593775-2026 - Wettbewerb
Polen – Hundezwinger – Kompleksowa opieka nad zwierzętami bezdomnymi wraz z odłowem, odłowem kotów wolno żyjących oraz zwierząt dzikich z terenu Miasta Suwałki, w latach 2027-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa opieka nad zwierzętami bezdomnymi wraz z odłowem, odłowem kotów wolno żyjących oraz zwierząt dzikich z terenu Miasta Suwałki, w latach 2027-2028
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa opieka nad zwierzętami bezdomnymi wraz z odłowem, odłowem kotów wolno żyjących oraz zwierząt dzikich z terenu Miasta Suwałki, w latach 2027-2028. 2.W ramach przedmiotu zamówienia: 1)przejęcie opieki nad bezdomnymi zwierzętami należącymi do Miasta Suwałki, przebywającymi na dzień 31.12.2026 r. w Schronisku Sianożęć oraz sprawowanie opieki nad bezdomnymi zwierzętami odłowionymi z terenu Miasta Suwałk w 2027 i 2028 r., 2)odłów bezdomnych zwierząt, kotów wolno żyjących, zwierząt gospodarskich oraz zwierząt dzikich, w tym zwierząt łownych i objętych ochroną, z terenu miasta Suwałk w latach 2027-2028 r. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” (załącznik nr 2) oraz „Istotne postanowienia umowy” (załącznik nr 7). 4.Przedmiot zamówienia należy realizować zgodnie z: 1)ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2023 r. poz. 1580 ze zm.)., 2)ustawą z dnia 21 listopada 2025 r. o zdrowiu zwierząt (Dz. U. z 2025 r. poz. 1795). 3)rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 7 lutego 2026 r. w sprawie minimalnych warunków utrzymywania psów i kotów w schronisku dla zwierząt (Dz. U. z 2026 r. poz. 154). 5.Wykonawca musi posiadać tytuł prawny do schroniska, w którym będzie świadczył usługę, o której mowa w ust. 2 pkt 1. 6.Wykonawca ma obowiązek zapewnić potrzebny personel posiadający odpowiednie uprawnienia umożliwiające prowadzenie przedmiotu zamówienia. Powyższy personel Wykonawca zobowiązany jest zgłosić do akceptacji Zamawiającemu.
Interne KennungZP.271.96.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający korzysta z możliwości, o której mowa w art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych - zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust.1 jeżeli składania ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98380000 Hundezwinger
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85200000 Dienstleistungen des Veterinärwesens
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający dopuszcza możliwość zamówienia o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7ustawy Pzp. Zamówienie będzie polegać na powtórzeniu podobnych usług do kwoty 1 000 000,00 złotych netto. Zamówienie jest przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z przedmiotem zamówienia oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Udzielenie zamówienia poprzedzone będzie zaproszeniem do negocjacji. Zamawiający wraz z zaproszeniem przekaże wykonawcy informacje niezbędne do przeprowadzenia postępowania, w tym istotne dla stron postanowienia przyszłej umowy, warunki udziału w postępowaniu oraz przesłanki wykluczenia wykonawcy. Między Zamawiającym a Wykonawcą, w wyznaczonym terminie, zostaną przeprowadzone negocjacje. Wykonawca będzie obowiązany wykazać się spełnieniem warunków udziału określonych w niniejszym postępowaniu, jak również brakiem podstaw do wykluczenia, najpóźniej w dniu podpisania umowy. Wykaz dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu pozostanie taki sam jak w niniejszym postępowaniu przetargowym. Jeżeli nastąpią zmiany w obowiązujących przepisach prawnych Zamawiający będzie wymagał spełniania określonych w nich warunków na dzień zawarcia umowy w trybie wolnej ręki.