See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lås och Larm
Beschreibung: Örnsköldsviks Kommun och Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB (Miva) upphandlar ramavtal avseende lås och larm med tillhörande tjänster samt service och produkter för planerat fastighetsunderhåll, akuta underhållsåtgärder, om- och tillbyggnadsarbeten samt viss nybyggnation.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44520000 Schlösser, Schlüssel und Scharniere
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Mekaniska lås
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119080:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen
Los: LOT-0002
Titel: Säkerhetstekniska system
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119080:Lot:2