593716-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZaprojektowanie i wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim, wykonanie robót budowlanych I,II,III etapu, dostawa aparatury medycznej oraz wyposażenia w celu przebudowy oraz rozbudowy pomieszczeń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w ramach zadania inwestycyjnego pn.:Wzmocnienie potencjału infrastruktury onkologicznej (...)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Zaprojektowanie i wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim, wykonanie robót budowlanych I,II,III etapu, dostawa aparatury medycznej oraz wyposażenia w celu przebudowy oraz rozbudowy pomieszczeń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Wzmocnienie potencjału infrastruktury onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny. Zamówienie planowane jest do objęcia wsparciem w ramach konkursu Narodowej Strategii Onkologicznej pn. „Wzmocnienie potencjału infrastruktury Specjalistycznych Ośrodków Leczenia Onkologicznego (SOLO III) Krajowej Sieci Onkologicznej” w 2026 r. lub 2027 r. lub 2028 r. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiącą Załącznik Nr 13 do SWZ oraz opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik Nr 2 do SWZ. Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Roboty budowlane zostaną wykonane z zachowaniem zasady DNSH „nie czyń poważnych szkód”. Wykaz dokumentów dot. zasady DSNH stanowi załącznik do umowy.
Interne KennungWSzS.DEZ.26.051.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia środkiem komunikacji elektronicznej miedzy Zamawiającym a Wykonawcami jest Platforma zakupowa dostępna pod adresem: https://szpitalparkitka.logintrade.net.Przekazywanie ofert oraz komunikacja odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną. Wykonawca składa ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (art. 63.1 ustawy Pzp). Środkiem komunikacji elektronicznej, służącym złożeniu oferty przez Wykonawcę, jest jego prawidłowe złożenie na Platformie Zakupowej dostępnej pod adresem https://szpitalparkitka.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html. Wykonawca zobowiązany jest stosować się do Regulaminu korzystania z Platformy Zakupowej oraz Instrukcji użytkowników zamieszczonych na stronie https://szpitalparkitka.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html. 2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego akceptuje warunki korzystania z platformy zakupowej i zobowiązany jest stosować się do Regulaminu korzystania z Platformy Zakupowej oraz Instrukcji użytkowników zamieszczonych na stronie https://szpitalparkitka.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html ; https://szpitalparkitka.logintrade.net/rejestracja/regulamin.html . 3. Instrukcję rejestracji Wykonawcy na Platformie Zakupowej oraz złożenia oferty środkiem komunikacji elektronicznej w niniejszym postępowaniu zawierają „Instrukcje użytkowników”, zamieszczone na stronie internetowej pod adresem: https://szpitalparkitka.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html. Wymagania techniczne dotyczące wysyłania i odbierania dokumentów i oświadczeń elektronicznych oraz informacji przekazywanych przy użyciu Platformy zakupowej są dostępne na stronie https://szpitalparkitka.logintrade.net/reg,info,wymaganiatechniczne.html , https://szpitalparkitka.logintrade.net/public/instrukcje/wymagania_techniczne_20210204.pdf. 4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt. 5 ppkt 1) SWZ - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie o którym mowa w pkt 5 ppkt 1) SWZ; 2) odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w pkt 5 ppkt 3 SWZ – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury; 3) informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, o której mowa w pkt. 5 ppkt 5) SWZ – składa informację z odpowiedniego rejestru zawierającego informacje o jego beneficjentach rzeczywistych albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, określający jego beneficjentów rzeczywistych. 5. Dokument, o którym mowa w pkt. 6 ppkt 1) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokument, o którym mowa w pkt. 6 ppkt 2) i ppkt 3) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w ofercie: 1) Formularz OFERTY, stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ 2) Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w rozdziale V niniejszej SWZ, 3) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. a) jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, (...)”. b) przepis ppkt. a) stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego; 4) Zobowiązania podmiotów udostępniających zasoby, na które wykonawca będzie się powoływał w celu spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale VIII pkt 4. SWZ - stanowiący Załącznik Nr 3 do SWZ jeżeli Wykonawca polega na zasobach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby 5) Oświadczenie z art. 117 ust. 4 Pzp określające, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy – w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (...), stanowiące załącznik nr 4 do SWZ 6) Oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie przesłanek, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014,przesłanek, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r.oraz art. 1 Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025 r. (...). Oświadczenie musi złożyć wykonawca; wspólnicy - w przypadku składania oferty wspólnej (...), stanowiące załącznik nr 5 do SWZ. 7) Oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie przesłanek, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014, przesłanek, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. oraz art. 1 Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025 r. (...). Oświadczenie musi złożyć podmiot udostępniający zasoby, wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, stanowiące załącznik nr 6 do SWZ. 8) Dowód wpłaty wadium, o którym mowa w Rozdz. X SWZ. 9) Jednolity Eur
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111300 Abbauarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45410000 Putzarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45421111 Einbau von Türrahmen, 45421112 Einbau von Fensterrahmen, 45421131 Einbau von Türen, 45421132 Einbau von Fenstern, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45421152 Installation von Trennwänden, 45421153 Installation von Einbaumöbeln, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45431200 Verlegen von Wandfliesen, 45431100 Verlegen von Bodenfliesen, 45432111 Verlegen von nicht massiven Bodenbelägen, 45432200 Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelZaprojektowanie i wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim, wykonanie robót budowlanych I,II,III etapu, dostawa aparatury medycznej oraz wyposażenia w celu przebudowy oraz rozbudowy pomieszczeń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Wzmocnienie potencjału infrastruktury onkologicznej (...)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Zaprojektowanie i wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim, wykonanie robót budowlanych I,II,III etapu, dostawa aparatury medycznej oraz wyposażenia w celu przebudowy oraz rozbudowy pomieszczeń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Wzmocnienie potencjału infrastruktury onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiącą Załącznik Nr 13 do SWZ oraz opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik Nr 2 do SWZ. Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Roboty budowlane zostaną wykonane z zachowaniem zasady DNSH „nie czyń poważnych szkód”. Wykaz dokumentów dot. zasady DSNH stanowi załącznik do umowy. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Przedmiotem zamówienia jest realizacja kompleksowej inwestycji obejmującej roboty budowlane związane przebudową i modernizacją obiektu przeznaczonego do celów medycznych wraz z dostawą i montażem specjalistycznej aparatury medycznej, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania obszaru medycznego. Zamówienie ma charakter spójny, funkcjonalnie powiązany i jego prawidłowa realizacja wymaga zapewnienia ścisłej koordynacji pomiędzy wykonaniem robót budowlanych a dostawą i montażem aparatury. Integracja urządzeń medycznych z infrastrukturą techniczną obiektu (w tym przyłącza, zasilanie, systemy wentylacji, mocowania itd.) wymaga uwzględnienia ich specyfikacji na etapie projektowym i wykonawczym. Zamówienie dotyczy realizacji zintegrowanego projektu inwestycyjnego, którego cele i efekty użytkowe zostaną osiągnięte tylko wtedy, gdy wszystkie elementy będą ze sobą funkcjonalnie i technicznie powiązane. Zarówno budowa, jak i wyposażenie w sprzęt medyczny są elementami jednego celu inwestycyjnego – przygotowania pełnosprawnego obiektu medycznego do użytkowania. Aparatura medyczna wymaga specjalistycznych instalacji i dostosowania infrastruktury (np. zasilania, wentylacji, osłon radiologicznych, systemów chłodzenia itp.), które muszą być wykonane zgodnie z wymogami producentów sprzętu. Podział zamówienia na odrębne części mógłby doprowadzić do braku spójności technicznej, błędów montażowych lub niezgodności z wymogami prawa budowlanego i przepisów techniczno-sanitarnych. Zamówienie o takim charakterze wymaga ścisłej koordynacji robót, dostaw i harmonogramów. W przypadku podziału na części Zamawiający byłby zobowiązany do koordynowania działań różnych wykonawców, co zwiększa ryzyko błędów, opóźnień i konfliktów między wykonawcami. Powołanie jednej strony odpowiedzialnej za całość inwestycji upraszcza nadzór, skraca czas komunikacji i umożliwia sprawniejsze zarządzanie umową. W przypadku problemów z realizacją inwestycji (np. opóźnienia, awarie, niezgodności techniczne), łatwo może dojść do sporów pomiędzy wykonawcami poszczególnych części zamówienia, co znacznie utrudni egzekwowanie prawidłowej realizacji i może skutkować koniecznością prowadzenia postępowań odszkodowawczych lub sądowych. Powierzenie realizacji jednemu wykonawcy pozwala na egzekwowanie odpowiedzialności w sposób prosty i jednoznaczny. W przypadku podziału zamówienia na części, każdy wykonawca odpowiadałby wyłącznie za swój zakres, co mogłoby prowadzić do przerzucania winy i braku możliwości ustalenia sprawcy ewentualnych uchybień. Całość inwestycji realizowana jest w oparciu o jedną spójną dokumentację projektową, która uwzględnia zarówno elementy budowlane, jak i wyposażenie w aparaturę. Podział na części mógłby skutkować koniecznością modyfikowania dokumentacji lub wystąpieniem niezgodności między dokumentacją budowlaną a techniczną specyfikacją aparatury. Podsumowując, dokonanie podziału zamówienia na odrębne części mogłoby skutkować: 1. trudnościami organizacyjnymi i ryzykiem braku kompatybilności dostarczanych urządzeń z infrastrukturą techniczną budynku, 2. przerzucaniem odpowiedzialności pomiędzy różnymi wykonawcami w przypadku opóźnień lub problemów na etapie realizacji, 3. zwiększonym ryzykiem przedłużenia terminu zakończenia inwestycji, utrudnieniem w zarządzaniu procesem inwestycyjnym i koordynacji działań różnych wykonawców. W ocenie Zamawiającego realizacja zamówienia przez jednego wykonawcę gwarantuje najwyższy poziom integracji poszczególnych elementów, terminowość oraz odpowiedzialność za całość inwestycji. 4.Zamawiający informuje o możliwości unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia na postawie art. 257 ustawy Pzp, zgodnie, z którym Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111300 Abbauarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45410000 Putzarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45421111 Einbau von Türrahmen, 45421112 Einbau von Fensterrahmen, 45421131 Einbau von Türen, 45421132 Einbau von Fenstern, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45421152 Installation von Trennwänden, 45421153 Installation von Einbaumöbeln, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45431200 Verlegen von Wandfliesen, 45431100 Verlegen von Bodenfliesen, 45432111 Verlegen von nicht massiven Bodenbelägen, 45432200 Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten