See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona fizyczna, ochrona z udziałem grup interwencyjnych oraz asysta kluczy w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Opolu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony osób i mienia w budynkach Izby Administracji Skarbowej w Opolu na terenie województwa opolskiego, usługi monitorowania lokalnego systemu alarmowego (łączami telefonicznymi) zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz. U z 2025 r. poz. 532 z późn. zm.) polegającej na: 1) stałej ochronie fizycznej, 2) doraźnej ochronie fizycznej, 3) monitoringu systemu sygnalizacji włamania i napadu wraz z funkcjonowaniem grupy interwencyjnej, 4) monitoringu systemu sygnalizacji pożarowej, 5) asyście kluczy. Postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego na usługi społeczne i inne szczególne usługi prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 w związku z art. 359 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.). Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu stosuje procedurę uproszczoną, o której mowa w art. 360 ustawy Pzp, przewidzianą dla usług społecznych i innych szczególnych usług. Działając na podstawie art. 360 ustawy Pzp, Zamawiający nie stosuje: przepisów związanych z obowiązkiem składania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) oraz przepisów dotyczących minimalnych terminów składania ofert, wyznaczając termin składania ofert z uwzględnieniem czasu niezbędnego na przygotowanie i złożenie ofert.
Interne Kennung: 1601-ILZ.260.11.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79715000 Streifendienste, 79714000 Überwachungsdienste, 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zadanie nr 1 obejmuje świadczenie usługi w obiekcie Centrum Usług Publicznych 2 - Izba Administracji Skarbowej w Opolu oraz II Urząd Skarbowy w Opolu, ul. płk. Witolda Pileckiego 2, 45-331 Opole.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 30% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 1. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0002
Beschreibung: Zadanie nr 2 obejmuje świadczenie usługi w obiektach: 1) Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu ul. Drzymały 22, 45-342 Opole, 2) Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu, ul. Grunwaldzka 42, 45-054 Opole.
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 30% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 2. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0003
Beschreibung: Zadanie nr 3 obejmuje świadczenie usługi w obiektach: 1) I Urząd Skarbowy w Opolu, ul. Rejtana 3B, 45-331 Opole, 2) Opolski Urząd Skarbowy w Opolu, ul. Rejtana 3A, 45-331 Opole, 3) Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu, ul. Cementowa 6, 45-358 Opole, 4) Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu, Oddział Celny w Opolu, ul. Zielonogórska 1, 45-323 Opole.
Interne Kennung: Zadanie nr 3
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 50% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 3. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0004
Beschreibung: Zadanie nr 4 obejmuje świadczenie usługi w obiekcie Urzędu Skarbowego w Brzegu, ul. Składowa 2, 49-305 Brzeg.
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 50% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 4. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0005
Beschreibung: Zadanie nr 5 świadczenie usługi w obiekcie Urzędu Skarbowego w Głubczycach, ul. Fabryczna 2, 48-100 Głubczyce.
Interne Kennung: Zadanie nr 5
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 50% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 5. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0006
Beschreibung: Zadanie nr 6 obejmuje świadczenie usługi w obiekcie Urzędu Skarbowego w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Piotra Skargi 19, 47-224 Kędzierzyn-Koźle.
Interne Kennung: Zadanie nr 6
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 50% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 6. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0007
Beschreibung: Zadanie nr 7 obejmuje świadczenie usługi w obiekcie Urzędu Skarbowego w Kluczborku, ul. Sienkiewicza 22A, 46-200 Kluczbork.
Interne Kennung: Zadanie nr 7
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 50% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 7. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0008
Beschreibung: Zadanie nr 8 obejmuje świadczenie usługi w obiekcie Urzędu Skarbowego w Namysłowie, pl. Marii C. Skłodowskiej 12, 46-100 Namysłów.
Interne Kennung: Zadanie nr 8
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 50% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 8. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0009
Beschreibung: Zadanie nr 9 świadczenie usługi w obiektach: 1) Urząd Skarbowy w Nysie, ul. Bolesława Krzywoustego 23, 48-300 Nysa, 2) Oddział I Urzędu Skarbowego w Opolu z siedzibą w Nysie, Centrum Mandatowe w Nysie, ul. Moniuszki 9-10, 48-300 Nysa, 3) Oddział I Urzędu Skarbowego w Opolu z siedzibą w Nysie, Centrum Mandatowe w Nysie (budynek magazynu/archiwum), ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, 4) Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu, Oddział Celny w Nysie, ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa.
Interne Kennung: Zadanie nr 9
Los: LOT-0010
Beschreibung: Zadanie nr 10 obejmuje świadczenie usługi w obiekcie Urzędu Skarbowego w Oleśnie, ul. Jana Pieloka 21, 46-300 Olesno.
Interne Kennung: Zadanie nr 10
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 50% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 10. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0011
Beschreibung: Zadanie nr 11 świadczenie usługi w obiekcie Urzędu Skarbowego w Prudniku, ul. Kopernika 1A, 48-200 Prudnik.
Interne Kennung: Zadanie nr 11
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 50% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 11. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0012
Beschreibung: Zadanie nr 12 świadczenie usługi w obiekcie Urzędu Skarbowego w Strzelcach Opolskich, ul. Opolska 13, 47-100 Strzelce Opolskie.
Interne Kennung: Zadanie nr 12
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 50% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 12. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0013
Beschreibung: Zadanie nr 13 obejmuje świadczenie usługi w obiekcie Urzędu Skarbowego w Krapkowicach, ul. Opolska 96A, 47-300 Krapkowice.
Interne Kennung: Zadanie nr 13
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 50% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 13. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
Los: LOT-0014
Beschreibung: Zadanie nr 14 obejmuje świadczenie usługi w obiektach: 1) Magazyn, ul. Głogowska 39, 45-054 Opole, 2) Magazyn, ul. Głogowska 39, 45-054 Opole (drugi magazyn w tej samej lokalizacji), 3) Magazyn, ul. Głogowska 45, 45-315 Opole, 4) Magazyn, ul. Głogowska 45, 45-315 Opole (drugi magazyn w tej samej lokalizacji).
Interne Kennung: Zadanie nr 14
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza prawo opcji. Prawo opcji polegać będzie na zleceniu Wykonawcy: 1) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w ramach asysty przy otwarciu lub zamknięciu obiektu, 2) dodatkowych godzin obecności pracownika ochrony w innych porach dnia w przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności (np. awarie, prace serwisowe, zdarzenia kryzysowe, organizacja wydarzeń), 3) wykonania przedmiotu zamówienia w dni inne niż standardowe dni pracy Zamawiającego, 4) wzmocnienie działań poprzez skierowanie dodatkowych pracowników ochrony, w tym w szczególności do wsparcia stałych posterunków oraz grupy interwencyjnej. Zamawiający nie określa wymiaru godzin objętych prawem opcji, tylko wartość procentową dla udzielonej wartości zamówienia. Prawo opcji wyniesie maksymalnie 30% udzielonej wartości zamówienia gwarantowanego objętego przedmiotem zamówienia dla Zadania nr 14. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji znajdują się w dokumentach zamówienia.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 1601-ILZ.260.11.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79710000 Security services
Additional classification (cpv): 79715000 Patrol services, 79714000 Surveillance services, 79711000 Alarm-monitoring services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Zadanie nr 1
Options:
Lot: LOT-0002
Internal identifier: Zadanie nr 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: Zadanie nr 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: Zadanie nr 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: Zadanie nr 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: Zadanie nr 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: Zadanie nr 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: Zadanie nr 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: Zadanie nr 9
Lot: LOT-0010
Internal identifier: Zadanie nr 10
Lot: LOT-0011
Internal identifier: Zadanie nr 11
Lot: LOT-0012
Internal identifier: Zadanie nr 12
Lot: LOT-0013
Internal identifier: Zadanie nr 13
Lot: LOT-0014
Internal identifier: Zadanie nr 14