593939-2026 - Ergebnis
Rumänien – Hühner – Produse de origine animală, carne, produse din carne, pește și produse din pește, împărțită în 8 loturi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Produse de origine animală, carne, produse din carne, pește și produse din pește, împărțită în 8 loturi
Beschreibung: Acord- cadru de furnizare Produse de origine animală, carne, produse din carne, pește și produse din pește, împărțită în 8 loturi , necesare pentru asigurarea hranei beneficiarilor institutionalizati în cadrul serviciilor sociale aflate în subordinea DGASPC Botoșani, în per. 01.08.2026 - 31.07.2028. Produsele se vor livra la sediul serviciilor sociale raspandite pe raza judetului Botosani, în cantitățile, caract. teh. și cond. solicitate prin caietul de sarcini.Obiectul licitatiei deschise îl constituie încheierea unui acord cadru pentru perioada 01.08.2026 - 31.07.2028.Se vor încheia 3 (trei) contracte subsecvente la un interval de 8 (opt) luni,cu reluarea competitiei în SEAP cu OE semnatari ai acordului cadru,conf.art.118 li.b/Legea 98/2016 act. si art.110 din HG 395/2016 actualizata , astfel: C.S. 1 -01.08.2026 - 31.03.2027 ,CS 2 - 01.04.2027 - 30.11.2027 , CS 3- 01.12.2027 - 31.07.2028, în funcție de existența resurselor financiare alocate cu această destinație și a numărului de beneficiari existenti, motivat de faptul că la momentul demarării procedurii datorită fluctuației beneficiarilor instituționalizați în cadrul serviciilor sociale din cadrul DGASPC Botoșani și a diversității meniurilor zilnice ale acestora, nu se poate stabili cu exactitate cantitatea de produse necesară încheierii unui contract, raportată la nevoile proprii de hrană aferente unui an bugetar,beneficiarii trebuie sa primeasca hrana în fiecare zi, cu meniuri diversificate, conf. normativelor in vigoare, fără a exista însă informații certe cu privire la cantitatea totală ce urmează să fie achiziționată. Acordul cadru se va încheia cu maxim 3 (trei) operatori economici clasați conf.criteriului de “cel mai bun raport calitate pret/lot. în cazul în care exista trei operatori economici declarati admiși (îndeplinesc conditiile solicitate conform documentatiei de atribuire). În cazul în care nu sunt minim trei operatori economici, Ac.Cadru se va încheia cu toți operatorii economici calificați. Criteriul de atribuire al acordului cadru/contractului subsecvent de furnizare este “cel mai bun raport calitate pret “/lot.Autoritatea contractanta va semna acordul cadru doar cu operatorii economici situați pe locurile I,II,III/lot. Contractele subsecvente aferente perioadei 01.08.2026 - 31.07.2028, se vor incheia LA UN INTERVAL DE 8 (opt) luni, cu rel. competiției, cu OE semnatari ai acordului cadru, contractul subsecvent urmand a fi atribuit op. economic clasat pe primul loc, aplicand criteriul de atribuire “cel mai bun raport calitate pret “ /lot.Informatii legate de reluarea competitiei: . - Criteriul de atribuire pentru stabilirea operatorului caruia îi va fi atribuit contractul subsecvent: “cel mai bun raport c. În cazurile prevazute la art.118 alin.(1) lit. b),autoritatea contractanta reia competitia pe baza acelorasi termeni si conditii aplicate pentru atribuirea acordului-cadru,detaliate acolo unde este necesar si completate daca este cazul cu alti termeni si conditii prevazute în documentatia de atribuire elaborata în cadrul procedurii de atribuire a acordului-cadru, si cu respectarea urmatoarelor reguli procedurale: a) pt. fiecare contract subsecvent care urmeaza a fi atribuit, autoritatea contractanta consulta in SEAP operatorii economici semnatari ai acordul-cadru respectiv care sunt capabili sa execute contractul; b) autoritatea contractanta beneficiara stabileste o perioada suficienta pentru depunerea ofertelor in SEAP pentru atribuirea contractului, tinând seama de elemente specifice precum complexitatea obiectului contractului si timpul necesar pentru transmiterea ofertelor in SEAP; c) ofertele se depun în SEAP, iar acestea nu vor fi deschise pâna la expirarea perioadei stabilite de autoritatea contractanta. d) Operatorii economici au dreptul ca în procesul de reofertare sa modifice elementul care face obiectul reluarii competitiei (PRETUL).
Interne Kennung: 1709302020261
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15112130 Hühner
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PULPĂ DE PORC DEZOSATA
Beschreibung: FURNIZARE PULPĂ DE PORC dezosata, CONGELATA , specificatii tehnice produs CONFORM PREVEDERI CAIET DE SARCINI. ADJUDECAREA SE VA FACE PE FIECARE LOT ÎN PARTE LA CANTITATEA MAXIMA A ACORDULUI CADRU,CF.PCT.3.3. DIN CAIET DE SARCINI- LOT 1 - PULPĂ DE PORC dezosata= 13326 KG ESTIMARILE CANTITATIV VALORICE PENTRU CELE 3 CONTRACTE SUBSECVENTE SE REGASESC IN CAIETUL DE SARCINI PCT .3.3.1; 3.3.2; 3.3.3. Se vor încheia 3 (trei) contracte subsecvente la un interval de 8 (OPT) luni,astfel: • Contract subsecvent 1 pentru perioada 01.08.2026 - 31.03.2027 • Contract subsecvent 2 pentru perioada 01.04.2027 - 30.11.2027 • Contract subsecvent 3 pentru perioada 01.12.2027 - 31.07.2028 cu reluarea competitiei în SEAP pentru încheierea fiecărui contract subsecvent
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0002
Titel: Carne de curcan
Beschreibung: FURNIZARE Carne de curcan , specificatii tehnice produs CONFORM PREVEDERI CAIET DE SARCINI. ADJUDECAREA SE VA FACE PE FIECARE LOT ÎN PARTE LA CANTITATEA MAXIMA A ACORDULUI CADRU,CF.PCT.3.3. DIN CAIET DE SARCINI- LOT 2- piept de curcan dezosat= 4263 KG; pulpa superioara de curcan dezosata = 5049 kg ESTIMARILE CANTITATIV VALORICE PENTRU CELE 3 CONTRACTE SUBSECVNETE SE REGASESC IN CAIETUL DE SARCINI PCT .3.3.1; 3.3.2; 3.3.3. Se vor încheia 3 (trei) contracte subsecvente la un interval de 8 (OPT) luni,astfel: • Contract subsecvent 1 pentru perioada 01.08.2026 - 31.03.2027 • Contract subsecvent 2 pentru perioada 01.04.2027 - 30.11.2027 • Contract subsecvent 3 pentru perioada 01.12.2027 - 31.07.2028 cu reluarea competitiei în SEAP pentru încheierea fiecărui contract subsecvent
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15112120 Puten
Los: LOT-0003
Titel: CARNE DE PUI
Beschreibung: FURNIZARE CARNE DE PUI : Ciocănele de pui, Piept de pui dezosat, Pulpă superioară de pui dezosată CONFORM specificatii tehnice produs DIN CAIET DE SARCINI. ADJUDECAREA SE VA FACE PE FIECARE LOT IN PARTE LA CANTITATEA MAXIMA A ACORDULUI- CADRU ,CONF PCT.3.3. CAIET SARCINI, LOT 2, ASTFEL: Ciocănele de pui -12381 kg;. Piept de pui dezosat,= 10959 KG; Pulpă superioară de pui dezosată = 19635 KG NU SE ACCEPTA OFERTE PARTIALE IN CADRUL LOTULUI. ESTIMARILE CANTITATIV VALORICE PENTRU CELE 3 CONTRACTE SUBSECVENTE SE REGASESC IN CAIETUL DE SARCINI PCT.3.3.1.;.3.3.2.;3.3.3 Se vor încheia3 (TREI) contracte subsecvente la un interval de 8 (OPT) luni,astfel: • Contract subsecvent 1 pentru perioada 01.08.2026 - 31.03.2027 • Contract subsecvent 2 pentru perioada 01.04.2027 - 30.11.2027 • Contract subsecvent 3 pentru perioada 01.12.2027 - 31.07.2028, cu reluarea competitiei în SEAP pentru încheierea fiecărui contract subsecvent
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: FICAT, PIPOTE SI INIMI DE PUI
Beschreibung: FURNIZARE FICAT PIPOTE SI INIMI - DE PUI specificatii tehnice produse CONFORM PREVEDERI CAIET DE SARCINI. ADJUDECAREA SE VA FACE PE FIECARE LOT ÎN PARTE LA CANTITATEA MAXIMA A ACORDULUI CADRU,CF.PCT.3.3. DIN CAIET DE SARCINI- LOT 4 - ficat de pui = 5553 KG; pipote si inimi=1134 kg ESTIMARILE CANTITATIV VALORICE PENTRU CELE 3 CONTRACTE SUBSECVENTE SE REGASESC IN CAIETUL DE SARCINI PCT.3.3.1.;.3.3.2.;3.3.3. Se vor încheia 3 (TREI) contracte subsecvente la un interval de 8 (OPT) luni,astfel: Contract subsecvent 1 pentru perioada 01.08.2026 - 31.03.2027 ;Contract subsecvent 2 pentru perioada 01.04.2027 - 30.11.2027 ;Contract subsecvent 3 pentru perioada 01.12.2027 - 31.07.2028 , cu reluarea competitiei în SEAP pentru încheierea fiecărui contract subsecvent
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15112300 Geflügelleber
Los: LOT-0005
Titel: Carne de vită
Beschreibung: FURNIZARE Pulpă de vită dezosata, specificatii tehnice produs CONFORM PREVEDERI CAIET DE SARCINI. ADJUDECAREA SE VA FACE PE FIECARE LOT ÎN PARTE LA CANTITATEA MAXIMA A ACORDULUI CADRU,CF.PCT.3.3. DIN CAIET DE SARCINI- LOT 5 - PULPĂ DE VITĂ DEZOSATA= 5208 KG ESTIMARILE CANTITATIV VALORICE PENTRU CELE 3 (TREI)CONTRACTE SUBSECVENTE SE REGASESC IN CAIETUL DE SARCINI PCT.3.3.1.;.3.3.2.;3.3.3. Se vor încheia 3(TREI) contracte subsecvente la un interval de 8 (OPT) luni,astfel: Contract subsecvent 1 pentru perioada 01.08.2026 - 31.03.2027 ; Contract subsecvent 2 pentru perioada 01.04.2027 - 30.11.2027 ;Contract subsecvent 3 pentru perioada 01.12.2027 - 31.07.2028 cu reluarea competitiei în SEAP pentru încheierea fiecărui contract subsecvent
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0006
Titel: PEȘTE ȘI PRODUSE DIN PEȘTE
Beschreibung: FURNIZARE PEȘTE ȘI PRODUSE DIN PEȘTE, specificatii tehnice produs CONFORM PREVEDERI CAIET DE SARCINI. ADJUDECAREA SE VA FACE PE FIECARE LOT ÎN PARTE LA CANTITATEA MAXIMA A ACORDULUI CADRU,CF.PCT.3.3. DIN CAIET DE SARCINI- LOT 6 - BATOANE DE PESTE=3159 KG;Trunchi de merluciu=6549 KG; file salău=3381 KG; SALATA DE ICRE,140 GR=8633 BUC; CONSERVA TON in ulei,150 GR =16001 BUC ESTIMARILE CANTITATIV VALORICE PENTRU CELE 3 CONTRACTE SUBSECVENTE SE REGASESC IN CAIETUL DE SARCINI PCT.3.3.1.;.3.3.2.;3.3.3. Se vor încheia 3 (trei) contracte subsecvente la un interval de 8 (OPT) luni,astfel: • Contract subsecvent 1 pentru perioada 01.08.2026 - 31.03.2027 • Contract subsecvent 2 pentru perioada 01.04.2027 - 30.11.2027 • Contract subsecvent 3 pentru perioada 01.12.2027 - 31.07.2028 cu reluarea competitiei în SEAP pentru încheierea fiecărui contract subsecvent.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15119600 Fischfleisch
Los: LOT-0007
Titel: CĂRNAȚI, SALAMURI,PASTA DE MICI,CARNE USCATA SI AFUMATA
Beschreibung: FURNIZARE- PRODUSE PE BAZĂ DE CARNE DE PASĂRE, PORC, CĂRNAȚI, SALAMURI specificatii tehnice produs CONFORM PREVEDERI CAIET DE SARCINI. ADJUDECAREA SE VA FACE PE FIECARE LOT ÎN PARTE LA CANTITATEA MAXIMA A ACORDULUI CADRU,CF.PCT.3.3. DIN CAIET DE SARCINI- LOT 7 -Carnati cabanos=2201 KG; Parizer pui=1914 kg,Pastrama porc=2100kg; Crenvursti pui = 2043 kg; Salam victoria = 2184 kg; Sunca presata de curcan=2055 kg; Sunca presata de pui=2178 kg; Muschi file =2178 kg; Toba porc=144 kg; Kaizer = 192 kg; Ciolan porc dezosat=2400; Mici formati= 4464 kg.Produsele vor fi vidate cu exceptia micilor care vor fi ambalati in caserole. ESTIMARILE CANTITATIV VALORICE PENTRU CELE 3 CONTRACTE SUBSECVENTE SE REGASESC IN CAIETUL DE SARCINI PCT.3.3.1.;.3.3.2.;3.3.3;. Se vor încheia 3(trei) contracte subsecvente la un interval de 8 (opt) luni, astfel: • Contract subsecvent 1 pentru perioada 01.08.2026 - 31.03.2027 ;• Contract subsecvent 2 pentru perioada 01.04.2027 - 30.11.2027 ;• Contract subsecvent 3 pentru perioada 01.12.2027 - 31.07.2028 cu reluarea competitiei în SEAP pentru încheierea fiecărui contract subsecvent
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15131130 Würste
Los: LOT-0008
Titel: CONSERVE DIN CARNE DE PASARE, VITA si PATE PORC
Beschreibung: FURNIZARE, CONSERVE CARNE PASARE, VITA SI PATE PORC , specificatii tehnice produse CONFORM PREVEDERI CAIET DE SARCINI. ADJUDECAREA SE VA FACE PE FIECARE LOT ÎN PARTE LA CANTITATEA MAXIMA A ACORDULUI CADRU,CF.PCT.3.3. DIN CAIET DE SARCINI- LOT 8 conserva carne de pasăre,300 gr =10133 buc; conserva carne de vita =1200; pate porc= 15048 buc ESTIMARILE CANTITATIV VALORICE PENTRU CELE 3 CONTRACTE SUBSECVENTE SE REGASESC IN CAIETUL DE SARCINI PCT.3.3.1.;.3.3.2.;3.3.3. Se vor încheia 3 (trei) contracte subsecvente la un interval de 8 (opt) luni,astfel: • Contract subsecvent 1 pentru perioada 01.08.2026 - 31.03.2027 • Contract subsecvent 2 pentru perioada 01.04.2027 - 30.11.2027 • Contract subsecvent 3 pentru perioada 01.12.2027 - 31.07.2028 cu reluarea competitiei în SEAP pentru încheierea fiecărui contract subsecvent
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15131310 Pastete