593950-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Kraftfahrzeuge – Achizitie autovehicule
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie autovehicule
Beschreibung: Autovehiculele ce se vor achizitiona vor fi utilizate la transportul sculelor si echipamentelor specifice activitatilor de exploatare gaze, pentru servicii si solutii tehnice la instalatiile de gaze naturale si este format din: Lot 1_Crossover operational HEV tractiune integrala (4x4) , pentru activitati in teren accidentat - 7 unitati 1 unitate DGSR 4 unitati ENGIE Romania 2 unitati Braila Winds Lot 2_Autoatelier hibrid PHEV pentru interventii gaze teren accidentat tractiune integrala (4x4), 5 locuri si bena pentru scule si accesorii , carosata conform schite atasate - 9 unitati 9 unitati DGSR_ Lot 3_Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (3 locuri ,6-7 mc) - 52 unitati 3.1 = 47 unitati DGSR 3.2 = 5 unitati ENGIE Servicii Lot 4_Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (2 locuri ,3.5-4.5 mc) - 122 unitati 4.1 = 110 unitati DGSR 4.2 =12 unitati ENGIE Servicii Lot 5_Autoutilitara electrica EV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (2 locuri ,3-4 mc) - 16 unitati 5.1 = 4 unitati DGSR 5.2 =12 unitati ENGIE Servicii Lot 6_Autoturism hibrid HEV compact-2 unitati 2 unitati ENGIE Romania Lot 7 _ Autoturism hibrid HEV monovolum clasa compact - 3 unitati 3 unitati DGSR Lot 8 _ Autoturism hibrid MHEV monovolum clasa compact - 31 unitati 26 unitati DGSR 5 unitati ENGIE Romania Lot 9 _ Autolaborator electric EV pentru activitati depistare pierderi gaze - 10 unitati 10 unitati DGSR
Interne Kennung: 23308833/2026/14 Distributie/27 Distributie
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1_Crossover operational HEV tractiune integrala (4x4) , pentru activitati in teren accidentat - 7 unitati
Beschreibung: Lot 1_Crossover operational HEV tractiune integrala (4x4) , pentru activitati in teren accidentat - 7 unitati 1 unitate DGSR 4 unitati ENGIE Romania 2 unitati Braila Winds Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 Autoatelier hibrid PHEV pentru interventii gaze teren accidentat tractiune integrala (4x4)
Beschreibung: Lot 2_ Autoatelier hibrid PHEV pentru interventii gaze teren accidentat tractiune integrala (4x4), 5 locuri si bena pentru scule si accesorii , carosata conform schite atasate – 9 unitati 9 unitati DGSR_Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale
Beschreibung: Lot 3_Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (3 locuri ,6-7 mc) – 52 unitati  3.1 = 47 unitati DGSR  3.2 = 5 unitati ENGIE Servicii Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale
Beschreibung: Lot 4_Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (2 locuri ,3.5-4.5 mc) – 122 unitati  4.1 = 110 unitati DGSR  4.2 =12 unitati ENGIE Servicii Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 Autoutilitara electrica EV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale
Beschreibung: Autoutilitara electrica EV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (2 locuri ,3-4 mc) – 16 unitati  5.1 = 4 unitati DGSR  5.2 =12 unitati ENGIE Servicii Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 Autoturism hibrid HEV compact
Beschreibung: Autoturism hibrid HEV compact–2 unitati  2 unitati ENGIE Romania Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lot 7 Autoturism hibrid HEV monovolum clasa compact
Beschreibung: Autoturism hibrid HEV monovolum clasa compact - 3 unitati  3 unitati DGSR Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Lot 8 Autoturism hibrid MHEV monovolum clasa compact
Beschreibung: Autoturism hibrid MHEV monovolum clasa compact - 31 unitati  26 unitati DGSR  5 unitati ENGIE Romania Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lot 9 Autolaborator electric EV pentru activitati depistare pierderi gaze
Beschreibung: Autolaborator electric EV pentru activitati depistare pierderi gaze - 10 unitati  10 unitati DGSR Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Interne Kennung: 9