkami oznaczeniowo-pomiarowymi na trasie przebiegu ww. rurociągu kablowego; 7) nabudowanie studni kablowej na istniejącym rurociągu kablowym; 8) układanie kabla światłowodowego: a. w nowym rurociągu kablowym, b. w istniejącym (w tym częściowo zajętym) rurociągu kablowym, c. w istniejącej kanalizacji kablowej (w dodatkowej rurze HDPE32/2,9); 9) pozostawienie zapasów technologicznych kabla światłowodowego w studniach i zasobnikach kablowych oraz w budynkach; 10) wykonanie złącz światłowodowych przelotowych; 11) wprowadzenie i zakończenie kabla światłowodowego w budynkach; 12) ułożenie wielowłóknowych łączników światłowodowych w budynku CBPIO w Poznaniu; 13) wykonanie dokumentacji powykonawczej wraz z pomiarami światłowodowymi (reflektometrycznymi i transmisyjnymi). 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać w oparciu i w zakresie oraz zgodnie z wymaganiami przedstawionymi w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU), zawartym w Części IV SWZ. Przedstawione w PFU założenia i wytyczne stanowią podstawę sporządzenia przez wykonawcę szczegółowej dokumentacji projektowej wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia zmian w odniesieniu do wskazanego w PFU orientacyjnego przebiegu trasowego przyłącza, które wynikać będą z dokonanej, na etapie opracowywania dokumentacji projektowej, analizy technicznej i formalno-prawnej możliwości realizacji robót budowlanych. W przypadku rozbieżności powstałych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia względem przedstawionych w PFU założeń, wykonawca nie będzie rościł praw do dodatkowego wynagrodzenia. Zamawiający zaznacza, że przedstawione w PFU parametry są wielkościami szacunkowymi a ostateczne wielkości zostaną ustalone na podstawie sporządzonej przez wykonawcę dokumentacji projektowej. 4. Pozostałe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia oraz obowiązki wykonawcy wskazano we wzorze umowy, stanowiącym Część III SWZ. 5. Okres gwarancji będzie liczony od daty sporządzenia protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. 6. Zamawiający, ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia zaleca, aby przed złożeniem oferty wykonawca przeprowadził wizję lokalną w terenie przewidzianym przez zamawiającego do budowy przyłącza oraz jego otoczeniu, w celu zapoznania się ze specyfiką miejsca i warunkami realizacji przedmiotu zamówienia, które są przydatne do przygotowania oferty oraz realizacji przedmiotu umowy. Wizję lokalną wykonawca wykonana na swój koszt. Odbycie wizji lokalnej nie stanowi warunku udziału w postępowaniu. Sposób oraz termin dokonania wizji lokalnej, w zakresie obiektów i terenu należących do Zamawiającego, należy uzgodnić z przedstawicielem zamawiającego p. Krzysztofem Kołatem tel. +48 61 858 20 29, e-mail: kolat@man.poznan.pl lub p. Piotrem Turowiczem tel. +48 61 858 20 23, e-mail: piotrek@man.poznan.pl. Zamawiający informuje, że wizja lokalna, będzie mogła się odbywać w godzinach pracy zamawiającego tj. od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 – 17:00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Wykonawca, który będzie chciał dokonać wizji lokalnej zobowiązany jest do przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących na terenie i w obiektach zamawiającego. Ponieważ odbycie wizji lokalnej nie jest obowiązkowe nie ma zastosowania treść art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
Interne KennungPN 09/08/2026 zaprojektowanie i wybudowanie przyłącza światłowodowego Poznań-Kąkolewo
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 32562000 Glasfaserkabel, 45314310 Verlegen von Kabeln, 38621000 Lichtwellenleitergeräte, 45231112 Installation von Rohrleitungsnetzen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze
5. Los
LosLOT-0001
TitelPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz wybudowanie, na jej podstawie, przyłącza światłowodowego do budynku optycznej stacji satelitarnej oraz naziemnej komunikacji kwantowej w Kąkolewie w formule „zaprojektuj i wybuduj”