2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på flydende eller Instant kaffe, samt leje og køb af tilhørende kaffemaskiner
Beschreibung: Kontrakten har til formål at dække kundens behov for køb og leje af kaffemaskiner til flydende/ instant kaffe, samt indkøb af flydende/ instant kaffe, til brug i de lejede og købte kaffemaskiner. Udbuddet omfatter kontrakter forpligtende for Region Nordjylland og Region Syddanmark. Region Midtjylland, Region Sjælland og Region Hovedstaden deltager på option. Aftalen der agtes indgået med en leverandør, løber i 72 måneder med option på 2 x 12 måneders forlængelse.
Interne Kennung: 25/58410
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15861000 Kaffee
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39711310 Elektrische Kaffeemaschinen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Regionerne Hovedstaden, Sjælland og Midtjylland er deltagende på option i udbuddet.